دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
بیانیه بسیج مدرسه علمیه میرزاحسین پیرامون تحریف ماهیت قیام کربلا
 جدال بر سر دو حسین؛ حسینی که شما می گویید، حسینی که تاریخ روایت می کند!   

بدون شک روحانیت انقلابی که همواره خدمت به مردم را فلسفه وجوی خود دانسته باید این درس جاودانه ی سید الشهدا (ع) را سرلوحه و جهت دهنده تمام فعالیت های خود نموده و با سلاح تبیین و روشنگری چهره منحوس استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را برای مردم و خوش خیالان، روشن نماید

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، بسیج مدرسه علمیه میرزاحسین اصفهان که یکی از پایگاه های فعال بسیج طلاب در سطح کشور محسوب می شود، پیرامون تحرکات جریان سیاسی تحریف ماهیت قیام امام حسین (علیه السلام) بیانیه ای صادر کرده است. متن این بیانیه به شرح ذیل است.

***

جدال بر سر دو حسین، حسینی که شما می گویید، حسینی که تاریخ روایت می کند!

بسم الله الرحیم الرحیم
«مشکل کنونی کشور متأسّفانه به‌خاطر وجود آدمهای بعضاً بی‌خیال و بعضاً سهل‌اندیش [است‌] که البتّه معدودند، اقلّیّتند؛ در مقابل انبوه عظیم جمعیّت انقلابی و آگاه و بصیر کشور چیزی نیستند امّا فعّالند: می نویسند، می گویند، تکرار می کنند؛ تکرار می کنند! دشمن هم به اینها کمک می کند. امروز یک فصل مهمّی از فعّالیّت دشمنان جمهوری اسلامی -که البتّه ما از آنها اطّلاع داریم و حواس ما هست که چه‌کار دارند می کنند- همین است که محاسبات مسئولین را تغییر بدهند و افکار مردم را دست‌کاری بکنند و اینها را در ذهن جوانهای ما [جا بیندازند]؛ چه افکار انقلابی، چه افکار دینی، چه ایده‌هایی که مربوط به مصالح کشور است. آماج اصلی هم جوانها هستند؛ در چنین وضعیّتی، جوانهای کشور خیلی باید بیدار باشند.»
(رهبری معظم انقلاب اسلامی ۱۵/۷/۹۴)
سلام و صلوات بر حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و ارواح مطهر یاران به خون خفته ایشان در طول تاریخ مبارزه ی حق علیه باطل. جریان غربگرا تلاش های خود در دهه های ۷۰ و ۸۰ را برای سست نمودن پایه های اعتقادی و ایمانی نسل جوان انقلاب نسبت به مبانی دینی متمرکز نموده بود و در این مسیر از هیچ تلاشی من جمله شبهه پراکنی و حتی توهین به ائمه هدی (صلوات الله علیهم اجمعین) برای تقدس زدایی از این بزرگواران دریغ ننمود.

در این میان حجم عظیمی از این شبهه پراکنی ها و توهین ها به امام حسین (علیه السلام) و فرهنگ عاشورایی ِ به یادگار مانده از این بزرگوار اختصاص می یافت، چرا که به قول رهبر فرزانه انقلاب «استکبار جهانی از عاشورا به شدت بیمناک است و لذا با آن مخالفت می کند.» (۲۴/۷/۶۳) و از پیاده نظام استکبار نیز جز حرکت در جهت رفع نگرانی ایشان نباید انتظاری داشت.
حال که این جریان، تلاش های علما، اساتید و دانشجویان را در دفع شبهات، موثر یافته و افزایش علاقه ی نسل جوان را به تجمعات مذهبی و نمادهای دینی مشاهده می نماید، دست به حربه ای ناجوانمردانه زده است. جریان مزبور که علاقه ی نسل جوان انقلاب به ائمه معصومین (صلوات اللّه علیهم اجمعین)، خصوصا امام حسین(علیه السلام) و عاشورا و فرهنگ عاشورایی را برآمده از جان ایشان می بیند و از فاصله انداختن میان این نسل با دلبستگی های فرهنگی مذهبی اش نامید شده است، سعی دارد دست به تحریف حقیقت نهضت عاشورا بزند.

سردمداران این جریان که ریشه ی مقاومت ملت شریف ایران در برابر زورگویی های استکبار را فرهنگ شجاعت و غیرت و ایثار نشأت گرفته از عاشورای حسینی می دانند، سعی دارند از حسین ِ مستند به تاریخ و روایات متقن، حسینی بسازند که  مزاحمتی برای ترویج فرهنگ ذلت و وابستگی نداشته باشد. از حسین ِ “هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه” و “هَلْ هُوَ اِلاَّ الْمَوْتَ”، حسینی بسازند که حاضر است در قبال زنده ماندن، ذلت سازش با همچو یزیدی را بپذیرد. از حسینی که بر سر ابن سعد (لعنه اللّه) نهیب می زند، حسینی بسازد که با ابن سعد (لعنه اللّه) بر سر بیعت کردن با یزید(لعنه اللّه) مذاکره کرده است.

این تحلیل های تحریف گونه گاهی آن چنان مصداق “وصله ی ناجور” است، که برخی از این افراد مجبور شده اند برای مطرح نمودنش، به برخورد گزینشی حتی با منابع تاریخی مورد استناد خویش مبادرت ورزند. خوشبختانه در این مدت کوتاه پاسخ های مناسبی از طرف علما و مبلغین به این تحلیل های سهل اندیشانه –اگر نگوییم مغرضانه- داده شده است. رهبری معظم انقلاب نیز در تاریخ  ۱۵/۷/۹۴ به نحو اجمال پاسخ این تحریف را فرموده اند و در این مجال قصد بازگو نمودن آن مطالب را نداریم.
مساله ای که لازم است متذکر شویم تلاش جریان غربگرا برای انحراف افکار عمومی از مسائل روز کشور و درگیر نمودن اذهان با مسائل انحرافی است. حقیقت این است که با وجود اعلام بدبینی رهبر معظم انقلاب نسبت به مذاکره بر سر مساله ی هسته ای این مذاکرات به انعقاد توافق برجام با تمام ضعف هایش منجر شد و حال برجام در مرحله ی اجرا با کارشکنی های پی در پی استکبار جهانی و خلف وعده های مکررش مواجه شده است.

و همانطور که رهبری پیش بینی نمودند اکنون کار به جایی رسیده است که مسئولین عالی رتبه آمریکایی دستیابی جمهوری اسلامی به نتایج برجام را منوط به دست کشیدن از آرمان های اسلامی من جمله حمایت از جریان مظلوم مقاومت دانسته اند. جریان غربگرا که از روز اول مذاکرات هم هدفش اعتمادسازی و نه رفع تحریم بوده، سعی دارد اذهان عمومی را از این حقیقت عینی که؛ مذاکره با آمریکا حتی در صورت عقب نشینی از برخی حقوق و خط قرمزها بی فایده است منحرف سازد.
تعمق در واقعه کربلا
تعمق در واقعه کربلا این حقیقت والا را برای ما عیان می نماید که حسین(علیه السلام) تمام هستی و خانواده اش را تقدیم نمود تا بتواند چهره کریه و خشن دشمن را که سعی داشته آن را در پوشش اسلام ظاهری پنهان نماید، آشکار نموده  و این درس را بر صفحه ی تاریخ حک نماید: «پیروزی حقیقی زمانی محقق می شود که  چهره واقعی دشمن را برای مردم برملا سازید»!
بدون شک روحانیت انقلابی که همواره خدمت به مردم را فلسفه وجوی خود دانسته باید این درس جاودانه ی سید الشهدا(سلام الله علیه) را  سرلوحه و جهت دهنده تمام فعالیت های خود نموده و با سلاح تبیین و روشنگری چهره منحوس استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را برای مردم و خوش خیالان، روشن نموده تا  ان شاءالله تعالی انقلاب اسلامی با سربلندی از این گردنه خطرناک عبور نماید.
 در پایان شایسته است بخشی از بیانات سال گذشته رهبری معظم انقلاب را جهت تذکر و یادآوری مرور نماییم:
«ما با مذاکره‌ی با همان معنای امروزی مخالفتی نداریم؛ ما الآن با همه‌ی دنیا داریم مذاکره می کنیم. ما با دولتهای اروپایی مذاکره می کنیم، با دولتهای آمریکای لاتین [مذاکره می کنیم‌]؛ همه‌ی اینها مذاکره است؛ ما با مذاکره مسئله‌ای نداریم. معنای اینکه می گوییم با آمریکا مذاکره نمی کنیم این نیست که با اصل مذاکره مخالفیم؛ نه، با مذاکره‌ی با آمریکا مخالفیم. این یک علّتی دارد، این را انسان هوشمند باید بفهمد که چرا؛ و الّا با دیگران هم که مذاکره می کنیم، آن‌چنان دوستان یقه‌چاک ما که نیستند -بعضی از آنها دشمنند، بعضی بی‌تفاوتند، با آنها مذاکره می کنیم مشکلی هم نداریم- امّا مذاکره‌ی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، یعنی نفوذ؛ تعریفی که آنها برای مذاکره کردند این است و آنها می خواهند راه را برای تحمیل باز کنند.

امروز غول عظیم تبلیغاتی دنیا در مشت آمریکا است؛ امروز جریان صهیونیستیِ به شدّت دشمن بشریّت و دشمن فضیلت، با آمریکا، هر دو در یک لباسند، دستشان از یک آستین می‌آید بیرون و با هم هستند. مذاکره‌ی با اینها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم در زمینه‌ی اقتصادی، هم در زمینه‌ی فرهنگی، هم در زمینه‌های سیاسی و امنیّتیِ کشور نفوذ کنند در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته‌ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند؛ آنچه ممنوع است این است. مذاکره‌ی با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق می کند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه‌ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمی فهمند.» (۱۵/۷/۹۴)
والسلام علی من اتّبع الهدی
شورای تبیین مواضع بسیج مدرسه علمیه میرزاحسین

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. یا حسین گفت:

    این نشون میده که امام حسین (ع) بعد ۱۴۰۰ سال هنوز تاثیر گذار هستند و هنوز ستمگران از ایشان می ترسند و به مبارزه با ایشان برمی خیزند
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز