پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷

در جلسه علنی امروز؛

مجلس تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت را ممنوع کرد/ حذف مجازات!

نمایندگان مجلس هرگونه تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان به سلامت را از سوی رسانه ها ممنوع اعلام کردند؛ اما مجازات این گونه تبلیغات را نیز حذف کردند!

به گزارش ندای اصفهان،در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، نمایندگان چند ماده و بند الحاقی دیگر از این لایحه را اصلاح کردند.

بر اساس بند الحاقی ۴ به ماده ۸ که از سوی نمایندگان و برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد، هر گونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان به سلامت، موضوع ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد از سوی همه رسانه ها ممنوع است.

این بند در حالی از سوی نمایندگان اصلاح شد که در مصوبه قبلی، مجازات این تخلف نیز تعیین شده بود؛ بر اساس آن مصوبه، تخلف از این حکم مستوجب جزای نقدی به میزان ۱۰ برابر هزینه تبلیغ صورت گرفته می شد که در مصوبه امروز این مجازات حذف شد.

نمایندگان همچنین هر گونه واردات تجاری، ذخیره سازی، توزیع، عرضه و فروش کالاهای دارویی، واکسن، مواد بیولوژیک، طبیعی و سنتی، مکمل های تغذیه ای، آرایشی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی را که در سامانه رهگیری و کنترل اصالت وزارت بهداشت ثبت نشده باشد، جرم اعلام کردند که با مرتکب آن مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۳ دی ماه ۱۳۹۲ برخورد می شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715