سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
شهردار اصفهان خبر داد؛
 کلنگ زنی نمایشگاه بین المللی اصفهان با حضور دکتر ظریف   

پس از سالها انتظار پروژه نمايشگاه بين المللي اصفهان با حضور وزير امور خارجه كشور كلنگ زني خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان، در حالی که دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در روزهای پایانی هفته به اصفهان سفر خواهد کرد، عملیات کلنگ زنی نمایشگاه بزرگ و بین المللی اصفهان که سالها است در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد، به زمین زده و عملیات اجرایی ساخت به زودی آغاز خواهد شد.
دکتر مهدی جمالی نژاد با تایید خبر فوق افزود: پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان روز جمعه ۶ شهریورماه با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه ، استاندار اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری و استانی کلنگ زنی می شود.
وی اعتبار در نظر گرفته شده برای فاز اول  این طرح را در حدود یک هزار میلیارد ریال برشمرد و عنوان کرد: مجموع مساحت این پروژه ۲۲ هکتار و مساحت پیش بینی شده  در فاز اول ۱۷ هکتار است.
شهردار اصفهان با بیان این که پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان از تمامی امکانات و زیرساخت های لازم نمایشگاهی مطابق با استانداردهای جهانی برخوردار است اذعان داشت: زیربنای نمایشگاهی و خدماتی این پروژه در فاز اول معادل ۲۵ هزار متر مربع است که در فاز دوم تا ۱۰۰ هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به ضرورت احداث هر چه سریع تر از این پروژه برای کلان شهر اصفهان تصریح کرد: بدون شک احداث مرکز نمایشگاه های بین المللی اصفهان یکی از ابرپروژه های بی نظیر و منحصر به فرد کشوری خواهد بود.
شهردار اصفهان تاکید کرد: مدیریت شهری اصفهان اراده قطعی دارد تا فاز اول آن را طی دو سال آینده مورد بهره برداری قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه اصفهان در افق ترسیم شده باید به جهان شهری اسلامی تبدیل شود تاکید کرد: جهان شدن شهرها الزاماتی دارد که یکی از اصلی ترین این الزامات توجه به زیرساخت های گردشگری، دانش محوری و تخصصی از جمله مرکز تخصصی نمایشگاهی است که با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده این افق برای اصفهان فردا ترسیم شده است که این شهر دارای یکی از بهترین و تخصصی ترین زیرساخت های نمایشگاهی کشور در ابعاد بین المللی شود.


منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز