دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸

معاون مطبوعاتی دولت دهم

گلایه روحانی از آمریکا صادقانه نیست

معاون مطبوعاتی دولت دهم گفت: به نظر من روحانی و ظریف -اگر توبه نکنند- حق گلایه از آمریکا ندارند؛ هر نوع گلایه و شکایت این ها از آمریکا، ظاهراً به نوعی بدعهدی اینها نسبت به آمریکاست.

به گزارش ندای اصفهان،“محمدعلی رامین”، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت دهم درباره گلایه‌مندی رئیس جمهور و وزارت امور خارجه از بدعهدی‌های آمریکا در زمینه اجرای برجام با کنایه اظهار کرد: کار خوبی نکردند؛ نباید اینها از آمریکا گلایه مند باشند؛ به نظر من این آقایان خیلی بد کردند؛ اینها اگر توبه نکنند حق گلایه از آمریکا ندارند؛ هر نوع گلایه و شکایت اینها از آمریکا، ظاهراً به نوعی بدعهدی اینها نسبت به آمریکاست.
وی تشریح کرد: چراکه اینها با آمریکا عهد و پیمان‌هایی بسته‌اند و مردم و مسئولان داخلی را نیز در این زمینه نامحرم دانستند و اکنون می‌خواهند به نوعی نقض پیمان کنند و آمریکا را متهم جلوه دهند در حالی که اتهام اصلی متوجه آقای روحانی و ظریف است چراکه نسبت به دستورات و هشدارهای رهبر عزیز انقلاب و همه منتقدان دلسوز بی‌توجهی کردند.
این تحلیلگر سیاسی گلایه‌مندی کنونی روحانی و ظریف را نوعی فریب کاری افکار عمومی دانست و افزود: روحانی و ظریف می‌خواهند بگویند که ما انسان‌های متعهد و خدمتگزاری هستیم و آمریکا با ما بدرفتاری کرده است در حالی که در واقعیت اینها به آمریکا تعهداتی دادند و هر چه آمریکا از اینها خواست قبول کردند؛ اکنون به نظر من این یک کار تبلیغاتی دولت است و این کارشان را صادقانه نمی‌دانم؛ اینها دارند نسبت به تعهدات خود به آمریکا بدعهدی می‌کنند.
وی با بیان اینکه اگر روحانی و ظریف صادق بودند همان زمانی که امام خامنه‌ای به اینها نصیحت و راهنمایی کرده، تذکر می‌دادند که آمریکا بدعهد است؛ نباید منتقدان خیر خواه را تخریب می‌کرده، بلکه باید این راهنمایی‌ها را با گوش جان می‌پذیرفتند، تصریح کرد: اکنون که همه امتیازهای ملی ما به آمریکایی‌ها داده شده است و دیگر چیزی نمانده تا به آمریکا بدهند، اینگونه صحبت کردن تنها برای فریب افکار عمومی ملت ماست، در غیر این صورت باید از عملکرد خود توبه کنند و از ملت و رهبر بزرگوار انقلاب -به صورت رسمی- عذر خواهی کنند.
برجام، استقلال ملت ایران را به اسارت آمریکا در آورده است
رامین معتقد است: ظاهراً آمریکا به همه وعده‌هایی که به روحانی و ظریف داده، عمل کرده است؛ آقای روحانی و ظریف -ذیل مدیریت و با فشار هاشمی رفسنجانی- تعهدات بسیاری به آمریکایی‌ها داده‌اند و هیچ امتیازی برای ملت ما نستانده‌اند و در حقیقت پذیرفته‌اند که سرمایه‌های بزرگ ملی ما را به آمریکایی‌ها ببخشند و آمریکا نیز در قالب تعارفات سیاسی برخی مسائل را بیان کند.
وی با اشاره به اینکه آقای روحانی و ظریف -و بالاتر از آنها هاشمی رفسنجانی- می‌دانستند که آمریکا هرگز به تعهدات خود عمل نمی‌کند، تأکید کرد: اگر هم نمی‌دانستند امام خامنه‌ای بارها به آنها تذکر دادند که آمریکا متعهد نیست و به هیچ وعده خود عمل نخواهد کرد.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با بیان اینکه روحانی و ظریف آگاهانه این امتیازات را به آمریکایی‌ها دادند، خاطرنشان کرد: در آینده–همانگونه که تاکنون هم بوده است- برجام بر دوش ملت ایران سنگینی خواهد کرد و مسئولیت بسیار سنگینی را این دولت بر مردم ایران تحمیل کرده که به سادگی نمی‌توان زیر این بار شانه خالی کرد چراکه این دولت، استقلال ملت ایران را به اسارت آمریکا در آورده است.
وی درباره آینده سیاسی داخلی عنوان کرد: در اینجا دیگر بحث اصولگرا و اصلاح طلب مطرح نیست، بلکه بحث انسان‌های باغیرت و انسان‌های بی‌غیرت مطرح است؛ کسانی که باغیرت بودند از همان ابتدا از واگذاری این همه امتیاز ملی به آمریکا ناراحت بودند اما آنانی که بی‌غیرت بودند به دنبال واگذاری امتیازات بیشتر به آمریکا بودند که با مقاومت قاطعانه امام خامنه‌ای مواجه شدند.

انتهای پیام/

منبع:ایمنا

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715