پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷

رکود دولت رکود به شهرداری ها رسید!

راز بسته های تشویقی ساخت و ساز شهرداری اصفهان چیست؟

در گوشه گوشه شهر شاهد نصب بنرهای تشویقی شهرداری اصفهان در تخفیف فروش تراکم و اخذ عوارض برای ساخت و ساز هستیم. این تخفیف ها از ۲۵ الی ۷۰ درصد تخفیف را شامل می شود که به نوعی فرش قرمز برای انبوه سازان است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، بی کاری و رکود عوارضی انکار نشدنی در سیاست های دولت یازدهم است که تذکرات و هشدارهای کارشناسان و حتی هیأت وزرا را در پی داشته است. از آنجا که سیاست اقتصادی دولت در 3 ساله اخیر تکیه بر کنترل صرف تورم به هر قیمتی است، لذا می‌توان مدعی شد که رکود فعلی توسط دولت عامدانه و آمرانه ایجاد شده است.

بر این اساس بسیاری از کارشناسان نام «دولت رکود» را برای دولت دکتر حسن روحانی زیبنده و با مُسمّی دانستند. واقعیت این است که بازار کسب و کار، داد و ستد، تولید و عمران در 2 ساله اخیر بسیار نابسامان و به هم ریخته و منفعل بوده است. اکثر صنوف در بلاتکلیفی عمیق به سر برده و می‌برند. دولت رفع همه مشکلات و ایجاد رونق اقتصادی را به پسا برجام حواله داد که آن هم نتیجه مطلوب را به دنبال نداشت.

خبرهایی از وضعیت مالی شهرداری ها در نقطه بحران

اکنون در گوشه گوشه شهر شاهد نصب بنرهای تشویقی شهرداری اصفهان در تخفیف فروش تراکم و اخذ عوارض برای ساخت و ساز مسکن هستیم. این تخفیف ها از 25 الی 70 درصد تخفیف را شامل می شود که به نوعی فرش قرمز برای انبوه سازان است.
اما آن سوی ماجرا خبر از حال و روز ناخوش بودجه شهرداری اصفهان دارد. شنیده ها حاکی است که در چند ماه گذشته فاکتورهای فعالیت زیرمجموعه ها و فرهنگسراهای شهرداری اصفهان وصول نشده است و حقوق کارکنان طرف قرارداد نیز با تاخیر واریز می شود.

از آنجا که بودجه اصلی شهرداری ها از اخذ عوارض از بازار مسکن و ساخت و ساز تامین می شود، رکود کلی حاکم بر کشور دامنگیر بازار ساخت و ساز و درنتیجه دامن بودجه شهرداری اصفهان را نیز گرفته است.

در این میان از بودجه های حمایتی و تعهدات دولت در قبال استان ها نیز باید به کلی نا امید بود و شهرداری سیاست هایی انقباضی در تخصیص بودجه را در پیش گرفته است.

نشست های مشترک چند روزه شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر با انبوه سازان و شرکت های عمرانی را نیز می توان در همین راستا توجیه و تحلیل کرد.

بسته تشویقی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. معترض گفت:

    شهرداری وظیفه اش مشخصه. چرا شهرداری بخش فرهنگی و … تاسیس میکنه که برای خودش هزینه ثابت بتراشه و پول کم بیاره؟ چرا تراکم فروشی بی جا میکنه که برای ساخت یه خیابون جدید تو شهر مجبور باشه چند صد میلیارد تومن پول خرج کنه؟ و …

  2. رسول ابراهیمی گفت:

    با عرض سلام وخسته نباشید من یک زمین دارم وقسمتی از ان در مسیر دو تا کوچه بمبست قرار گرفته است ومن کوچه را باز کرده که مردم از انجا تردد داشته باشند ولی شهردای منطقه 9 برای تفکیکی و پروانه هیچ همکاری را نمی کنند من حدود دو سال دنبال این برنامه هستم هنوز به تفکیکی وپروانه زمین دستم بند است خواهشمندم اینجانب را با شماره پرونده 19193 64 راهنمایی کنید با تشکر از زحمات شبانه روز شما شهردایهای وشهردار گرامی دکتر جمالی نژاد ان شا ه الله که همیشه لبش خندان با شد و لب ماهم خنده شود

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715