چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴

رویترز:

یاهو ایمیل‌های کاربران را محرمانه برای سازمان اطلاعات آمریکا رصد کرده است

برخی منابع آگاه اعلام کردند که شرکت یاهو به طور مخفیانه همه ایمیل‌های دریافتی کاربران خود را رصد می‌کند و آنها را در اختیار مقامات اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان،بنا به گفته برخی منابع آگاه، شرکت «یاهو» در سال گذشته یک برنامه نرم‌افزاری سفارشی برای جستجوی تمامی ایمیل‌های دریافتی مشتریان خود ساخته است تا از این ایمیل‌ها اطلاعاتی را در اختیار مقامات اطلاعاتی آمریکا قرار دهد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی در این خصوص گفت که شرکت یاهو با تقاضای محرمانه دولت آمریکا موافقت کرده بود تا طبق آن صدها میلیون حساب کاربری «یاهو میل» را به دستور آژانس امنیت ملی یا «اف بی آی» رصد کند.

سه نفر از کارکنان سابق یاهو و یک فرد چهارم که با این قضیه آشنایی داشت، این اطلاعات را فاش کردند. برخی از کارشناسان جاسوسی می‌گویند که این اقدام یاهو نمایانگر اولین مورد که افشا می‌کند که یک شرکت آمریکایی با درخواست یک سازمان اطلاعاتی برای جستجوی تمامی پیام‌های دریافتی موافقت کرده است که این برخلاف زمانی است که در شرایط عادی تنها پیام‌های ذخیر شده یا تعداد اندکی از حساب‌های کاربری را رصد می‌کند.

طبق این گزارش، هنوز مشخص نیست که مقامات اطلاعاتی آمریکا به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند و تنها از کارکنان یاهو خواسته‌اند که مجموعه‌ای از کاراکترها را جستجو کند.

رویترز موفق نشده مشخص کند که یاهو چه اطلاعاتی را در اختیار سازمان اطلاعاتی آمریکا قرار داده است و هنوز مشخص نیست که آیا سازمانهای اطلاعاتی آمریکا علاوه بر یاهو به دیگر ارائه‌دهندگان سرویس‌های ایمیل درخواست دسترسی به اطلاعات ایمیل کاربران را داده است یا خیر.

شرکت یاهو همچنین اعلام کرد که این شرکت از قوانین آمریکا پیروی می‌کند ولی جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه نکرد.

آژانس امنیت ملی آمریکا نیز پاسخ این سؤال را به دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا ارجاع داد که آنها نیز واکنشی به این خبر از خود نشان ندادند.

بنا به گفته مقامات آگاه، درخواست جستجو در حساب‌های ایمیل‌های یاهو به شکل حکم‌های طبقه‌بندی شده و محرمانه به تیم حقوقی یاهو ارسال شده است.

ظاهراً شرکت‌های تلفن و اینترنت آمریکا معروف هستند که حجم بالایی از اطلاعات مشتریان خود را در اختیار سازمانهای اطلاعاتی قرار می‌دهند اما برخی مقامات اسبق دولت آمریکا و برخی کارشناسان جاسوسی می‌گویند که پیش از این شاهد آن نبوده‌اند که سازمانهای اطلاعاتی در چنین حد وسیعی درخواست دسترسی به این حجم اطلاعات اینترنتی و ایمیل کاربران را داده باشند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715