سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲

عضو خبرگان رهبری اصفهان در جمع عزاداران هیئت فداییان حسین:

دشمن به دنبال شبهه افکنی در مورد رهبر انقلاب است/ باید در تراز «شیعه انقلابی» باشیم

آیت‌الله مهدوی با ابراز تأسف گفت: چرا برخی هنوز رهبر انقلاب را نشناخته اند، دشمن از این خلأ فکری در مورد رهبری سوءاستفاده و نفوذ می‌کند و زمانی که ایشان فرمانی را صادر می‌کنند در انجام اوامر متزلزل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری امشب در جمع عزاداران هیئت فداییان حسین (ع) اصفهان اظهار کرد: باید تمام سعی خود را انجام دهیم تا در تراز شیعه انقلابی قرار بگیریم.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی بابیان اینکه خلقت انسان دارای ویژگی‌های خاصی است، گفت: انسان دارای ظاهر و باطن است که فرصت خوبی را در اختیار او قرار می‌دهد البته ممکن هست افرادی هم از آن استفاده ناصحیح بکنند.

وی با اشاره به سه وجود دیگر عالم هستی که دارای اراده هستند، اظهار کرد: ملائکه، اجنه و حیوان این سه دسته را تشکیل می‌دهند که هرکدام فاقد یکی از ویژگی‌های انسان هستند.

امام جمعه موقت اصفهان در مورد خلقت ملائکه گفت: جنس خِلقت آن‌ها از نوع عقل و فاقد جسم هستند و این بدان معناست که فاقد نفس می‌باشند، نفسی که آن‌ها را وسوسه یا به سمت معصیت تحریک بکند، اما آدم در مبارزه با نفس است که رشد می کند.

آیت الله مهدوی بابیان اینکه تنها خدا در زمان خلقت انسان فرمودند «فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ » اظهار کرد: اجنه عقل و نفس دارند ولی جسم ندارند حیوان هم جسم دارد ولی عقل ندارند اما انسان تمام آنها را دارا است.

وی انسان را همیشه در حال حرکت عنوان و تاکید کرد: باید مراقب باشیم که تحت فرمان عقل باشیم نه اینکه نفس بر ما حکومت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از اعمال در ظاهر مشخص نیستند ولی در باطن باعث رشد انسان‌ها می‌شود، تنها آفتی که می‌تواند در این مرحله متوجه شخص شود این هست که گاهی ظاهرمان را بهتر از باطنمان رسیدگی می‌کنیم.

آیت‌الله مهدوی، باطن را تقویت ایمان عنوان کرد و ادامه داد: برخی فقط به ظاهر چسبیده اند و به‌جای تقویت ایمان که منجر به یقین می‌شوند از باطن خود غفلت می‌ورزند.

وی تقویت ایمان، تهذیب اخلاق و داشتن اعمالی خوب که جز خود و خدایش از آن مطلع نباشد را سه محور و راهکار برای تقویت باطن بیان کرد.

امام جمعه موقت اصفهان در توصیه‌ای گفت: بعضی اعمال را می‌توان بصورت خصوصی انجام داد که کسی از آن خبر نداشته باشد، پس ضمن حفظ شعائر ظاهری یک سری کار خوب انجام دهید که جز خدا و خودتان کسی دیگر مطلع نباشد.

آیت‌الله مهدوی با تقسیم‌بندی رابطه ظاهر و باطن به چهار دسته، اظهار کرد: برخی در ظاهر کامل مسلمان ولی از لحاظی باطنی صفر هستند که آن‌ها را منافق می‌نامند، عده‌ای عاشق ستایش شدن هستند در صورتی که عمل مناسبی را انجام نداده اند، دسته سوم در ظاهر و باطن مساوی اند که در جامعه به این‌گونه افراد «آدم‌های ساده» گفته می‌شود.

وی آخرین دسته را پیشتازان در باطن بر ظاهر بیان کرد و گفت: اهل بیت (ع) مصداق این دسته هستند چرا که در باطن بر ظاهر بسیار پیشی گرفته اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری مراقبت از افکار و برطرف کردن شبهات را نشانه شیعه اباعبدالله‌الحسین (ع) عنوان و تصریح کرد: اگر شبهات در ذهن افراد برطرف نشود راه نفوذی برای دشمن ایجاد می‌شود.

آیت الله مهدوی تاکید کرد: زمانی که ولایت فقیه درست شناخته شود دیگرکسی نمی‌تواند بر آن شبهه ایجاد کند.

وی با ابراز تاسف گفت: چرا برخی هنوز رهبر انقلاب را نشناخته اند، دشمن از این خلأ فکری در مورد رهبری سوء استفاده و نفوذ می‌کند و زمانی که ایشان فرمانی را صادر می‌کنند در انجام اوامر متزلزل می‌شوند.

امام جمعه موقت اصفهان با تاکید مجدد بر برطرف کردن شبهات ذهنی توسط هر شخص، اظهار کرد: برای همین می‌گوییم شیعه انقلابی باطنش بهتر از ظاهرش هست.

آیت الله مهدوی گفت: کسی که دارای این ویژگی باشد زمانی که پای دفاع از حرم حضرت زینب پیش می آید لحظه‌ای غفلت نمی‌کند و وارد عمل می‌شود درصورتی که اگر دلبسته دنیا باشد پایش در عمل هم می‌لرزد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. متاسف گفت:

    مراجع تقلید هنوز شورایی تشکیل نداده اند که اختلاف فتوا در احکام را حل کنند و مردم را از چند دستگی و افات ان نجات دهند. انتظار دارید در چنین موردی خود و مردم را به وحدت دعوت کنند؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715