چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
رئیس جمهور پس از ادای احترام هیئت دولت در حرم امام راحل
 انقلابی گری به معنای افراطی گری از نگاه منطق امام مردود است/ نباید بگذاریم راه امام و مسیر امام توسط عده ای تفسیر نابجا شود   

اگر کسی فکر می کند انقلابی است انقلابی از نگاه امام یعنی قانونی بودن و انقلابی بودن یعنی اعتقاد به قانون، اجرای قانون، ‌یعنی اعتقاد به اخلاق اسلامی، اجرای اخلاق اسلامی، خودباوری، احترام به دیگران و انقلابی گری به معنای افراطی گری از نگاه منطق امام، مردود است.

به گزارش ندای اصفهان، حسن روحانی پس از ادای احترام هیئت دولت به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حرم امام راحل، در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته دولت گفت : دولت این هفته را فرصتی می داند تا مسیر و خط امام در زمینه رابطه دولت و مردم و رهبری را مرور کند و سیره و راه امام را خط مشی اصلی خود برای تداوم مسیر دولت اسلامی و تکامل آن بداند.

آقای روحانی با اشاره به مصادف شدن هفته دولت و میلاد امام رضا(ع) گفت: افتخار ما این است که در پناه آن حضرت هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجائی و باهنر افزود: حضور ما در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در آغاز هفته دولت یک سنت تشریفاتی یا سنتی و سیاسی نیست بلکه دولت این هفته را فرصتی می داند تا مسیر و خط امام در زمینه رابطه دولت و مردم و رهبری را مرور کند و سیره و راه امام را خط مشی اصلی خود برای تداوم مسیر دولت اسلامی و تکامل آن بداند.

ویر گفت: امام راحل انقلابی بزرگ و نهضت اصیل اسلامی را پایه گذاری کرد و آن را به ثمر رساند و پس از آن در فاصله کوتاهی از این انقلاب، به نظام جمهوری اسلامی رسید.

روحانی افزود: شاید ما کمتر سراغ داریم در تاریخ انقلابها که بین پیروزی انقلاب و رای مردم برای نظام آن کشور فاصله ای کمتر از ۵۰ روز باشد.

رئیس جمهور گفت: امام نظامی را تاسیس کرد که در همان سال اول ، قانون اساسی به تصویب رسید و نکته مهم این انقلاب تشکیل نظام اسلامی بود و بعد از این مرحله، ادامه راه نظام در درون نظام خواهد بود نه انقلاب در بیرون نظام.

روحانی تصریح کرد: اینکه کسی فکر کند انقلاب برابر نظام است یا فرای نظام است انقلاب راه خود را برای رسیدن به همه زوایا و ابعادش بعد از تشکیل جمهوری اسلامی ایران در درون آن نظام انجام می دهد.

وی گفت: اگر کسی فکر می کند انقلابی است انقلابی از نگاه امام یعنی قانونی بودن و انقلابی بودن یعنی اعتقاد به قانون، اجرای قانون، ‌یعنی اعتقاد به اخلاق اسلامی، اجرای اخلاق اسلامی، خودباوری، احترام به دیگران و انقلابی گری به معنای افراطی گری از نگاه منطق امام، مردود است.

روحانی تاکید کرد: ما وقتی به سیره و زندگی امام نگاه می کنیم باید مجموعه آن را به عنوان الگو قرار دهیم برخی از سخنان امام در پاسخ به یک حادثه خاص است و بعضی از کلمات امام راجع به یک موضوع خاص در یک مقطع تاریخی است.

رئیس جمهور گفت: اما مجموعه کلام امام و راه امام باید مدنظر ما باشد. راه امام یعنی اسلامیت و جمهوریت اگر ما بخواهیم به نام اسلامیت، جمهوریت را کنار بگذاریم یا با نام جمهوریت خدای ناکرده اسلام را کنار بگذاریم از مسیر و خط امام فاصله گرفته ایم.

روحانی افزود: امام در سیره و راهش تشکیل نهاد دولت را برای اداره نظام ضروری می دانست ، مراجعه به آرای مردم را ضروری می دانست و اینها از محکمات خط امام، راه امام و سیره امام هست.

رئیس جمهور گفت: امام با مردم انقلاب کرد و با مردم جلوی توطئه ها و تروریست ها را بعد از انقلاب گرفت.

وی افزود: امام با مردم انتخابات های شکوهمند را انجام داد، امام با مردم و جوانان در برابر تجاوز ایستادگی کرد و در دفاع هشت ساله به پیروزی رسید. با مردم در برابر قدرت های تجاوزگر ایستادگی کرد. امام با مردم با استبداد و استعمار جنگید؛ امام همه جا کنار مردم و با مردم بود و میزان را رای مردم می دانست.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما همه باید تلاش کنیم خط امام و راه امام و مسیر آن بزرگوار را از یاد نبریم. امام به همه اقشار مردم احترام می گذاشت اما به اقشار کم درآمد و فقیر جامعه توجه ویژه و خاصی داشت. امام به جوانان توجه ویژه ای داشت. امام فکراً همیشه جوان بود و تا پایان زندگی اش به جوانان عشق می ورزید.

روحانی گفت: همواره حقوق بانوان جامعه مورد احترام امام بود. امام به اقشار کم درآمد، جوانان و‌ بانوان توجه ویژه داشت.

وی افزود: ما نباید بگذاریم راه امام و مسیر امام توسط عده ای تفسیر نابجا شود. وظیفه ما آن است که آن عزتی که امام آورد، آن اسلام عزت بخشی که امام برای مردم تفسیر کرد ، آن اسلام سیاسی و آن اسلام قدرت مدیریت داشتنی که امام برای مردم آورد نباید بگذاریم در انزوا قرار بگیرد.

روحانی گفت: امام در پایان سالهای زندگی اش به خوبی قدرت و توان دولت و بهترین تفسیری را که از فقه داشت، تبیین کرد.

رئیس جمهور افزود: امام هیچ گاه در امور دولت مداخله نمی کرد، امام همواره هدایت می کرد همانطور که مقام معظم رهبری هم امروز در همه امور کشور هدایتگر هستند.

وی گفت: در موضوع هسته ای که پیروزی بزرگ ملت ایران بود ما با هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت مردم به این پیروزی رسیدیم و امروز در نقطه امیدبخش تری نسبت به ماهها و سالهای قبل قرار گرفته ایم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در آغاز سومین سال حرکت خود است، افزود: دولت می تواند بگوید وعده هایی که به مردم داده بوده در طول این دو سال با همه توانش تلاش کرده است تا آن وعده ها را اجرایی و عملیاتی کند.

روحانی با اشاره به اینکه امسال سال مهمی است و انتخابات در پیش رو داریم، گفت: سال سومی است که دولت باید از فضای بوجود آمده بعد از توافق هسته ای و رفع تحریم ها استفاده و بهره برداری کند.

وی افزود: برای رشد جامعه، برای توسعه کشور، برای اینکه کشور در بلندای قدرت و ثروت و جامعه در جایگاه منطقه ای و بین المللی خود قرار بگیرد امسال سالی است که دولت باید یک انتخابات شکوهمند را اجرا کند و مردم پای انتخابات در یک انتخاب سالم، رقابتی و قانونی بتوانند حماسه دیگری را با هدایت های مقام معظم رهبری بیافرینند.

روحانی گفت: ما در پیشگاه خداوند بزرگ شکرگزاریم به خاطر انقلابی که امام برای این مردم به هدیه آورد و عزتی که امام برای این مردم آورد. شکرگزاریم به خاطر خودباوری ای که امام برای این مردم آورد. شکرگزاریم برای فضایی که امام علیه استبداد و استعمار در این کشور بوجود آورد. شکرگزاریم که امروز دولت هم از حمایت مردم برخوردار است و هم از حمایت مقام معظم رهبری.

رئیس جمهور اضافه کرد: شکرگزار همه این نعمت ها هستیم و امیدواریم در آغاز سومین سال کار دولت ،‌خدا به ما توفیق بدهد که بتوانیم خادمان خوبی برای مردم و رهروانی برای راه امام عزیز و بزرگوار باشیم.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز