پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰

سردار استکی در یادواره شهدای بهارستان (هجران سرخ)

ما در هشت سال دفاع مقدس ریشه های انقلاب پر بار اسلامی مان را محکم کردیم /تصاویر

سردار استکی در هفته دفاع مقدس، در نمایشگاه بزرگی که به این مناسبت در فرهنگسرای ایثار و شهدای شهر بهارستان دایر شده بود، در یادواره شهدای هجران سرخ از دستاوردهای داخلی و خارجی هشت سال دفاع دلیرانه رزمندگان صحبت کرد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سردار سرتیپ پاسدار جواد استکی فرمانده قرارگاه عملیات سید الشهدا (ع)، عصر پنج شنبه در جمع مردم سلحشور شهر بهارستان سخنرانی کرد.

وی در یادواره شهدا که به همت قرارگاه فرهنگی صاحب الزمان (عج) و بسیجیان این شهر برگزار شده بود گفت: در 31 شهریور سال 1359 جنگی نابرابر به ما تحمیل شد؛ جنگی که هدف اصلی آن نابودی نظام جمهوری اسلامی بود. با عنایت الهی و تدابیر حضرت امام (ره) و همت بی نظیر ملت شهید پرور ایران به ویژه پایمردی جوانان سلحشور و تربیت یافتگان مکتب اسلام، نظام دفاعی مستحکم و پایداری در کشور سازمان یافت و طی 8 سال در برابر جنایات عظیم دشمن مقاومت کرد.

فرمانده قرارگاه عملیات سید الشهدا (ع) تصریح کرد: حاصل این مقاومت و پایداری، نه تنها برای نسل دیروز و امروز ما بلکه برای همه جهانیان منشأ برکات فراوانی بوده است.

سردار سرتیپ پاسدار استکی افزود: دستاوردهای داخلی دفاع مقدس فراوان است، ولی مهم ترین آنها اعتماد به نفس و خودباوی بوده است. ما در کوران دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که باید خود را باور کنیم و با تکیه بر توانمندی های خود به ویژه جوانان خداجو کشور را اداره کنیم.

وی تاکید کرد: به قول امام خمینی (ره) «این جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی، تحفه ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم.» و این وصیت رهبر خودباور جامعه است که انتظار نداشته باشید که از خارج کسی در رسیدن به هدف که همان اسلام و پیاده کردن احکام اسلام است، کمک کند.

سردار استکی خاطر نشان کرد: از دیگر تحولاتی که در جنگ طولانی هشت سال رخ داد، بروز خلاقیت های بی شمار و نوآوری و شکوفایی استعداد در ابعاد مختلف بود که نقش ویژه ای در پیروزی عملیات ها ایفا کرد. همچنین رشد باورهای دینی در دوران دفاع مقدس بسیار چشمگیر بود، همه چیز ما در جبهه و پشت جبهه، رنگ و صبغه ی الهی به خود گرفته بود.

سردار استکی در انتهای سخنان خود از جمله دستاوردهای بین المللی و منطقه ای دفاع مقدس، یادآور شد: بعد از پشت سر گذاشتن هشت سال دفاع دلیرانه ی رزمندگان، نه تنها دشمن نتوانست یک وجب از خاک کشورمان را اشغال کند، بلکه در اوج درماندگی و عجز قرار گرفت و همگان به عظمت، پایداری و اقتدار جمهوری اسلامی ایران اعتراف کردند. امام راحل (ره) در این باره فرمودند: «ما در جنگ ریشه های انقلاب پر بار اسلامی مان را محکم کردیم».

گفتنی است برادر حاج مجید صابری مداح اهل بیت (ع) با نوای گرم خود جمع حاضر را به فیض اکمل رساند.

 

img_5928

img_5915

img_5913

img_5944

img_5952

img_5962

img_5963

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    مگه جنگ شکوفایی اقتصادی ایران را چندین سال عقب نیانداخت؟ درسته در بعضی زمینه ها خوب بود ولی در اکثر زمینه ها خرابی به بار اورد.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715