دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۴

در جریان تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس

دهقان: طرح رسیدگی حقوق‌های نجومی بلاتکلیف مانده/ پزشکیان: حق با شماست

عضو کمیسیون حقوقی مجلس با اشاره به ارجاع طرح رسیدگی به حقوق‌های نجومی به کمیسیون اصل نود گفت: این کمیسیون در جایگاه بررسی طرح‌ها و لوایح نیست و این طرح یک فوریتی دو ماه است که بین دو کمیسیون اجتماعی و اصل نود در نوسان است.

به گزارش ندای اصفهان، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 4 مهر در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: پیش‌تر طرحی با قید یک فوریت درباره رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی به مجلس ارائه شد که فوریت آن به تصویب رسید و به کمیسیون اجتماعی رسید.

وی با اشاره به دو مرتبه مراجعه خود جهت پیگیری سرنوشت طرح استرداد حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: هیات‌رئیسه مجلس این طرح را از کمیسیون اجتماعی به کمیسیون اصل نود ارجاع داده است در حالی که کمیسیون اصل نود براساس قانون اساسی صرفا مسئول رسیدگی به شکایات از طرز رفتار قوا است.

دهقان با ابراز شگفتی از اقدام هیات‌رئیسه مجلس به ویژه رئیس مجلس در ارجاع طرح یک فوریتی استرداد حقوق‌های نجومی به کمیسیون اصل نود گفت: آیا در این 9 دوره مجلس یک طرح یا یک لایحه توسط کمیسیون اصل نود بررسی شده است؟ نه این موضوع سابقه داشته است و نه اساسا کمیسیون اصل نود در جایگاه رسیدگی به طرح‌ها و لوایح است.

وی با یادآوری اینکه مسئله حقوق‌های نجومی افکار عمومی را به خود مشغول کرده و رهبر معظم انقلاب نیز به هیات دولت تاکید کرده‌اند که این موضوع مشمول مرور زمان نشود بیان داشت: جمعی از نمایندگان مجلس در این باره احساس مسئولیت کردند و این طرح را ارائه دادند اما اکنون پس از گذشت دو ماه طرح مذکور بین کمیسیون اجتماعی و کمیسیون اصل نود در نوسان است.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هم که گفتند دستور ندارد و به صورت غیرقانونی طرحی را که هنوز 10 روز از ارائه آن نگذشته است در دستور گذاشتند؛ چرا هیات‌رئیسه و به ویژه رئیس مجلس نص صریح قانون اساسی و آیین‌نامه مجلس را در نظر نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: این در حالی است که قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس جلوی چشم ماست؛ حال چرا دو ماه است که طرح یک فوریتی استرداد حقوق‌های نجومی بلاتکلیف مانده است.

 مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را برعهده داشت در توضیح گفت: این موضوع را بررسی می‌کنیم البته ریاست مجلس هم گفته‌اند که چون کمیسیون اصل نود موضوع حقوق‌های نجومی را بررسی کرده طرح به آ‌نان ارجاع شده است ولی حق با شماست.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715