یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
برخلاف سیاست های نظام بر طبل می کوبند؛
 ترویج فرزند کمتر زندگی بهتر در کتاب های آموزش خانواده +عکس   

یکی از این کتاب ها به قلم دکتر جواد فیض با عنوان «من و کودک من» است که در آن از تندرستی مادر و کودک در دوران حاملگی سخن گفته است. هرچند این کتاب قدیمی در جای خود حاوی نکات آموزنده ای است اما ناشر حاضر نشده در چاپ های جدید آن دخل و تصرف کرده و آن را متناسب با نیازهای جامعه به روز کند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، درحالی که آمارها و نمودارهای جمعیت شناسی همگی خبر از پیری قریب الوقوع جمعیت کشور ایران می دهند و سیاست های نظام جمهوری اسلامی برپایه تشویق مردم بر افزایش جمعیت قرار گرفته است، اما هنوز تجدیدنظری در کتاب های آموزش خانواده صورت نگرفته و در کتاب های پرفروش بازار همچنان بر طبل فرزند کمتر زندگی بهتر می کوبند.

یکی از این کتاب ها به قلم دکتر جواد فیض با عنوان «من و کودک من» (انتشارات امیرکبیر) است که در آن از تندرستی مادر در دوران حاملگی، روش تغذیه و نگهداری کودک و پیشگیری از بیماری ها و حوادث خاص کودکان سخن گفته شده است (+). هرچند این کتاب قدیمی مطابق سیاست های دهه ۶۰ نگارش یافته و در جای خود حاوی نکات آموزنده ای است اما ناشر حاضر نشده است در چاپ های جدید آن دخل و تصرف کرده و آن را متناسب با نیازهای جامعه به روز کند.

کتاب من و کودک من

در صفحه ۱۶۶ این کتاب آمده است: «خوشبخت و سعادتمند کودکی است که پدر و مادر او با فرزند کمتر، محیط مناسبتری برای او فراهم کنند تا آنچه در نهاد و سرشت او نهفته است، شکوفا گردد.»

همچنین در صفحه ۱۷۲ این کتاب با سخنانی پر رنگ و آب از قول مادر روشنفکر مسلمان می گوید: «بهتر است فرزند کمتری داشته باشیم تا بتوانیم آنها را بهتر تغذیه کنیم، بهتر لباس بپوشانیم، بهتر تربیت کنیم، بهتر آیین مقدس اسلام را به آنها بیاموزیم و بالاخره آنها را برای تحصیلات دانشگاهی، بهتر آماده سازیم تا افراد مؤثر و مثبت برای خودشان و برای جامعه خود باشند.»

و این عبارات تنها مشتی نمونه خروار است از آنچه در بازار کتاب های تنظیم خانواده و تربیت فرزند به مردم آموزش داده می شود.

کتاب من و کودک من

کتاب من و کودک من

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق