سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی:

دولت بجای تعویض استانداران به فکر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه دفاعی کشور باشد/ نباید با بیان مسائل فرعی همچون کنسرت اذهان مردم را از پیگیری برخورد با نجومی بگیران منحرف کرد

آیت الله مهدوی با تاکید بر نیاز جامعه به آرامش در ایام انتخابات افزود: از مسئولین درخواست می کنم که با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات به کارهایی که باعث تشویش اذهان عمومی می شود نپردازند لذا از دولت تقاضا دارم بجای تعویض استانداران که پشت صحنه آن افکار سیاسی قرار دارد به فکر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه دفاعی کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، صبح امروز(دوشنبه)، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به محرومیت حجاج برخی کشورهای مسلمان از جمله ایران برای حضور در حج ابراهیمی گفت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تعبیر بسیار دقیق « صدعن سبیل الله» را در رابطه آل سعود به کار بردند و این در حالی است که قرآن کریم دوبار افرادی را که صد عن سبیل الله کرده اند را کافر خطاب کرده است.

خطیب نماز عید سعید قربان اصفهان اظهار کرد: عربستان سعودی بارها بی کفایتی خود را در مسئله حج اثبات کرده است، چه در سال 1366 که با کشتار حجاج به وسیله تیراندازی حرم امن خدا را به خاک و خون کشیدند و چه در حادثه سال گذشته که بی تدبیری، تعمد و تعلل آنها در کشتار 7 هزار حاجی آشکار بود.

امام جمعه موقت شهر اصفهان افزود: عربستان سعودی در سال های اخیر پدرخواندگی داعش و طالبان و گروه های تکفیری شده و با حمایت اخیر خود از منافقین و علنی شدن تمام حمایت هایی که در این سال ها از تروریست انجام می دادند چهره خبیثشان را به جهانیان نمایش دادند لکن با دلارهای خود دهان خیلی ها از جمله دبیرکل سازمان ملل را بستند تا اسم شان را از لیست تروریست بیرون بیاورند.

وی در ادامه افزود: رژیم عربستان معروف به رژیم گردن زن است و هرکس با وی کوچکترین مخالفتی بکند به قتل محکوم می شود چنانچه که می بینیم شیخ نمر و 46 مخالف دیگر را قبل از او گردن زدند و همچنان به هیچ کس اجازه سخن گفتن و انتقاد نمی دهند.

آیت الله مهدوی در رابطه اقدامات تروریستی رژیم آل سعود در منطقه اذعان کرد: دولت عربستان در طی یک سال و نیم گذشته در بحرین دست به کشتارهای وحشیانه ای زده و بیش از 10 هزار نفر را حتی در ماه های حرام به خاک و خون کشیده است و از طرفی در عراق و یمن با لشکرکشی و دخالت نظامی دست خود را به خون هزاران نفر غیرنظامی آلوده کرده است.

وی درادامه افزود: جاسوس های متعددی که توسط دولت عربستان تطمیع و به ایران فرستاده شدند و توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر شدند خود گواه می دهد که برای جمهوری اسلامی نیز نقشه کشیده اند لذا عربستان کانون تکفیر در جهان شده و با پول مسلمانان و به نیابت اسرائیل و آمریکا، جنگ های نیابتی راه انداخته است و بی شرمی را به جایی رسانده که ارتباط خود با آمریکا و اسرائیل را علنی می کند.

امام جمعه موقت اصفهان در رابطه قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: اینکه امروز می بینیم نفوذ انقلاب اسلامی ایران در دنیا بسیار زیاد است به دلیل ویژگی هایی است که در انقلاب اسلامی وجود دارد لذا جمهوری اسلامی ایران بجای آنکه همچون عربستان در کشورها لشکرکشی و دخالت نظامی  کند با استفاده از قدرت نرم خود در منطقه سبب شده تا دولت های ضد استکباری از ایران درخواست مستشار نظامی کنند و ایران با دعوت خود دولت ها مستشارانش را به آن مناطق اعزام کند.

آیت الله مهدوی در رابطه حقوق های نجومی تاکید کرد:به تعبیر رهبری این حقوق ها ظالمانه و نامشروع است و عوض اینکه مسئولین آن را معلول قوانین گذشته بدانند و دست روی دست بگذارند با گیرندگان این حقوق ها قاطعانه برخورد کنند.

وی در ادامه افزود: اگر گیرندگان حقوق نجومی خلاف قانون عمل کرده اند باید مجازات شوند و اگر در جایی از ضعف قانون سوء استفاده کرده اند باید برکنار شوند لذا دولت بجای پرداختن به مسائل حاشیه ای همچون کنسرت ها اذهان عمومی را از این مسئله منحرف نکنند و تا به نتیجه رسیدن این قضیه از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

امام جمعه موقت اصفهان در رابطه جنجال اخیر کنسرت ها افزود: مشکل اصلی کشور ما کنسرت نیست که مسئولین با جوسازی مردم را به کار حرام وادار تشویق کنند چراکه یقینا مسئولین مخالف حرام هستند و اینکه عده ای به بهانه قانون به برگزاری کنسرت های محرک و مختلط روی بیاورند نه تنها در مشهد بلکه در هیچ استانی مردم اجازه چنین کاری را نخواهند داد.

وی در رابطه مسئله فرهنگ و ولنگاری فرهنگی در کشور افزود: امروز هدف دشمن از بین بردن اعتقادات و ایجاد شبهات اصول و مبانی اعتقادی است و این امر را از طرق مختلف به خصوص ماهواره و فضای مجازی دنبال می کند لذا شایسته است مسئولین فرهنگی به خصوص مسئولین دانشگاه ها، حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات، ستاد احیا و سازمان ارشاد اسلامی دست به دست هم بدهند و برای تقویت و تعالی بنیه دینی و اعتقادی جامعه اقدام کنند.

آیت الله مهدوی در پایان با تاکید بر نیاز جامعه به آرامش در ایام انتخابات افزود: از مسئولین درخواست می کنم که با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات به کارهایی که باعث تشویش اذهان عمومی می شود نپردازند لذا از دولت تقاضا دارم بجای تعویض استانداران که پشت صحنه آن افکار سیاسی قرار دارد به فکر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه دفاعی کشور باشد.

 

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715