یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
 پاسخ وزارت امورخارجه به ادعاهای رئیس‌جمهور آمریکا   

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تهدید به حمله نظامی خلاف منشور و اصول ملل متحد است.

به گزارش ندای اصفهان، سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاله رئیس جمهور آمریکا  را بی اساس دانست وآن را رد کرد.

مرضیه افخم تصریح کرد :ادعاهای تکراری مقامات امریکا که همسو با منافع رژیم صهیونیستی و برای کسب رضایت لابی های طرفدار اسرائیل مطرح می شود نشانگر تردید و عمق سردرگمی مسئولین امریکایی در ترجیح منافع ملی خود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا بشدت اسیر رقابت های سیاسی و حزبی داخل این کشور است، افزود: وجه مشترک جنگ طلبان و مدعیان دیپلماسی در آمریکا، تکیه بر ایده های موهوم و خطرناک و هراس افکنی است که تاکنون هزینه ها و خسارت های جبران ناپذیری را برای جهانیان در پی داشته است و امروزیکی از از ریشه های اصلی ناامنی بین المللی است.

مرضیه افخم تصریح کرد :رژیم صهیونیستی مهمترین منبع بی ثباتی و گسترش تروریسم در خاورمیانه است و حمایت دولت های  آمریکا از این رژیم و سیاست ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی و آموزش و تجهیز آنها ؛ امریکا را در موضع متهم قرار داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه  جمهوری اسلامی ایران در دفاع از خویش درعرصه های سیاسی، نظامی و امنیتی  محدودیتی را نمی پذبرد ؛ اضافه کرد :‌ تهدید به حمله نظامی خلاف منشور و اصول ملل متحد بوده و موجب مسوولیت بین المللی برای دولت و مقامات ایالات متحده امریکا می باشد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق