چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
غربت ولایت فقیه در حوزه علمیه؛
 حاشیه های تجمع طلاب قم در حمایت از شیخ عیسی قاسم/ طومارهایی که توسط حراست جمع آوری شد +تصاویر   

در حاشیه این تجمع کلیه طومارهایی که برای پیگیری فرمایش رهبری پیرامون تحول در حوزه علمیه و اصلاح کتب درسی نصب شده بود، همچنین طومار اعتراض طلاب به حذف طرح استاد آزاد، توسط نیروهای حراست جمع آوری شد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، ظهر دیروز تجمع طلاب و اساتید حوزه علمیه قم در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم رهبر انقلابیون بحرین و اعلام انزجار نسبت به جنایات آل‌خلیفه در این کشور در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.(+)

اما این جلسه حاشیه هایی را نیز به همراه داشت.

مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی در راستای پیگیری منویات مقام معظم رهبری، به نصب دو طومار در صحن مدرسه فیضیه قم اقدام نمود. در ابتدا این دو طومار با استقبال گرم طلاب و فضلای حوزوی مواجه شد به گونه ای که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه تعداد زیادی امضا جمع شد. اما چند دقیقه بیشتر نگذشته بود که مأموران حراست مدرسه فیضیه به همراه یک سرباز، جهت جمع آوری بنر وارد عمل شدند و اقدام به جمع آوری بنر کردند.

photo_2016-09-07_08-15-51
چند دقیقه ای هم بحث و گفتگو بین این ماموران و طلاب حاضر در صحنه جریان داشت و در عمل، با مقاومت طلاب، موفق به جمع آوری بنر نشدند. اما نهایتا با دستور اکید جناب آقای فرخ فال این بنر جمع آوری شد.
مطلب دیگری که بسیار مایه تأسف بود اینکه حتی بنر حاوی کلام مقام معظم رهبری، که هم زمان با تجمع طلاب در حمایت از شیخ عیسی قاسم، در ورودی سالن اجتماعات فیضیه، توسط مؤسسه نصب شده بود جمع آوری شد!

photo_2016-09-07_08-03-49
اما سؤال این است که چرا فضای حوزه های ما این قدر بسته است که حتی یک عده طلبه انقلابی، حق مطالبه گری نسبت به منویات رهبرشان را هم ندارند؟! اینکه جمعی از طلاب، آرام و بی سر و صدا و فقط با امضاء یک طومار ساده، نسبت به چیزی اعتراض کنند و یا اجرای یکی از فرمایشات رهبری معظم را مطالبه کنند، با کدام قانون و شرع مخالف است؟! آیا طلاب دغدغه مند، فعال و حساس نسبت به مسائل جاری حوزه ها، شایسته ی چنین برخوردی هستند؟!

دانلود فیلم

متن طومار اول

به نام خداوند هدایتگر و درود بر هادی زمان(عج)
شورای عالی و تصمیم سازان حوزه علمیه به جای اقدام به اصلاحات ریشه ای در ساختار آموزشی حوزه‌ها؛ از جمله تخصصی کردن درس‌ها و آزاد گذاشتن طلاب در انتخاب رشته تخصصی خود؛ در اقدامی تحکم آمیز تنها یک رشته تحصیلی یعنی فقه و اصول را، آن هم با محتوایی غیر فنی و نامتناسب با شرائط روز، بر همه طلاب با همه علایق و استعدادها تحمیل نموده و حضور در کلاس‌ها را شرط امتحان و ارتقاء علمی طلاب قرار داده است. آیا وقت آن نرسیده است که طلاب بزرگوار برای یک بار هم که شده، صدای خود را به گوش اعضای محترم شورای عالی برسانند؟!
لذا بدینوسیله ما اعتراضمان را به این مصوّبه اعلام می داریم و از مسئولین تقاضای لغو آن را داریم.

متن طومار دوم

خطر ولایت زدایی از حوزه!!
مقام معظم رهبری(دام ظله العالی): «از پیشنهاداتی که بنده در طول این سالها درباره حوزه علمیه کرده ام، خیلی هایش تا حالا تحقق پیدا نکرده است!»
مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه ها، ریشه ای ترین اقدامات در راستای تحول مثبت حوزه های علمیه تلقی می شود. اما متاسفانه شاهدیم که پس از قریب به سه دهه، هنوز اقدام چشمگیری در راستای تحقق آنها از سوی مسئولین حوزه رقم نخورده است. عجیب تر اینکه شورای عالی حوزه در طول این سالها، به اقداماتی دست زده است که کاملا منافی بیانات صریح معظم له، مبنی بر کاهش سنوات تحصیلی حوزه، تخصص گرایی در تمامی رشته های حوزوی و نیز تاکیدات مکرر معظم له مبنی بر تغییر کتب درسی است.
ما طلاب حوزه علمیه از مسئولین گرامی، خصوصا اعضای محترم شورای عالی، درخواست داریم دست از اقدامات تحکم آمیز خویش بردارند و پیاده سازی عملیاتی مطالبات رهبری معظم را به عنوان مهمترین وظیفه خود در پیش گیرند.
والسلام علی من اتبع الهدی

مطالبات رهبریانتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز