جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه:

چرا سرنشینان ماشین‌های ضد گلوله مدعی تعطیلی توان نظامی‌اند؟/ پیری مفرط موجب اضمحلال اندیشه اسلامی آنها شده است

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه با انتقاد از اظهارات اخیر هاشمی گفت: هرکس می‌گوید باید توان نظامی را تعطیل کنیم خودش نیز باید از ماشین ضد گلوله پیاده شود.

به گزارش ندای اصفهان،حجت‌الاسلام سید جلال رضوی  با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی در خصوص کاهش قدرت نظامی و تزریق بودجه آن به سمت اقتصاد دانش‌بنیان اظهار کرد: کسانی که امروز با سخنان دور از عقلانیت موجب تشویش خاطر دوستان و رضایتمندی و خوشحالی بیگانگان شده‌اند، سخنانشان از سه حال خارج نیست.

وی ادامه داد: یا پیری مفرط این افراد موجب اضمحلال تفکر و اندیشه اسلامی آنها شده است یا اخبار و اطلاعاتی از سوی اطرافیان به ایشان داده می‌شود که تغذیه فکری آنها از آن سوی مرزها تأمین می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه بیان کرد: مسئله سوم حال این افراد این است که در حالت خوش‌بینانه‌ بگوییم این صحبت‌ها یک طنز سیاسی از سیاستمدار کهنی است که احساس تنهایی، انزوا و گوشه‌گیری موجب شده تا هر از گاهی خودنمایی کند و در صفحه سیاست واژه‌‎ای از خود باقی بگذارد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه هر کس قائل به عدم تقویت نیروهای نظامی و عدم تقویت بنیه امنیت کشور شود، بر اجرای منویات صهیونیسم و استکبار گام برداشته است، افزود: دور از عقل سلیم و منطق است که امروز به فکر پیشرفت فعالیت‌های نظامی، آزمایش‌های موشکی و تحقیقات وسیع بازدارنده در مقابل خونخواران کثیفی مثل آمریکا و اسرائیل نباشیم.

رضوی تأکید کرد: آن چیزی که باعث شده عملیات مستقیم آمریکا علیه ایران به صفر برسد، توان موشکی و نظامی و آماده‌باش 100 درصد جان برکفان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نباید کسانی که معیار و مبانی سیاست از عهده تفکر آنها خارج شده است در موضوعی که فاقد تشخیص هستند، اظهار نظر کنند و سخنانی بگویند که نتانیاهو و اوباما انتظار دارند.

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه تصریح کرد: هر چه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم، سخنان تازه، وعده و وعیدها و به نوعی تیترگونه از موضوعاتی که تحقق آن از محالات است را از زبان عده‌ای می‌شنویم یا خواهیم شنید.

این مسؤول یادآور شد: هر کس که می‌گوید باید توان نظامی را تعطیل کنیم و یا نیروی نظامی برای کشور نمی‌خواهیم باید خود نیز از ماشین ضد گلوله پیاده شود و به صورت عادی و پیاده و بدون محافظ در میان مردم آمد و شد کند.

رضوی با اشاره به اینکه او نباید گارد ویژه حفاظت برای خود اختصاص دهد، گفت: چه لزومی دارد کسانی که مسؤولیت‌های کلیدی در نظام ندارند، گارد ویژه حفاظت و حراست برای خود داشته باشند و سپس در خصوص امنیت جامعه این گونه بگویند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه چه لزومی دارد دیوار و حفاظ در اطراف منازل آنها باشد، بیان کرد: آنها که خوشبین به عدم حمله دشمنان و سنگ‌اندازی مخالفان هستند، از چه گروه‌های چک و خنثی قبل از مسافرت‌های تفرجی و تفریحی خود به مکان‌های خوش آب و هوا می‌فرستند؟!

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه خاطرنشان کرد: امید داریم خداوند مجدداً عقلانیت و درایت و تدبیر و سیاست را به کسانی که چنین سخنان سست و بی‌مبنایی بر زبان جاری می‌کنند، عطا کند.

وی یادآور شد: البته نباید فراموش کنیم که تاریخ صدر اسلام از چراغ سبز نیروهای داخلی به دشمنان بیرونی و یا خیانت‌های عامدانه و جاهلانه آنها پر است.

رضوی افزود: نهضت مقدس جمهوری اسلامی که امروز به بلوغ رسیده و غیر از ولی فقیه نیاز به قیم دیگری ندارد؛ امام تیزبین و روشنگر با تشخیص این موضوع جهان اسلام را مکلف کرد که پشتیبان ولی فقیه باشیم تا آسیبی به این مملکت نرسد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715