سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴

دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان

آماری از واردات آجیل چینی در دست نیست/ عدم نظارت بر آلودگی آجیل‌های چینی

دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان با بیان اینکه آجیل‌های چینی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: آماری از واردات آن در دست نیست، البته واردات نسبت به ابتدای سال ۹۵ بسیار کم شده و به حداقل رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان،رحمت‌الله رضوانی‌فر در زمینه واردات آجیل چینی به بازار و مشکلات احتمالی ایجاد شده اظهار داشت: واردات آجیل چینی برای تولید‌کنندگان داخلی مشکل ایجاد نکرده است، اما بهتر هست که این نوع آجیل وارد بازار نشود. آجیل در سبد کالای اولیه مردم قرار نگرفته و اگر وارد هم نشود، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی با اشاره به سطح کیفی و کمی آجیل چینی افزود: این نوع آجیل از نظر کیفیت قابل رقابت با محصولات داخلی نیست، ولی از نظر کمیت قابل رقابت است، البته باید گفت در کالاهای خوراکی هیچ کالایی قابل رقابت با محصولات داخلی نیست.

دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان با بیان اینکه این نوع آجیل‌ها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: آماری از واردات آن در دست نیست، البته که واردات نسبت به ابتدای سال 95 بسیار کم شده و به حداقل رسیده است.

وی با اشاره به روش تشخیص انواع آجیل چینی در بازار و با بیان اینکه در سال 95 با توجه به پیشگیری‌های صورت‌گرفته، واردات این نوع آجیل بسیار کم شده است، گفت: مردم عادی نمی‌توانند آجیل چینی را از نوع ایرانی تشخیص دهند، البته مغزهای چینی برای برخی از فروشندگان نیز قابل تشخیص نیست که خود از این موضوع بی اطلاع بودند و از سطح بازار جمع آوری شد. با توجه به اینکه این نوع آجیل از گمرک وارد نمی‌شود و قاچاق بوده، هیچ‌گونه نظارتی بر آلوده بودن یا نبودن آن وجود ندارد.

رضوانی‌فر با بیان اینکه اصفهان در زمینه تولید آجیل فقط مصرف‌کننده است، اظهار داشت: هیچ‌نوع آجیلی در اصفهان تولید نمی‌شود و فقط عمل فرآوری و توزیع در استان اصفهان صورت می‌گیرد.

دبیر اتحادیه آجیل و خشکبار اصفهان درباره تقاضای آجیل و خشکبار در بازار اصفهان بیان کرد: در اصفهان بیشتر آجیلی به‌نام 4 مغز که شامل پسته، تخمه، بادام و فندق وارد و مصرف می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات صنف آجیل‌فروشان اصفهان تصریح کرد: با توجه به جلوگیری از قاچاق آجیل در حال حاضر این گروه مشکل ویژه‌ای ندارند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715