سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۳

رئیس پلیس فتای استان اصفهان:

فضای مجازی از ابزارهای جنگ نرم است/ 20 درصد طلاق‌ها از شبکه‌های اجتماعی نشأت می‌گیرد

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فرهنگ مجازی که باعث ترویج بی‌بندوباری، فساد و فحشا و شبهه افکنی دینی در بین جوانان و کاربران شبکه‌های اجتماعی شده، از ابزارها و نتایج جنگ نرم است.

به گزارش ندای اصفهان،سید مصطفی مرتضوی با اشاره به تأثیر فرهنگ وارداتی فضای مجازی در اخلاق و مبانی رفتاری مردم اظهار کرد: متأسفانه با بررسی ریشه وقوع بعضی از جرائم سایبری شاهد جایگزین شدن فرهنگ غربی به‌ جای فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم.

وی در تشریح تبعات این فرهنگ عنوان کرد: فرهنگ مجازی که باعث ترویج بی‌بندوباری، فساد و فحشا و شبهه افکنی دینی در بین جوانان و کاربران شبکه‌های اجتماعی شده، از ابزار و دستاوردهای جنگ نرم است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان درباره تأثیر فضای مجازی در روابط خانواده‌ها گفت: ارتباطات مجازی در خانواده‌ها باعث دور شدن آن‌ها از نظر عاطفی شده و خانواده‌ها به‌ جای اینکه زمان خود را صرف صحبت با فرزندان کنند و حل به مشکلات آن‌ها بپردازند وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند.

وی از کاهش روابط عاطفی و ارتباطات کلامی در خانواده‌ها بر اثر استفاده از شبکه‌های مجازی گفت و خاطر نشان کرد: می‌توان به‌جرئت گفت رسانه‌ها بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ و تمدن دارند که با توجه به این موضوع تمام رسانه‌ها می‌توانند با تولید محتوای مناسب و انتشار آن در جامعه مانع غلبه تهاجم فرهنگی شوند.

مرتضوی در خصوص میزان استفاده بانوان از فضای مجازی بیان کرد: حدود نیمی از کاربران فضای مجازی بانوان هستند که بیشترین آسیب را نیز این قشر از جامعه متحمل می‌شوند.

وی در تقسیم‌بندی، استفاده‌ کنندگان فضای مجازی را به 3 دسته تقسیم کرد و افزود: کاربران فضای مجازی به سه دسته با عنوان‌های کاربران سیاه، سفید و خاکستری تقسیم می‌شوند که کاربران سیاه که ده درصد آن را تشکیل می‌دهند و افرادی می‌باشند که صرفاً به دنبال انجام اقدامات مجرمانه هستند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان 20 درصد کاربران را، کاربران سفید دانست و اظهار کرد: این افراد غالباً به دنبال مطالب آموزشی و علمی در فضای مجازی هستند و یا اقدام به درج و انتشار مطالب مفید و سالم در آن می‌کنند.

وی آمار کاربران خاکستری فضای مجازی را 70 درصد برشمرد و عنوان کرد: کاربران خاکستری معمولاً افرادی هستند که به گشت‌ و گذار بی‌هدف در فضای مجازی می‌پردازند و با توجه به جذابیت صفحات و لینک‌های متعدد از سراچه‌های مختلفی بازدید می‌کنند.

مرتضوی در خصوص سهم فضای مجازی در افزایش ارتباطات نامشروع و طلاق‌های عاطفی خاطر نشان کرد: امروزه فضای مجازی و بخصوص شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در اختلافات خانوادگی دارند و دلیل آن‌هم ولنگاری فرهنگی و احساس آزادی در فضای مجازی شده که حدود 20 درصد طلاق‌ها در جامعه از شبکه‌های اجتماعی نشأت می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715