دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱

پاره شدن عکس شهید در نمایشگاه میدان امام!

کم توجهی و عدم نظارت میراث فرهنگی استان اصفهان به شهدا و فرهنگ انقلاب اسلامی

عید امسال نمایشگاهی با موضوع صنایع دستی در میدان امام اصفهان برگزار شد، که غرفه های گوناگون هنری اعم از مینیاتور، میناکاری و... در آن به نمایش هنر و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی می پرداختند. سازمان میراث فرهنگی خواستار برپایی مجدد این نمایشگاه در ماه مبارک رمضان شد که با حواشی همراه بود

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، عید امسال نمایشگاهی با موضوع صنایع دستی در میدان امام اصفهان برگزار شد، که غرفه های گوناگون هنری اعم از مینیاتور، میناکاری و … در آن به نمایش هنر و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی می پرداختند و با استقبال بی نظیر عموم مردم مواجه شد لذا سازمان میراث فرهنگی خواستار برپایی مجدد این نمایشگاه در ماه مبارک رمضان شد.

گفتنی است یکی از غرفه هایی که توجه عموم مردم را به خود جلب می کرد، غرفه طب اسلامی بود که برای ادامه کار غرفه خود را با عکس شهدا به صورت هنری تزئین کرد، لکن «محمود معمار» مسئول غرفه در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان اظهار داشت که مسئولین میراث قبل از برپایی نمایشگاه تذکراتی مبنی بر جمع آوری عکس شهدا دادند و با توجه به پافشاری مسئول غرفه بر وجود این تمثال ها کم کم این تذکرات به فشار و تهدید تبدیل شد تا جائیکه یکی از مسئولین میراث به وی گفته بود دیگر دوران این عکس ها تمام شده و میدان امام جای توریست است نه جای عکس شهدای حرم و … .

مسئول غرفه که تماس های مکرری با مسئولین میراث برای ابقای عکس ها داشته نتیجه نگرفته تا جائی که یکی از مسئولین میراث با وی اتمام حجت می کند که در صورت عدم جمع آوری میراث دست به کار خواهد شد، نهایتا در تاریخ 14 مرداد 95 مسئول غرفه مشاهده می کند که عکس یکی از شهدای سرشناس اصفهان که حق عظیمی بر گردن مردم این شهر دارد با تیغ بریده شده.

شهید خرازی

گفتنی است اکنون مقابل این غرفه تیغه ای کشیده شده تا از دید عموم خارج گردد، البته این نمایشگاه هنوز آغاز به کار نکرده و به دلیل همین تذکرات معوق مانده است.

لازم به ذکر است پایگاه خبری ندای اصفهان، برای پیگیری این قضیه با مسئول و حراست میراث فرهنگی استان اصفهان تماس گرفته و اعلام آمادگی کرده که حاضر است پاسخ آنها را منتشر کند.

در پایان لازم است به مسئولان این تذکر را بدهیم که بزرگترین میراث فرهنگی کشور شهدا هستند و هرچه داریم و داشته ایم را مدیون خون پاک این عزیزان هستیم لذا تمثال این شهدا نه تنها از عزت و اعتبار کشورمان در چشم جهانگردان نمی کاهد بلکه سند مظلومیت جمهوری اسلامی ایران و جنایت جهانخواران مستکبر عالم در ادوار تاریخ است.

امید است با اصلاح مسئولین، تمامی مشکلات کشور حل شود.

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715