جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰

مدیرکل دادگستری اصفهان خبر داد

زندان‌ها به فضایی برای آموزش و یادگیری تبدیل شده‌اند/ حفظ 1 تا 5 جزء قرآن کریم توسط یک‌هزار زندانی در اصفهان

مدیرکل دادگستری استان اصفهان گفت: در زندان‌های اصفهان نهضتی تحت عنوان یادگیری و حفظ قرآن مجید راه‌اندازی شد و طبق آماری که چند روز پیش به دست آمد، بیش از ۲ هزار نفر در زندان‌ها در این رابطه در حال فعالیت هستند.

به گزارش ندای اصفهان، احمد خسروی وفا پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌های استان اصفهان اظهار کرد: هرکسی که در این نظام بیشتر خدمت کند، برنده‌تر است.

وی افزود: همه‌چیز بر مدار نظم است و این مراسم تودیع و معارفه هم طبق برنامه‌ریزی است چراکه هر آمدی، رفتنی دارد و خوشا به حال فردی که وقتی می‌رود همراه با آرامش رفتن خود را ادامه دهد و مردم از کارهای او یاد کنند که امروز هم این‌چنین است.

مدیرکل دادگستری استان اصفهان تصریح کرد: همه مدیرکل سابق زندان‌های استان اصفهان را می‌شناسند، این فرد سعی می‌کرد تا به‌درستی اقداماتش را انجام دهد و خادم دستگاه قضایی باشد.

وی تأکید کرد: آقای امیری مدیر سابق زندان‌های استان اصفهان بر مدار درستی حرکت و سعی کرد تا در کار خود را به تراز مدنظر امام علی (ع) برساند که این بزرگ‌ترین افتخار است.

خسروی وفا ادامه داد: امروز دستگاه قضایی کشور مفتخر است که زندان‌ها را به میدان‌هایی برای فرهنگ آموزشی، فضاهای مناسب برای حفظ قرآن و یادگیری علوم مختلف تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: در زندان‌های اصفهان نهضتی تحت عنوان یادگیری و حفظ قرآن مجید راه‌اندازی شد و طبق آماری که چند روز پیش به دست آمد، بیش از 2 هزار نفر در زندان‌ها در این رابطه در حال فعالیت هستند.

مدیرکل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: از 2 هزار نفری که قرآن را حفظ و یاد می‌گیرند، تعدادی تمام قرآن را حفظ هستند و بیش از یک هزار نفر بالای یک جزء تا 5 جزء این کتاب شریف را حفظ هستند.

وی با بیان اینکه نگاه دستگاه قضایی به این سمت حرکت می‌کند که زندان را تبدیل به دانشگاه کند، در پایان ابراز کرد: بیش از 400 خیریه در استان اصفهان در خصوص امور زندان ما را یاری کردند که اگر نبودند قطعاً زندان‌های استان اصفهان به این جایگاه نمی‌رسیدند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715