جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰

دور باطل در چراغ!

شماره پنجم نشریه چراغ ویژه فعالان و مراکز فرهنگی مردمی منتشر شد +جزییات

شماره پنجم چراغ، با سردبیری امیر محزونیه ویژه تابستان ۱۳۹۵ در ۱۳۰ صفحه و به قیمت دوازده هزارتومان منتشر شده است. علاقه مندان جهت تهیه این نشریه، علاوه بر تکمیل فرم های اشتراک می توانند با شماره ۰۹۳۰۶۶۲۳۷۷۸ تماس حاصل کنند

به گزارش ندای اصفهان، پنجمین شماره نشریه چراغ، نشریه داخلی فعالان و مراکز فرهنگی مردمی با گفتگوهایی از [شهید] مهران حریرچیان، حجت الاسلام عمومی و سید احمد عبودتیان منتشر شده است.

محمدمهدی فرهنگ روابط عمومی این نشریه می گوید: «ما متهمیم!» عنوان سرمقاله این شماره چراغ به قلم امیر محزونیه است. حامد صفائی پور نیز در بخش کرسی آزاد اندیشی یادداشتی با عنوان «برچسب انرژی را لاک نگیریم!» منتشر کرده است. «نیاز امروز کار فرهنگی، حرف نو و روش های نو است» نیز نوشته دکتر حسین مطیع پیرامون خلاقیت در مراکز فرهنگی اصفهان است. مهدی مسائلی و احمد مقیمی نیز در یادداشت های جداگانه ای، میهمان شماره پنجم نشریه چراغ شده اند. «سوار بر موج سنت گرایی» و «به مساجد برمی گردیم!» عنوان این یادداشت هاست. آخرین یادداشت بخش کرسی آزاداندیشی چراغ نیز از احمد فروزبخش با عنوان «دور باطل»، به ضرورت ساخت مدل فرهنگی پرداخته است.

بخش میز اندیشه در نشریه چراغ هر بار موضوعی را دست مایه نقد و بررسی خود قرار می دهد. این بار نیز میز اندیشه با موضوع رابطه سیاست و فرهنگ، میزبان دو یادداشت از محی الدین کاشانی و محمود فروزبخش با عناوین «مدل ایده ال داریم، مدل زوری نداریم» و «تهدید یا فرصت، مسئله این است» می باشد. همچنین میزگرد علی قاسم زاده و احمد نواب در این بخش، به موضوع رابطه سیاست و فرهنگ پرداخته است، مشروح این میزگرد با عنوان «فربه تر از یک اختلاف نظر» منتشر شده است. در نهایت مصاحبه امیرحسین کمیلی با عنوان «توجه داشته باشیم چه چیزی را خرج چه چیزی می کنیم» پایان بخش میزاندیشه چراغ است.

چراغ پنجم در بخش تجربه، مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیا را به عنوان یک مجموعه فرهنگی موفق مورد بررسی قرار داده است. گفتگو با سید احمد عبودتیان و میزگردی با حضور علی دوستانی، امیرحسین بانکی و علی اکبر بقایی از مطالب بخش تجربه چراغ است.

اما در بخش آکادمی، موضوع برند (نشان) در فعالیت های فرهنگی با دو یادداشت از محمد طاهری و یک یادداشت از اشکان کاظمی مورد بررسی قرار گرفته است. خاطره شفاهی این شماره چراغ نیز به گفتگوی احمد ذوعلم با مرحوم شهید مهران حریرچیان اختصاص یافته است.

«دچار وارونگی شده ایم» هم عنوان گفتگوی حجت الاسلام عمومی است که محسن حیدری فرد آن را برای بخش سبک زندگی چراغ آماده کرده است.

سفرنامه، اینفوگرافی و… از دیگر مطالب شماره پنجم نشریه چراغ است.

شماره پنجم چراغ، با سردبیری امیر محزونیه ویژه تابستان 1395 در 130 صفحه و به قیمت دوازده هزارتومان منتشر شده است. علاقه مندان جهت تهیه این نشریه، علاوه بر تکمیل فرم های اشتراک می توانند به کتابفروشی های آسمان در خیابان سروش و امام خمینی(ره) در خیابان پنج رمضان مراجعه و یا با شماره 09306623778 تماس حاصل کنند.

نشریه پنجم چراغ

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715