سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
در اصفهان؛
 بهره برداری از فناوری نانو در صنعت پلیمر   

سومین نشست بررسی راهکارهای اجرایی برای بهره برداری از فناوری نانو در صنعت پلیمر،در اصفهان برگزار شد.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از ایسنا، هدف از برگزاری این نشست‌های تخصصی، معرفی و رسوخ هرچه بیشتر فناوری نانو در صنایع مختلف پلیمری و تولید محصولات دانش بنیان با استفاده از فناوری‌ نانو است.

 این نشست به همت یک شرکت دانش بنیان و با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، شرکت شهرک‌های استان اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و انجمن پلیمر ایران شعبه اصفهان در سالن همایش اداره صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد.

 معرفی فناوری نانو، راهکارهای اجرایی ورود فناوری نانو در صنایع، دستاوردهای فناوری نانو در صنعت کامپوزیت و پلیمر کشور، معرفی تجربه‌های موفق، تشکیل پنل تخصصی و معرفی حمایت‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از اصلی‌ترین محورهای مورد بحث و تبادل نظر این نشست بود.

 علی اصغر نجیمی، دبیر کار گروه صنعت و بازار ستاد فناوری نانو ریاست جمهوری و محمد علی آبادی فراهانی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان از سخنرانان اصلی این نشست بودند.

 در این نشست ۶۰ نفر از مدیران عامل و مدیران تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت شرکت های فعال در این حوزه حضور داشتند.

 نجیمی طی سخنانی از پیشینه فناوری نانو در دنیا و ایران صحبت کرد و سپس از محصولات ساخته شده توسط این فناوری و مزایای این محصولات پرداخت. در ادامه علی آبادی فراهانی با تشریح مکانیزم های بهرمندی از فناوری نانو در محصولات پلیمری و تجربیات موفق در زمینه لوله، اتصالات و پروفیل های UPVC پرداخت. در پایان این نشست، پنل تخصصی جهت پاسخ به سوالات حضار تشکیل گردید.

 گفتنی است دو نشست قبلی بررسی راهکارهای اجرایی بهره برداری از فناوری نانو در صنعت پلیمر در محل ستاد ویژه‌ی توسعه فناوری نانو (تهران) برگزار شده بود که از دستاورد‌های آن می‌توان به انعقاد سه قرارداد تولید دانش فنی در حوزه‌های ساختمان و خودرو و دو قرارداد انتقال دانش فنی در حوزه‌ی ساختمان اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع: جام نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق