چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

سردار دهقان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان:

اصرار برای تحویل S300 ناشی از لزوم پایبندی طرف خارجی به قرارداد بود/ هر نوع تهدیدی را در زمین، دریا و هوا ابتدا پیشگیری و در صورت لزوم دفع می‌کنیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح گفت: تنها دلیل خرید S۳۰۰ این بود که کشورها بدانند یا با ملت ایران وارد معامله نشوند و یا اگر پای قراردادی نشستند به تعهدات خود پایبند باشند؛ این تنها دلیل فشار ما برای تحویل S۳۰۰ بود.

به گزارش ندای اصفهان، سردار حسین دهقان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن هفته دولت باید ضمن دیدار با مردم، نتیجه اقدامات دولت در بخش‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار می‌دادیم.

وی با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: شهدا با دوری از هوای نفس و تلاش برای احیای فرامین الهی، همیشه زنده هستند و رمز ماندگاری آنها همین عنایت ویژه خداوند به آن‌هاست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تأکید بر عظمت فرهنگ شهادت، بیان کرد: جایگاه شهدا به سادگی در کلام و کتب قابل بحث نیست و هرچه درباره شأن و جایگاه آنها صحبت کنیم، جایگاه والای آنها قابل وصف نیست.

سردار دهقان اضافه کرد: شهدا برگزیدگان الهی هستند تا حرکت عمومی جامعه را جهت دهند؛ شهدا الگویی هستند که ثابت کنند حرکت نظام اسلامی توقف پذیر نیست و با قدم برداشتن در مسیر الهی می‌توان به نتایج مثبت و بزرگی دست یافت.

* وی اضافه کرد: اعتقاد به خالق هستی، اعتقاد به اسلام و مکتب تشیع که تجمیع آن اسلامی و ولایت‌مداری است از ویژگی‌های اصلی شهیدان رجایی و باهنر است که از ابتدا در این مسیر بودند و تا آخر هم در این مسیر ادامه دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح تبیین کرد: ساده‌زیستی و مقابله با اشرافی‌گری ویژگی دوم شهیدان رجایی و باهنر بود که این دو خودشان را وقف به مردم و اسلام عزیز کرده و چیزی برای خود نمی‌خواستند.

سردار دهقان، خدمت به مردم و تلاش برای دفع ظلم را ویژگی دیگر این دو شهید دانست و تأکید کرد: تلاش برای پیشتازی در خدمت مردم و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی استکبار جهانی و استکبارستیزی از دیگر ویژگی‌های بارز این شهیدان رجایی و باهنر بود.

وی با بیان اینکه دولتمردان معتقدند توجه و اعتماد مردم به نظام و سیاسیون کشور انگیزه کار و تلاش برای آنها را بیشتر کرده است، عنوان کرد: این اعتماد مردم باعث انگیزه برای دولتمردان است و تلاش می‌کنند به واسطه این اعتماد از خدمت به مردم فروگذار نباشند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح افزود: در هفته دولت فرصتی برای ارزیابی و بازنگری خدمات و اقدامات دولت فراهم شده تا زمینه تلاش ملت برای رفع نیازهای خود را به وجود آورد، چراکه وظیفه دولت فراهم کردن بستری برای زندگی مردم و توسعه کشور است.

سردار دهقان، خدمتگزاری را مسیر اصلی دولت معرفی کرد و در ادامه اظهار داشت: زمینه‌سازی برای آسایش مردم و بسترسازی برای افزایش قدرت و ثروت کشور، وظیفه اصلی دولت است.

وی در ادامه بیان کرد: ایران تنها کشوری است که در شرایط منطقه و با وجود درگیری‌های زیاد در نهایت ثبات و آرامش قرار دارد و چنین کشوری با این شرایط حتی در خارج از منطقه هم وجود ندارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح با اشاره به وضعیت منطقه، تصریح کرد: گروهک تروریستی داعش نه تنها کشورهای منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز به خطر انداخته است.

سردار دهقان تشریح کرد: یگانه کشوری که در همه دنیا با همه اعتقاد و باور قلبی وارد مقابله با این توطئه رژیم صهیونیستی شده، جمهوری اسلامی است.

وی، حمایت از جریان مقاومت را الگوی اقدامات ایران در منطقه دانست و تبیین کرد: برای حفظ اسلام و استقرار صلح در همه جهان به منازعات منطقه ورود کرده‌ایم که این در راستای ارزش‌های ما یعنی پیشرو بودن در همه عرصه‌های تأثیرگذار است که به خاطر حضور و دشمن‌شناسی مردم و واکنش منطقی در شرایط مختلف، امنیت فعلی کشور به دست آمد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح ادامه داد: دولت هم در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و انتظارات مردم در این مسیر گام برخواهد داشت، چراکه همه ارکان نظام باید توجه داشته باشند تا با افزایش کارآمدی و ارتقای مؤلفه‌های قدرت باعث امنیت، آسایش و توانمندی ملت شوند.

سردار دهقان با بیان اینکه امروز در درون کشور از امنیت، اتحاد و انسجام ملی بهره‌مندیم، متذکر شد: به دلیل پذیرش و تبعیت همه ملت و مسئولان از رهبر معظم انقلاب از یکپارچگی مناسبی بهره‌مند هستیم.

وی نیروهای نظامی کشور را در نهایت آمادگی برای مقابله با هر تهدیدی عنوان کرد و گفت: ایران اکنون کشوری مستقل، تأثیرگذار، بابرنامه و دارای رأی و انگیزه برای استقرار صلح در منطقه است که این نقش برای ما از سوی همه جهان پذیرفته شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح اظهار کرد: جهان اکنون ایران را به عنوان کشوری تأثیرگذار شناخته و به راحتی در مناسبات جهانی بر نقش تعیین‌کننده ایران به ویژه در بحران‌های بین‌المللی اذعان می‌کنند.

سردار دهقان با بیان اینکه نیروهای مسلح ما از نظر انسجام، انتظام، آموزش و فرماندهی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد، یادآور شد: این توانایی نظامی، کشور را به یک نیروی قادر برای مقابله با هر تهدیدی تبدیل کرده است.

وی مطرح کرد: نیروهای مسلح کشور به پشتیبانی مردم و فرامین رهبر معظم انقلاب کارآمدترین نیروی نظامی در منطقه هستند و این توانایی دفاعی به حدی است که هر نوع تهدیدی را در زمین، دریا و هوا ابتدا پیشگیری و در صورت لزوم دفع می‌کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح اضافه کرد: توانایی نظامی و بازدارندگی ایران در شرایطی است که می‌تواند نیازهای ما را با توجه به تهدیدات پاسخ دهد.

سردار دهقان افزود: دلیل آمادگی نیروهای نظامی ایران، این است که نیروهای نظامی سایر کشورها برمبنای جنگ کلاسیک آموزش دیده‌اند و نیروهای نظامی ایران بر مبنای جنگ نامتقارن برای مقابله با قدرتمندترین کشورها و قوی‌ترین سلاح‌ها آموزش دیده و آمادگی لازم را دارند.

وی با اشاره به اینکه تلاش کردیم تا با بررسی سلاح‌ها، سیستم‌ها و وضعیت‌های رزم به دنبال مواضع قدرت و توانمندی‌های برترساز باشیم، عنوان کرد: سعی کردیم ضعف‌های سیستم نظامی را با پیشگیری‌های چندگانه رفع و برطرف کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح در رابطه با خرید محموله S300 از روسیه، اظهار کرد: تنها دلیل خرید S300 این بود که کشورها بدانند یا با ملت ایران وارد معامله نشوند و یا اگر پای قراردادی نشستند به تعهدات خود پایبند باشند؛ این تنها دلیل فشار ما برای تحویل S300 بود.

سردار دهقان در ادامه تأکید کرد: به کشورهای بزرگ می‌گوییم که باید به عنوان یک قدرت مستقل در تصمیم‌گیری‌ها، استقلال رأی داشته باشند و با دخالت‌های امثال نتانیاهو نظرات خود را تغییر ندهند.

وی با بیان اینکه امروز به فضل الهی ملت ما از این قدرت بهره‌مند است که موشک‌های بالستیک و کروز را با هر بُرد دقت و قدرت تخریبی تولید کند، اضافه کرد: چنین توانمندی‌هایی موجب رسیدن ایران به این سطح بازدارندگی شده و مطمئن هستیم در سایه نظام اسلامی حاکم،‌ حضور مردم در صحنه و رهبری مقام عظمای ولایت آینده‌ای روشن و جایگاه والایی پیش‌روی ملت ایران است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715