جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

هم زمان با ایام هفته دولت صورت می گیرد

افتتاح کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان فریدونشهر

هفت شهریورماه همزمان با ایام هفته دولت سومین کتابخانه واحد سیار روستایی کانون استان با حضور مسئولین کشوری و استانی افتتاح خواهد شد

به گزارش ندای اصفهان، ۷ شهریورماه همزمان با ایام هفته دولت سومین کتابخانه واحد سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با حضور مسئولین کشوری و استانی افتتاح خواهد شد.

کتابخانه سیار مجموعه مناسبی برای جبران کمبود امکانات ایجاد کتابخانه ‌ی ثابت روستایی محسوب می ‌شود و می ‌تواند پاسخی بر توزیع عادلانه‌ ی امکانات باشد.

در مورد روستاهایی با جمعیت کم که امکان ارتباط با یکدیگر را ندارند تا افراد آن روستاها بتوانند از یک کتابخانه به صورت متمرکز استفاده کنند، بهترین راه حل راه ‌اندازی کتابخانه‌ های سیار است.

کتابخانه‌ ی واحد سیار روستایی نیز از جمله مراکز ۶۰ گانه فرهنگی هنری کانون استان اصفهان است که در آن مربی به منظور تحقق اهداف کانون با یک دستگاه خودرو و کتاب و امکانات فرهنگی مربوطه، به مناطق روستایی مراجعه و فعالیت ‌های متنوعی از جمله قصه گویی، شعرخوانی، معرفی کتاب، نمایش فیلم، اجرای بازی، تشکیل گروه های سرود، جلسه های روخوانی قرآن را به مخاطبین خود ارائه می‌کند. هم اکنون کانون استان اصفهان با دو واحد سیار روستایی در اصفهان و نطنز برای کودکان و نوجوانان با استعداد روستایی لحظات شادی را رقم می زنند.

گفتنی است شهرستان فریدونشهر بر اساس تقسیمات کشوری سال ۱۳۸۳ دارای یک بخش مرکزی، دو شهر به نام های فریدونشهر و برف انبار،‌ پنج دهستان به نامهای عشایری، برف انبار،‌ چشمه لنگان، پشتکوه موگویی و پیشگوه موگویی و ۲۰۷ آبادی بوده که از این تعداد ۸۵ آبادی دارای سکنه می باشد.

جمعیت شهرستان در سرشماری سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۳۸۳۳۴ نفر که جمعیت شهری آن ۱۹۳۴۳ نفر و جمعیت روستایی ۱۸۹۹۱ نفر می باشد. شهرستان فریدونشهر در ۱۷۵ کیلومتری غرب اصفهان، محدوده ای میان استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و شهرستان های فریدن و چادگان و بویین و میاندشت از استان اصفهان واقع شده است.

کانون پرورش

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق