یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
رئیس سازمان فناوری اطلاعات:
 مجوز «آپا» به دانشگاه صنعتی اصفهان واگذار شد   

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امروز مجوز رسمی «آپا» به دانشگاه صنعتی واگذار شد تا در راستای توسعه فعالیت درخصوص تامین امنیت و مدیریت حادثه و آسیب‌پذیری در فضای مجازی گام بردارد.

به گزارش ندای اصفهان، نصرالله جهانگرد ظهر دوشنبه در آئین بهره برداری از ۷۳۴ طرح مخابراتی استان اصفهان با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته وزارت اراتباطات و فناوری اطلاعات بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی را انجام داده است، افزود: بخش عظیمی از این هزینه‌ها در شرکت مخابرات استان اصفهان انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های امنیتی در فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: برای تحقق این امر مجوزی به نام «آپا»  را به مراکز دانشگاهی ارائه می‌کنیم تا در این زمینه فعالیت داشته باشند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به اینکه مرکز تخصصی «آپا» دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یک مرکز امداد امنیت رایانه‌ای، فعالیت خود را در زمینه تخصصی ارائه سرویس مدیریت حوادث امنیتی و آسیب‌پذیری‌های شبکه از ابتدای سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است، ابراز داشت: این مرکز با تکیه بر گروه پژوهشی امنیت شبکه و سیستم دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و استفاده از تجربه اساتید مجرب و متخصص، فارغ‌التحصیلان برتر و دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی اصفهان، در جهت نیل به اهداف خدمات‌رسانی به سازمان‌ها، اداره‌ها و شرکت‌ها گام برمی‌دارد.

وی اضافه کرد: امروز نیز مجوز رسمی «آپا» به دانشگاه صنعتی واگذار شد تا در راستای توسعه فعالیت در خصوص تامین امنیت و مدیریت حادثه و آسیب‌پذیری در فضای مجازی گام بردارد.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق