شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲

لاریجانی در صحن علنی مجلس:

پروازهای روسیه در پایگاه همدان متوقف نشده/ پروازها با هدف سوختگیری است و ما پایگاهی به هیچ قدرتی ندادیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پایگاه هوایی همدان پایگاهی به هیچ قدرتی داده نشده گفت: پروازهای هواپیماهای روسیه در پایگاه همدان به منظور سوخت‌گیری بوده و متوقف هم نشده است.

به گزارش ندای اصفهان، محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس (۲ شهریور ۹۵) در تذکری به هیات‌رئیسه مجلس گفت: مطابق اصل ۶۹ قانون اساسی که می‌گوید در شرایط اضطراری در صورتی که رعایت امنیت کشور ایجاب کند به تقاضای رئیس‌جمهور یا یکی از وزرا یا ۱۰ نفر از نمایندگان جلسه غیرعلنی تشکیل می‌شود.

وی افزود: در جلسه قبل تقاضایی را به امضای ۲۰ نفر از نمایندگان به هیات‌رئیسه تقدیم کردیم تا برای ارائه توضیحات مسئولین ذیربط در خصوص دلایلی که ایجاب کرده است پایگاه نظامی خود را در اختیار یکی از قدرت‌های جهانی بگذاریم جلسه‌ای را داشته باشیم و در خود تقاضا نیز آورده شده بود که برای اینکه ما نمایندگان در جریان این ضرورت‌ها قرار بگیریم و این کار برای هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر و هم‌گرایی بیشتر بین قوا انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید این تقاضا تعیین تکلیف شود و ما علی‌رغم اینکه اعلام شده است پرواز هواپیماهای روسیه از خاک ایران متوقف شده کماکان تقاضای ما برقرار است و تقاضای جلسه غیرعلنی برای این موضوع داریم. از آنجایی که آقای وزیر گفته است ممکن است این ضرورت اقتضا کند و مجددا این پروازها از سر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران اظهار داشت: پروازهای هواپیماهای روس از پایگاه هوایی همدان متوقف نشده و ما و روسیه در مبارزه با تروریست اتحادی با هم داریم و به اتحاد هم به نفع مسلمانان منطقه است و در پایگاه همدان هم در مبارزه با تروریست اتحادی با هم داریم که این اتحاد به نفع مسلمانان منطقه است و در پایگاه همدان هم پایگاهی به هیچ قدرتی داده نشده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق