دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۰

آیت‌الله مظاهری:

تحصیل علوم دینی در اوضاع کنونی یک واجب عینی است

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: تحصیل علوم دینی برای طلاب در اوضاع کنونی یک واجب عینی است و طلاب باید با افزایش دانش خود در مسیر هدایت مردم قدم بردارند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله حسین مظاهری ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: تفکر و روش شیعه از لحاظ فرهنگی کامل است و این موضوع را می‌توان در احکام و اخلاق و اعتقادات مشاهده کرد.

وی افزود: باید مذهب شیعه همانند یک گوهر گران‌بها نسل به نسل انتقال یابد تا غنای این مکتب که مصداق کامل شجره طیبه در قران است، حفظ شود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان ابراز داشت: طلاب علوم دینی باید از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند و باید در مسیر حرکت علمای پیشین قدم بردارند؛ بسیاری از علما کتب خود را در شب 23 ماه رمضان به پایان می‌رساندند که این حاکی از اهمیت و برکت این شب برای تحصیل علم و نوشتن کتاب دارد.

وی خاطر نشان کرد: همان‌طور که علما و دانشمندان با پشتکار مکتب شیعه را غنی کردند، ما نیز باید امروز تلاش کنیم تا از زحمات آن‌ها بهره‌مند شویم.

آیت‌الله مظاهری تصریح کرد: تحصیل علوم دینی برای طلاب در اوضاع کنون یک واجب عینی است و طلاب باید با افزایش دانش خود در مسیر هدایت مردم قدم بردارند.

وی تاکید کرد: در امور آموختن علوم حوزوی نمی‌توانیم و نمی‌شود نداریم و در شرایط کنونی بالاترین ثواب نصیب کسانی می‌شود که درس می‌خوانند.

** با فهم صحیح دین می‌توان مکتب اسلام را پیش برد

همچنین در ادامه آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد اذعان کرد: تحصیل در حوزه علمیه و یادگیری علوم دین به دلیل مبنای قرآنی آن از مهم‌ترین امور است.

وی با اشاره به آیات قران در مورد اینکه گروهی از هر قومی باید برای فهم دین و تحصیل آن مهاجرت کنند، افزود: در قرآن به این موضوع تأکید شده است و باید گروهی از هر قوم برای تحصیل و فهم دین خارج شده و پس از فراگیری به سمت قوم خود بازگشته و به آن‌ها آموزش دهد.

مدیر حوزه علمیه استان و امام جمعه اصفهان عنوان کرد: تمامی علمایی که مردم را راهنمایی کردند، نفس خود را کنار زدند و درس خواندند که با فهم صحیح دین می‌توان مکتب اسلام را پیش برد.

وی با اشاره به اهمیت ادبیات عرب در حوزه، خاطر نشان کرد: با توجه به این که بسیاری از منابع درسی و علمی ما به زبان عربی است، اهمیت خواندن آن دوچندان است اما برخی به دنبال تضعیف ادبیات عرب در حوزه هستند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد متذکر شد: تحول در حوزه موضوع مهمی است اما به معنای کاهش محتوای دروس و حذف منابع آموزشی نیست.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715