پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۳
 مروری بر اخبار ویژه روزنامه‌های امروز؛ ممنوعیت گوشی اپل، اندروید و وای فای برای طلاب حوزه/ دکل ۷۸ میلیون دلاری را بردند؟!   

روزنامه‌های امروز چهارشنبه ۳ تير ۹۴ در ستون اخبار ویژه خود خبرهای مختلف و متنوعی را به عرصه افکار عمومی آورده‌اند. برخی از این خبرها را در ادامه می‌خوانید.

آرمان
افطار در کاخ سفید با میزبانی اوباما

شنیده شد که رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم افطاری کاخ سفید گفته است که آمریکایی‌ها با هدفگیری هر دین و گروه اقلیتی مخالفند و در این راستا در کنار یکدیگر به صورت متحد ایستاده‌اند. ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت؛ باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه‌شب در کاخ سفید میزبان آمریکایی‌های مسلمان در مراسم افطار بود. وی در جمع حدود ۴۰ نفر از اعضای جامعه دیپلماتیک و برخی از اعضای کنگره گفت: ما تاکید داریم که دین ما هرچه باشد، همگی یک خانواده هستیم. در میان میهمانان چهره‌های جوانی از جمله سامانتا الوف که به دادگاه عالی آمریکا رفت تا از حق خودش برای پوشیدن روسری دفاع کند، دیده می‌شد. وی که سال ۲۰۰۸ یک نوجوان ۱۷ ساله بود، برای یافتن شغل در یک فروشگاه محصولات کودکان در اوکلاهاما با حجاب رفته بود و درخواست وی رد شد. اوباما درباره الوف گفت: او مصمم بود تا از حق خودش برای داشتن حجاب دفاع کند، او می‌خواست تا همانند افراد دیگری از فرصت‌های مشابه برخوردار باشد. او تمام مسیرها را در دادگاه عالی پیمود؛ کاری که من در سن او انجام ندادم. او پیروز شد.
 پاسخ الیاس قالیباف به شایعات پیرامونش
شنیده شد که بعد از مدت‌ها سکوت، الیاس قالیباف نسبت به تهمت‌هایی که به وی زده می‌شد پاسخ داد. تهمت‌هایی که از دزدی ۸ هزار میلیاردی تا فرار به کانادا و… بخشی از آنها بود. فردا نوشت؛ الیاس قالیباف در اینستاگرامش نوشته است که من هرگز به نوشتن این متن راضی نبودم اما دیگر نیست کسی از دوستان و اطرافیانم که از من نخواسته باشد مطلبی بنویسم و یا توصیه نکرده باشد که سکوت جایز نیست. وی ادامه داده است: اما به همین عزیزان و دلسوزان هم عرض کردم، شما که خوب می‌دانید متن پیام سراسر کذب علیه من و خانواده‌ام با چه هدفی نوشته شده و نشر داده می‌شود کسانی که این شایعات را منتشر می‌کنند که با توضیح من از کرده خود پشیمان نمی‌شوند آنها ماموریتی فراتر از الیاس قالیباف دارند و امروز من هدف آنها هستم و فردا داستان چیز دیگری است چراکه خواب‌زده بیدار نمی‌شود.
 روحانی چه کسانی را در توئیتر دنبال می‌کند؟
شنیده شد که دکتر حسن روحانی در بین وزرایش تنها صفحه محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه را دنبال می‌کند. حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران صاحب یکی از صفحات پرطرفدار در توئیتر است. مشرق نوشت؛ رئیس دولت یازدهم در توئیتر دو صفحه به زبان انگلیسی و فارسی دارد. او در توئیتر فارسی خود هشت صفحه را دنبال می‌کند؛ صفحات فارسی و انگلیسی مقام معظم رهبری و صفحه شخصی خود به زبان انگلیسی از جمله این صفحات است. از دیگر افرادی که روحانی آنها را در توئیتر دنبال می‌کند می‌توان به رئیس دولت اصلاحات و هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد. روحانی همچنین دو نفر از معاونینش را follow کرده است؛ شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان محیط‌‌‌ زیست.
 دیدار محرمانه روحانی برای توافق!؟
شنیده شد که سند منتشرشده توسط ویکی لیکس مدعی است که حسن روحانی برای رسیدن به توافق هسته‌ای با طرف آمریکایی دیدار مستقیم داشته است. پایگاه خبری تحلیلی پارس نوشت؛ وب‌سایت ویکی‌لیکس این هفته با انتشار ۶۰ هزار سند مرتبط با کشور عربستان فصل جدیدی را پیرامون این کشور رقم زده است. ویکی‌لیکس البته تاکید کرده است که این ۶۰ هزار سند تنها بخشی از اسناد در دسترس است و مجموعه این اسناد به ۵۰۰ هزار عدد می‌رسند که به مرور منتشر خواهد شد. یکی از از این اسناد، گزارشی است که از دیدار حسن روحانی با طرف آمریکایی خبر می‌دهد. در این گزارش ادعا شده است که حسن روحانى از طریق طرف سومى با آمریکا دیدار داشته است. سند ادعا می‌کند که وی قبل از شروع مذاکرات ۱+۵ تمایل ایران براى ارتباط با آمریکا و رسیدن به توافق حتى به صورت موقت داشته است.
 «محمدرضا حیاتی» بازنشسته شد
شنیده شد که «محمدرضا حیاتی» گوینده پیشکسوت خبر پس از ۳۴ سال فعالیت بازنشسته شد. فارس نوشت؛ «محمدرضا حیاتی که از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را در سازمان صداوسیما آغاز کرده، روز گذشته -اول تیرماه- پس از ۳۴ سال فعالیت متوالی در سازمان صداوسیما به افتخار بازنشستگی نائل آمد. بنا بر این گزارش، این در حالی است که معاونت خبر رسانه ملی طی سال‌های اخیر چندین گوینده جوان به بدنه خبری خود تزریق کرده است اما همواره اخبار ساعات مهم نظیر ۲۱ شبکه یک سیما به محمدرضا حیاتی سپرده شده است. بازنشستگی حیاتی به منزله خداحافظی او از آنتن نیست و طبق نظر محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما قرار شده این گوینده پیشکسوت فعالیت خود را به صورت پروژه‌ای با بخش‌های خبری تلویزیون ادامه دهد.
 نابودی ۶ هزار هکتار از باغات تهران
شنیده شد که دبیر کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از سال اجرایی شدن این مصوبه تا سال ۹۰ عددی برابر با ۶ هزار هکتار از باغات تهران از دست رفت، عنوان کرد: ازسال ۹۰ تاکنون نیز مطالعه‌ای درباره اثرهای مخرب این مصوبه انجام نشده است که در صورت انجام این مطالعه بطور قطع عدد تخریب باغات بسیار بیشتر است. میزان نوشت؛ محمد میرزایی به دستورالعمل ماده ۱۴ زمین شهری مصوب طرح جامع تهران در سال ۸۶ اشاره کرد و گفت: با مروری بر این دستورالعمل می‌توان فهمید با اصلاح ماده ۱۴ زمین شهری می‌توان شیوه نادرست فعلی را در اجرای مصوبه‌ای که به مصوبه برج باغ‌ها مشهور است، به مسیر اصلی خود هدایت کرد.
اعتماد
ممنوعیت گوشی اپل، اندروید و وای فای برای طلاب حوزه

دفتر مدیریت و برنامه ریزی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور «آیین نامه ساماندهی نحوه استفاده از ابزارهای ارتباطی و مجازی در واحد های آموزشی و خوابگاهی سراسر کشور» را به حوزه های علمیه ابلاغ کرد. به گزارش پارسینه، این آیین نامه که مصوب سی ام اردیبهشت ٩۴ است از سوی شورای معاونان حوزه های علمیه سراسر کشور تدوین شده و به امضای آیت الله حسینی بوشهری رسیده است. در بخشی از این آیین نامه آشنایی طلاب با آسیب های فضای مجازی به عنوان هدف تدوین و ابلاغ این آیین نامه عنوان شده است. در ماده پنج این آیین نامه آمده است: طلاب واحدهای آموزشی و خوابگاهی می توانند از تلفن همراه با گوشی های معمولی بدون اندروید، وای فای و آی ا اس استفاده کنند. تبصره: باید تصاویر صفحه نمایش و آهنگ و صدای زنگ گوشی های تلفن همراه مناسب باشد.
رییس دفتر سابق احمدی نژاد ادعای گم شدن نامه رهبر انقلاب را تکذیب کرد
رییس دفتر رییس جمهور سابق ادعای گم شدن نامه رهبر انقلاب در نهاد ریاست جمهوری را تکذیب کرد. دولت بهار: دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی، رییس دفتر رییس جمهور سابق در سال ٨٨ با صدور اطلاعیه ای ادعای گم شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدی نژاد را تکذیب کرد. به گزارش دولت بهار، دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی، رییس دفتر رییس جمهور سابق در سال ٨٨ با صدور اطلاعیه ای ادعای گم شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدی نژاد را تکذیب کرد. متن این تکذیبیه به شرح ذیل است: پیرو انعکاس مطلبی با عنوان «گم شدن نامه رهبر انقلاب در نهاد ریاست جمهوری» که به نقل از جناب آقای ری شهری در برخی پایگاه های خبری بازتاب یافت، به اطلاع می رساند همه کسانی که اندک آشنایی با سیستم مکاتبات اداری دارند، می دانند که اساسا مفقود شدن مکاتبات رسمی و اداری در دفتر رییس جمهور وجود ندارد چرا که همه نامه های اداری ابتدائا در سیستم دبیرخانه ثبت می شود و هرگونه اقدام روی نامه های واصله پس از ثبت در سیستم به عمل می آید. بنابراین ادعای مذکور عاری از حقیقت است. کما اینکه ما تاکنون هیچ گزارشی از مفقودی نامه ها در این سیستم نداشته ایم. بدیهی است که این گونه اظهارات که موجب تشویش اذهان عمومی است، قابل پیگیری و تعقیب قضایی است. شایسته است تمامی افراد به ویژه افراد صاحبنام و متشخص در بیان مطالب، موازین اخلاقی را رعایت کنید.
استعفای استاندار خراسان رضوی تکذیب شد
سخنگوی وزارت کشور درباره اخباری مبنی بر استعفای استاندار خراسان رضوی توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری با اشاره به اخباری مبنی بر درخواست استعفای استاندار خراسان رضوی به وزارت کشور گفت: ما این موضوع را به شدت تکذیب می کنیم. وی تاکید کرد: استعفای استاندار خراسان رضوی صحت ندارد و این موضوع شایعه ای بیش نیست.
استعفای استاندار قم برای شرکت در انتخابات مجلس
استاندار قم برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا کرد. به نقل از روابط عمومی استانداری قم حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش چهارشنبه گذشته استعفای خود را به رحمانی فضلی، وزیر کشور تقدیم کرد.
جمهوری اسلامی
* قطع شدن یارانه یکی از داروهای بیماری ‌ام اس در خوزستان، برای مبتلایان به این بیماری مشکل آفرین شده است. به گزارش عصر ایران، یکی از بیماران‌ام اس در نامه‌ای نوشت: «تا ماه پیش هزینه آمپول‌های خارجی که از داروخانه هلال احمر استان می‌گرفتم پس از ۱۴۰ کیلومتر رانندگی خودم را به مرکز استان رسانده تا نامه ۵۰ درصد تخفیف این داروها را از دفتر مدیرکل غذا دارو استان به داروخانه هلال احمر هر ماه می‌گرفتم و داروهایم که ۷۰۰ هزار تومان بود عملا ۳۵۰ هزار تومان می‌دادم و داروهایم را می‌گرفتم. امروز اول تیر ماه موقع مراجعه به من گفتند که نامه تخفیف داروهای خاص استان خوزستان قطع شده به دلیل نبود اعتبار و عدم ابلاغ اعتبار از استانداری. به استانداری که مراجعه کردم فرمودند اعتبار هر ماه داروهای بیماران خاص استان ۲۰۰ میلیون بوده و تاکنون برای سال ۹۴ از تهران تخصیص نرسیده و هرچه تاکنون دادیم از مانده اعتبارات پارسال بوده.» وزیر محترم بهداشت رسیدگی نماید.
* استفاده از ادبیات نامناسب توسط برخی مداحان و بحث‌برانگیز شدن این مساله در روزهای اخیر، صدای شخصیت‌های علمی و سیاسی و حتی برخی مداحان را هم در آورده است و آنها هم به هم صنفان خود اعتراض کرده‌اند. به گزارش پایگاه خبری «تیک» (Tik.ir)، حسین هوشیار، یکی از مداحان تهران به «شبکه مجازی آستان» گفته است: رهبری فرموده‌اند مراسم ائمه، محل تسویه حساب سیاسی نشود. براساس همین گزارش، حجت الاسلام والمسلمین اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز گفت: در مجالس مذهبی، حرکت‌های جناحی انجام نشود. امیر احمدی – از مداحان مسجد ابوذر نیز گفت: با فحاشی وتوهین، نمی‌شود از دین صیانت کرد. همین گزارش می‌افزاید: عباسعلی منصوری آرانی، نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: آلوده شدن مجالس معنوی به بحث‌های جناحی و سیاسی خطرناک است. همچنین علی اکبر عرب زاده، مداح مسجد امام رضا گفته است: سیاسی بازی مداحان، مردم را از دین زده می‌کند.
* گردنبند اهدایی همسر اردوغان به سیل زدگان پاکستانی نزد نخست‌وزیر سابق این کشور پیدا شد. به گزارش ایسنا، روزنامه «پاکستان تودی» در وب‌سایت خود گزارش داد، آژانس تحقیقات فدرال پاکستان به یوسف رضا گیلانی، نخست‌وزیر سابق اخطار داد گردنبندی را که پس از سیل‌ سال ۱۳۸۹ در پاکستان از سوی همسر نخست‌وزیر وقت ترکیه به این کشور اهدا شد، به خزانه دولت بازگرداند. به نوشته روزنامه «پاکستان تودی»، امینه اردوغان که در حال حاضر بانوی اول ترکیه است در سال ۱۳۸۹ هنگامی که همسرش رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر بود گردنبندی را برای مردم سیل‌زده پاکستان اهدا کرد. بعدها گزارش شد که این گردنبند ناپدید شده است. نثار علی خان، وزیرکشور پاکستان به «آژانس تحقیقات فدرال» دستور داد درباره این مساله تحقیق کند و در جریان این تحقیقات یوسف رضا گیلانی، نخست‌وزیر سابق این کشور اعتراف کرد که گردنبند را نگه داشته است. آژانس تحقیقات فدرال در اخطاریه‌اش به گیلانی سه روز فرصت داده تا این گردنبند را به خزانه دولت باز گرداند، در غیر این صورت با یک پرونده قضایی مواجه می‌شود. گیلانی گفت: پس از آنکه این گردنبند از سوی بانوی اول ترکیه اهدا شد، به کمپ سیل زدگان در ایالت سند رفتم و هشت دختر که در همان روز ازدواج کرده بودند به استقبال من آمدند و تصمیم گرفتم تا این گردنبند را نزد خودم نگه دارم و در عوض به هر یک از این هشت زوج ۲۰۰ هزار روبل کادو دادم. فاجعه سیل سال ۱۳۸۹ در پاکستان سبب شد ۲۰درصد از این کشور زیر آب رود و نزدیک به ۲۰۰ تن کشته شدند و ۲۰ میلیون تن دیگر نیز تحت تاثیر قرار گیرند.
قدس
هدیه دولت ترکیه به رضا ضراب

روزنو: رضا ضراب، تاجر ایرانی که متهم به پولشویی در کشور ترکیه بود و در جریان عملیات دسامبر ۲۰۱۳ دستگیر و مدتی را در زندان استانبول گذراند، جایزه گرفت. رضا ضراب این جایزه را در بخش صادرات و از سوی مقامهای ارشد حزب حاکم عدالت و توسعه دریافت کرد.
 تریبون تبلیغاتی مؤسسه مالی غیرمجاز
تسنیم: در حالی که موج جدید برخورد با مؤسسه‌های غیرمجاز توسط بانک مرکزی و قوه قضاییه آغاز شده، تریبون تبلیغاتی یکی از مهمترین ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان رسانه ملی، یعنی «ماه عسل» در اختیار یک مؤسسه فاقد مجوز قرار داده شده است.
 هواپیمای جدید برای مقابله با ایران!
قدس آنلاین: رژیم صهیونیستی به منظور مقابله با تهدید ایران، حزب‌ا… و سوریه، به آموزش خلبانان خود با هواپیمای جدیدی با نام «لاوی» اقدام کرد.
معاون فرمانده اسکادران آموزشی «هاتزریم» اعلام کرد این هواپیمای جدید به خلبانان این امکان را می‌دهد که برای رویارویی با موشکها و هواپیماهای ایران اقدام کنند.
 عملیات نابودی ۲ ساعته داعشی‌ها
جهان: پلیس اروپایی تصمیم مهمی علیه داعشی‌ها در فضای مجازی گرفت. بر این اساس، یوروپل ضمن اعلام جنگ رسمی با داعش، نیروی ویژه‌ای را در نظر گرفته تا حساب کاربری داعشی‌ها یا طرفداران آنها را در فضای مجازی ظرف دو ساعت از بین ببرد.
 ۴۰۰ هزار خانه خالی در تهران!
واحد مرکزی خبر: آخوندی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از یک میلیون خانوار در یک اتاق زندگی می‌کنند و وضع بد مسکن در بسیاری از شهرها بسیار ناراحت‌کننده است. این اظهارات در حالی است که فقط در شهر تهران ۴۰۰ هزار خانه خالی وجود دارد، اما از طرف دیگر خیلی ها در حسرت اختیار یک چهاردیواری مانده اند.
 مسؤولان شهرداری جوگیر شده‌اند
ایسنا: شاکری، رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری به منظور پاسداشت خبرنگاران، خیابان، بوستان و فرهنگسرایی به نام آنها نامگذاری کرده، گفت: حالا مسؤولان شهرداری جوگیر شده و نام برخی ایستگاه‌های مترو را تغییر دادند.
وزارت بهداشت: زولبیا و بامیه ضرر دارد!
عصر ایران: مهندس زهره پوراحمد، کارشناس ارشد تغذیه سازمان غذا و دارو گفت: مضرات استفاده از زولبیا و بامیه بیش از فواید آن است.
دادستانی پیگیری می‌کند
تسنیم: خبرها حاکی است که به‌دنبال انتشار خبر تجاوز چند مرد معتاد به دختربچه‌ای ۱۱ساله، مراجع قضایی از جمله دادستانی تهران پیگیر مستندات این خبر هستند.
 تخریب ویلای غیرقانونی یک چهره ورزشی
مهر: قباد افشار، رئیس سازمان امور اراضی کشور، گفت: هفته قبل در کرج اقدام به تخریب ویلای یکی از چهره‌های ورزشی کردیم که به شکل غیرقانونی ساخته شده بود.
 درخواست استاندار تهران از وزارت اطلاعات
قدس آنلاین: سیدحسین هاشمی، استاندار تهران با اشاره به ورود ۶۰ درصد کالاهای قاچاق به استان تهران، گفت: وزارت اطلاعات باید تحقیقی در این مورد انجام دهد تا جلوی کالاهای قاچاق در استانهای منتهی به استان تهران یعنی در مبادی ورودی گرفته شود.
پرونده احمدی‌نژاد در حال رسیدگی است
فرارو: غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با پرسشی مبنی بر وضعیت پرونده رئیس جمهور سابق، گفت: پرونده وی در حال رسیدگی است و طی مراحل قانونی انجام می‌شود.
 ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی ایران خودرو؟
تسنیم: هاشم یکه‌زارع، مدیر عامل ایران خودرو با اعلام اینکه این شرکت بزرگترین شرکت بدهکار بانکی نیست، گفت: این شرکت سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت که این رقم با کاهش ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به ۲۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 دکل ۷۸ میلیون دلاری را بردند؟!
مشرق: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت با بیان اینکه موضوع مفقود شدن دکل نفتی ۷۸ میلیون دلاری در دولت گذشته صحت دارد، گفت: با پیگیری و شکایت پرونده ای در خصوص موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته، تشکیل شده است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز