سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

مروری بر اخبار ویژه روزنامه‌های امروز؛ ممنوعيت گوشي اپل، اندرويد و واي فاي براي طلاب حوزه/ دکل 78 میلیون دلاری را بردند؟!

روزنامه‌های امروز چهارشنبه ۳ تير ۹۴ در ستون اخبار ویژه خود خبرهای مختلف و متنوعی را به عرصه افکار عمومی آورده‌اند. برخی از این خبرها را در ادامه می‌خوانید.

آرمان
افطار در کاخ سفید با میزبانی اوباما

شنیده شد که رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم افطاری کاخ سفید گفته است که آمریکایی‌ها با هدفگیری هر دین و گروه اقلیتی مخالفند و در این راستا در کنار یکدیگر به صورت متحد ایستاده‌اند. ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت؛ باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه‌شب در کاخ سفید میزبان آمریکایی‌های مسلمان در مراسم افطار بود. وی در جمع حدود ۴۰ نفر از اعضای جامعه دیپلماتیک و برخی از اعضای کنگره گفت: ما تاکید داریم که دین ما هرچه باشد، همگی یک خانواده هستیم. در میان میهمانان چهره‌های جوانی از جمله سامانتا الوف که به دادگاه عالی آمریکا رفت تا از حق خودش برای پوشیدن روسری دفاع کند، دیده می‌شد. وی که سال ۲۰۰۸ یک نوجوان ۱۷ ساله بود، برای یافتن شغل در یک فروشگاه محصولات کودکان در اوکلاهاما با حجاب رفته بود و درخواست وی رد شد. اوباما درباره الوف گفت: او مصمم بود تا از حق خودش برای داشتن حجاب دفاع کند، او می‌خواست تا همانند افراد دیگری از فرصت‌های مشابه برخوردار باشد. او تمام مسیرها را در دادگاه عالی پیمود؛ کاری که من در سن او انجام ندادم. او پیروز شد.
 پاسخ الیاس قالیباف به شایعات پیرامونش
شنیده شد که بعد از مدت‌ها سکوت، الیاس قالیباف نسبت به تهمت‌هایی که به وی زده می‌شد پاسخ داد. تهمت‌هایی که از دزدی ۸ هزار میلیاردی تا فرار به کانادا و… بخشی از آنها بود. فردا نوشت؛ الیاس قالیباف در اینستاگرامش نوشته است که من هرگز به نوشتن این متن راضی نبودم اما دیگر نیست كسی از دوستان و اطرافیانم كه از من نخواسته باشد مطلبی بنویسم و یا توصیه نكرده باشد كه سكوت جایز نیست. وی ادامه داده است: اما به همین عزیزان و دلسوزان هم عرض كردم، شما كه خوب می‌دانید متن پیام سراسر كذب علیه من و خانواده‌ام با چه هدفی نوشته شده و نشر داده می‌شود كسانی كه این شایعات را منتشر می‌كنند كه با توضیح من از كرده خود پشیمان نمی‌شوند آنها ماموریتی فراتر از الیاس قالیباف دارند و امروز من هدف آنها هستم و فردا داستان چیز دیگری است چراكه خواب‌زده بیدار نمی‌شود.
 روحانی چه کسانی را در توئیتر دنبال می‌کند؟
شنیده شد که دکتر حسن روحانی در بین وزرایش تنها صفحه محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه را دنبال می‌کند. حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران صاحب یکی از صفحات پرطرفدار در توئیتر است. مشرق نوشت؛ رئیس دولت یازدهم در توئیتر دو صفحه به زبان انگلیسی و فارسی دارد. او در توئیتر فارسی خود هشت صفحه را دنبال می‌کند؛ صفحات فارسی و انگلیسی مقام معظم رهبری و صفحه شخصی خود به زبان انگلیسی از جمله این صفحات است. از دیگر افرادی که روحانی آنها را در توئیتر دنبال می‌کند می‌توان به رئیس دولت اصلاحات و هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد. روحانی همچنین دو نفر از معاونینش را follow کرده است؛ شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان محیط‌‌‌ زیست.
 دیدار محرمانه روحانی برای توافق!؟
شنیده شد که سند منتشرشده توسط ویکی لیکس مدعی است که حسن روحانی برای رسیدن به توافق هسته‌ای با طرف آمریکایی دیدار مستقیم داشته است. پایگاه خبری تحلیلی پارس نوشت؛ وب‌سایت ویکی‌لیکس این هفته با انتشار 60 هزار سند مرتبط با کشور عربستان فصل جدیدی را پیرامون این کشور رقم زده است. ویکی‌لیکس البته تاکید کرده است که این 60 هزار سند تنها بخشی از اسناد در دسترس است و مجموعه این اسناد به 500 هزار عدد می‌رسند که به مرور منتشر خواهد شد. یکی از از این اسناد، گزارشی است که از دیدار حسن روحانی با طرف آمریکایی خبر می‌دهد. در این گزارش ادعا شده است که حسن روحانى از طریق طرف سومى با آمریكا دیدار داشته است. سند ادعا می‌کند که وی قبل از شروع مذاكرات 1+5 تمایل ایران براى ارتباط با آمریكا و رسیدن به توافق حتى به صورت موقت داشته است.
 «محمدرضا حياتي» بازنشسته شد
شنیده شد که «محمدرضا حياتي» گوينده پيشكسوت خبر پس از 34 سال فعاليت بازنشسته شد. فارس نوشت؛ «محمدرضا حياتي كه از سال 1360 فعاليت خود را در سازمان صداوسيما آغاز كرده، روز گذشته -اول تيرماه- پس از 34 سال فعاليت متوالي در سازمان صداوسيما به افتخار بازنشستگي نائل آمد. بنا بر اين گزارش، اين در حالي است كه معاونت خبر رسانه ملي طي سال‌هاي اخير چندين گوينده جوان به بدنه خبري خود تزريق كرده است اما همواره اخبار ساعات مهم نظير 21 شبكه يك سيما به محمدرضا حياتي سپرده شده است. بازنشستگي حياتي به منزله خداحافظي او از آنتن نيست و طبق نظر محمد سرافراز رئيس سازمان صداوسيما قرار شده اين گوينده پيشكسوت فعاليت خود را به صورت پروژه‌اي با بخش‌هاي خبري تلويزيون ادامه دهد.
 نابودي 6 هزار هكتار از باغات تهران
شنیده شد که دبير كميته محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران با اشاره به اينكه از سال اجرايي شدن اين مصوبه تا سال 90 عددي برابر با 6 هزار هكتار از باغات تهران از دست رفت، عنوان كرد: ازسال 90 تاكنون نيز مطالعه‌اي درباره اثرهاي مخرب اين مصوبه انجام نشده است كه در صورت انجام اين مطالعه بطور قطع عدد تخريب باغات بسيار بيشتر است. ميزان نوشت؛ محمد ميرزايي به دستورالعمل ماده 14 زمين شهري مصوب طرح جامع تهران در سال 86 اشاره كرد و گفت: با مروري بر اين دستورالعمل مي‌توان فهميد با اصلاح ماده 14 زمين شهري مي‌توان شيوه نادرست فعلي را در اجراي مصوبه‌اي كه به مصوبه برج باغ‌ها مشهور است، به مسير اصلي خود هدايت كرد.
اعتماد
ممنوعيت گوشي اپل، اندرويد و واي فاي براي طلاب حوزه

دفتر مديريت و برنامه ريزي مركز مديريت حوزه هاي علميه سراسر كشور «آيين نامه ساماندهي نحوه استفاده از ابزارهاي ارتباطي و مجازي در واحد هاي آموزشي و خوابگاهي سراسر كشور» را به حوزه هاي علميه ابلاغ كرد. به گزارش پارسينه، اين آيين نامه كه مصوب سي ام ارديبهشت ٩٤ است از سوي شوراي معاونان حوزه هاي علميه سراسر كشور تدوين شده و به امضاي آيت الله حسيني بوشهري رسيده است. در بخشي از اين آيين نامه آشنايي طلاب با آسيب هاي فضاي مجازي به عنوان هدف تدوين و ابلاغ اين آيين نامه عنوان شده است. در ماده پنج اين آيين نامه آمده است: طلاب واحدهاي آموزشي و خوابگاهي مي توانند از تلفن همراه با گوشي هاي معمولي بدون اندرويد، واي فاي و آي ا اس استفاده كنند. تبصره: بايد تصاوير صفحه نمايش و آهنگ و صداي زنگ گوشي هاي تلفن همراه مناسب باشد.
رييس دفتر سابق احمدي نژاد ادعاي گم شدن نامه رهبر انقلاب را تكذيب كرد
رييس دفتر رييس جمهور سابق ادعاي گم شدن نامه رهبر انقلاب در نهاد رياست جمهوري را تكذيب كرد. دولت بهار: دكتر عبدالرضا شيخ الاسلامي، رييس دفتر رييس جمهور سابق در سال ٨٨ با صدور اطلاعيه اي ادعاي گم شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدي نژاد را تكذيب كرد. به گزارش دولت بهار، دكتر عبدالرضا شيخ الاسلامي، رييس دفتر رييس جمهور سابق در سال ٨٨ با صدور اطلاعيه اي ادعاي گم شدن نامه رهبر انقلاب در دفتر محمود احمدي نژاد را تكذيب كرد. متن اين تكذيبيه به شرح ذيل است: پيرو انعكاس مطلبي با عنوان «گم شدن نامه رهبر انقلاب در نهاد رياست جمهوري» كه به نقل از جناب آقاي ري شهري در برخي پايگاه هاي خبري بازتاب يافت، به اطلاع مي رساند همه كساني كه اندك آشنايي با سيستم مكاتبات اداري دارند، مي دانند كه اساسا مفقود شدن مكاتبات رسمي و اداري در دفتر رييس جمهور وجود ندارد چرا كه همه نامه هاي اداري ابتدائا در سيستم دبيرخانه ثبت مي شود و هرگونه اقدام روي نامه هاي واصله پس از ثبت در سيستم به عمل مي آيد. بنابراين ادعاي مذكور عاري از حقيقت است. كما اينكه ما تاكنون هيچ گزارشي از مفقودي نامه ها در اين سيستم نداشته ايم. بديهي است كه اين گونه اظهارات كه موجب تشويش اذهان عمومي است، قابل پيگيري و تعقيب قضايي است. شايسته است تمامي افراد به ويژه افراد صاحبنام و متشخص در بيان مطالب، موازين اخلاقي را رعايت كنيد.
استعفاي استاندار خراسان رضوي تكذيب شد
سخنگوي وزارت كشور درباره اخباري مبني بر استعفاي استاندار خراسان رضوي توضيحاتي ارايه كرد. به گزارش ايسنا، حسينعلي اميري با اشاره به اخباري مبني بر درخواست استعفاي استاندار خراسان رضوي به وزارت كشور گفت: ما اين موضوع را به شدت تكذيب مي كنيم. وي تاكيد كرد: استعفاي استاندار خراسان رضوي صحت ندارد و اين موضوع شايعه اي بيش نيست.
استعفاي استاندار قم براي شركت در انتخابات مجلس
استاندار قم براي شركت در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي استعفا كرد. به نقل از روابط عمومي استانداري قم حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش چهارشنبه گذشته استعفاي خود را به رحماني فضلي، وزير كشور تقديم كرد.
جمهوري اسلامي
* قطع شدن یارانه یکی از داروهای بیماری ‌ام اس در خوزستان، برای مبتلایان به این بیماری مشکل آفرین شده است. به گزارش عصر ایران، یکی از بیماران‌ام اس در نامه‌ای نوشت: «تا ماه پیش هزینه آمپول‌های خارجی که از داروخانه هلال احمر استان می‌گرفتم پس از 140 کیلومتر رانندگی خودم را به مرکز استان رسانده تا نامه 50 درصد تخفیف این داروها را از دفتر مدیرکل غذا دارو استان به داروخانه هلال احمر هر ماه می‌گرفتم و داروهایم که 700 هزار تومان بود عملا 350 هزار تومان می‌دادم و داروهایم را می‌گرفتم. امروز اول تیر ماه موقع مراجعه به من گفتند که نامه تخفیف داروهای خاص استان خوزستان قطع شده به دلیل نبود اعتبار و عدم ابلاغ اعتبار از استانداری. به استانداری که مراجعه کردم فرمودند اعتبار هر ماه داروهای بیماران خاص استان 200 میلیون بوده و تاکنون برای سال 94 از تهران تخصیص نرسیده و هرچه تاکنون دادیم از مانده اعتبارات پارسال بوده.» وزیر محترم بهداشت رسیدگی نماید.
* استفاده از ادبیات نامناسب توسط برخی مداحان و بحث‌برانگیز شدن این مساله در روزهای اخیر، صدای شخصیت‌های علمی و سیاسی و حتی برخی مداحان را هم در آورده است و آنها هم به هم صنفان خود اعتراض کرده‌اند. به گزارش پایگاه خبری «تیک» (Tik.ir)، حسین هوشیار، یکی از مداحان تهران به «شبکه مجازی آستان» گفته است: رهبری فرموده‌اند مراسم ائمه، محل تسویه حساب سیاسی نشود. براساس همین گزارش، حجت الاسلام والمسلمین اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز گفت: در مجالس مذهبی، حرکت‌های جناحی انجام نشود. امیر احمدی – از مداحان مسجد ابوذر نیز گفت: با فحاشی وتوهین، نمی‌شود از دین صیانت کرد. همین گزارش می‌افزاید: عباسعلی منصوری آرانی، نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: آلوده شدن مجالس معنوی به بحث‌های جناحی و سیاسی خطرناک است. همچنین علی اکبر عرب زاده، مداح مسجد امام رضا گفته است: سیاسی بازی مداحان، مردم را از دین زده می‌کند.
* گردنبند اهدایی همسر اردوغان به سیل زدگان پاکستانی نزد نخست‌وزیر سابق این کشور پیدا شد. به گزارش ایسنا، روزنامه «پاکستان تودی» در وب‌سایت خود گزارش داد، آژانس تحقیقات فدرال پاکستان به یوسف رضا گیلانی، نخست‌وزیر سابق اخطار داد گردنبندی را که پس از سیل‌ سال 1389 در پاکستان از سوی همسر نخست‌وزیر وقت ترکیه به این کشور اهدا شد، به خزانه دولت بازگرداند. به نوشته روزنامه «پاکستان تودی»، امینه اردوغان که در حال حاضر بانوی اول ترکیه است در سال 1389 هنگامی که همسرش رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر بود گردنبندی را برای مردم سیل‌زده پاکستان اهدا کرد. بعدها گزارش شد که این گردنبند ناپدید شده است. نثار علی خان، وزیرکشور پاکستان به «آژانس تحقیقات فدرال» دستور داد درباره این مساله تحقیق کند و در جریان این تحقیقات یوسف رضا گیلانی، نخست‌وزیر سابق این کشور اعتراف کرد که گردنبند را نگه داشته است. آژانس تحقیقات فدرال در اخطاریه‌اش به گیلانی سه روز فرصت داده تا این گردنبند را به خزانه دولت باز گرداند، در غیر این صورت با یک پرونده قضایی مواجه می‌شود. گیلانی گفت: پس از آنکه این گردنبند از سوی بانوی اول ترکیه اهدا شد، به کمپ سیل زدگان در ایالت سند رفتم و هشت دختر که در همان روز ازدواج کرده بودند به استقبال من آمدند و تصمیم گرفتم تا این گردنبند را نزد خودم نگه دارم و در عوض به هر یک از این هشت زوج 200 هزار روبل کادو دادم. فاجعه سیل سال 1389 در پاکستان سبب شد 20درصد از این کشور زیر آب رود و نزدیک به 200 تن کشته شدند و 20 میلیون تن دیگر نیز تحت تاثیر قرار گیرند.
قدس
هدیه دولت ترکیه به رضا ضراب

روزنو: رضا ضراب، تاجر ایرانی که متهم به پولشویی در کشور ترکیه بود و در جریان عملیات دسامبر 2013 دستگیر و مدتی را در زندان استانبول گذراند، جایزه گرفت. رضا ضراب این جایزه را در بخش صادرات و از سوی مقامهای ارشد حزب حاکم عدالت و توسعه دریافت کرد.
 تریبون تبلیغاتی مؤسسه مالی غیرمجاز
تسنیم: در حالی که موج جدید برخورد با مؤسسه‌های غیرمجاز توسط بانک مرکزی و قوه قضاییه آغاز شده، تریبون تبلیغاتی یکی از مهمترین ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان رسانه ملی، یعنی «ماه عسل» در اختیار یک مؤسسه فاقد مجوز قرار داده شده است.
 هواپیمای جدید برای مقابله با ایران!
قدس آنلاین: رژیم صهیونیستی به منظور مقابله با تهدید ایران، حزب‌ا… و سوریه، به آموزش خلبانان خود با هواپیمای جدیدی با نام «لاوی» اقدام کرد.
معاون فرمانده اسکادران آموزشی «هاتزریم» اعلام کرد این هواپیمای جدید به خلبانان این امکان را می‌دهد که برای رویارویی با موشکها و هواپیماهای ایران اقدام کنند.
 عملیات نابودی 2 ساعته داعشی‌ها
جهان: پلیس اروپایی تصمیم مهمی علیه داعشی‌ها در فضای مجازی گرفت. بر این اساس، یوروپل ضمن اعلام جنگ رسمی با داعش، نیروی ویژه‌ای را در نظر گرفته تا حساب کاربری داعشی‌ها یا طرفداران آنها را در فضای مجازی ظرف دو ساعت از بین ببرد.
 ۴۰۰ هزار خانه خالی در تهران!
واحد مرکزی خبر: آخوندی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از یک میلیون خانوار در یک اتاق زندگی می‌کنند و وضع بد مسکن در بسیاری از شهرها بسیار ناراحت‌کننده است. این اظهارات در حالی است که فقط در شهر تهران ۴۰۰ هزار خانه خالی وجود دارد، اما از طرف دیگر خیلی ها در حسرت اختیار یک چهاردیواری مانده اند.
 مسؤولان شهرداری جوگیر شده‌اند
ایسنا: شاکری، رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری به منظور پاسداشت خبرنگاران، خیابان، بوستان و فرهنگسرایی به نام آنها نامگذاری کرده، گفت: حالا مسؤولان شهرداری جوگیر شده و نام برخی ایستگاه‌های مترو را تغییر دادند.
وزارت بهداشت: زولبیا و بامیه ضرر دارد!
عصر ایران: مهندس زهره پوراحمد، کارشناس ارشد تغذیه سازمان غذا و دارو گفت: مضرات استفاده از زولبیا و بامیه بیش از فواید آن است.
دادستانی پیگیری می‌کند
تسنیم: خبرها حاکی است که به‌دنبال انتشار خبر تجاوز چند مرد معتاد به دختربچه‌ای ۱۱ساله، مراجع قضایی از جمله دادستانی تهران پیگیر مستندات این خبر هستند.
 تخریب ویلای غیرقانونی یک چهره ورزشی
مهر: قباد افشار، رئیس سازمان امور اراضی کشور، گفت: هفته قبل در کرج اقدام به تخریب ویلای یکی از چهره‌های ورزشی کردیم که به شکل غیرقانونی ساخته شده بود.
 درخواست استاندار تهران از وزارت اطلاعات
قدس آنلاین: سیدحسین هاشمی، استاندار تهران با اشاره به ورود 60 درصد کالاهای قاچاق به استان تهران، گفت: وزارت اطلاعات باید تحقیقی در این مورد انجام دهد تا جلوی کالاهای قاچاق در استانهای منتهی به استان تهران یعنی در مبادی ورودی گرفته شود.
پرونده احمدی‌نژاد در حال رسیدگی است
فرارو: غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با پرسشی مبنی بر وضعیت پرونده رئیس جمهور سابق، گفت: پرونده وی در حال رسیدگی است و طی مراحل قانونی انجام می‌شود.
 ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی ایران خودرو؟
تسنیم: هاشم یکه‌زارع، مدیر عامل ایران خودرو با اعلام اینکه این شرکت بزرگترین شرکت بدهکار بانکی نیست، گفت: این شرکت سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی داشت که این رقم با کاهش ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به ۲۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 دکل 78 میلیون دلاری را بردند؟!
مشرق: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت با بیان اینکه موضوع مفقود شدن دکل نفتی 78 میلیون دلاری در دولت گذشته صحت دارد، گفت: با پیگیری و شکایت پرونده ای در خصوص موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته، تشکیل شده است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715