سه شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
در همایش معاونان و مدیران آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شد
 روایت هاشمی از «دست‌های آلوده‌ای» که با اجرای طرح تحول سلامت کوتاه شد   

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه دست‌های آلوده‌ای در سیستم وجود داشت که با اجرای طرح تحول نظام سلامت آسیب دید، آسیب‌دیدگان کسانی بودند که با دلالی و واسطه‌گری پول‌های بادآورده‌ای را در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی به دست آورده بودند.

به گزارش ندای اصفهان، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در همایش معاونان و مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از مسئولیت‌های حوزه سلامت و به‌ویژه بیماری‌های غیرواگیر در اختیار سایر دستگاه‌ها است و منابع مالی تعریف شده مشخصی در این مورد برای وزارت بهداشت مشخص نشده است.

وی با انتقاد از روش‌های تصدی‌گری در حوزه سلامت گفت: با مدل‌های موجود تصدی‌گری نمی‌توان سلامت جامعه را تأمین کرد.

وزیر بهداشت افزود: متأسفانه در طول ۲ دهه گذشته شاهد ورشکستگی بسیاری از بیمارستان‌ها بودیم و اداره‌کرد بیمارستان‌ها بازدهی مناسبی نداشته است.

هاشمی با تأکید بر ضرورت توجه به بخش بهداشت، گفت: دولت موظف است تمامی هزینه‌های مرتبط با این بخش را تأمین کند.

وی با اشاره به انتقادات صورت گرفته در مورد نحوه عملکرد این وزارتخانه، اظهار داشت: منتقدان باید به‌دور از موارد حاشیه‌ای، مسائل ملی را سرلوحه عمل خود قرار داده و حرف‌های مأیوس‌کننده نزنند.

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه دست‌های آلوده‌ای در این سیستم وجود داشت که با اجرای طرح تحول سلامت آسیب دید، آسیب‌دیدگان کسانی بودند که با دلالی و واسطه‌گری پول‌های بادآورده‌ای را در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی به دست آورده بودند.

هاشمی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت شاهد کاهش ۳۵۰ میلیون دلاری واردات دارو، کاهش قیمت برخی از داروها تا سقف ۹۰ درصد و کاهش قیمت برخی از تجهیزات پزشکی تا سقف ۷۰ درصد بودیم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت روزهای سخت‌تری در پیش داریم و شایعات زیادی وجود دارد اما باید با رویکرد اقناعی مسیر خود را ادامه دهیم.

وزیر بهداشت توجه به حوزه سلامت را متذکر شد و گفت:‌ متأسفانه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه آموزش وجود ندارد و تنها اسم آموزش باقی مانده است و بیمارستان‌های آموزشی به درمانی تبدیل شده‌اند.

هاشمی افزود: بهداشت و درمان نیازمند نگاه‌های بنیادی است و در این راستا باید بیمارستان‌هایی مجهز ویژه آموزش ساخته شود و معتبرترین اساتید در این بیمارستان‌ها به کار گرفته شوند.

وزیر بهداشت اجرای طرح تحول سلامت را یکی از اقدامات برجسته دولت تدبیر و امید دانست و گفت:‌ اول مهرماه برنامه‌های طرح تحول آموزش به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ایرانی بخرید
ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق