یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
در همایش معاونان و مدیران آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شد
 روایت هاشمی از «دست‌های آلوده‌ای» که با اجرای طرح تحول سلامت کوتاه شد   

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه دست‌های آلوده‌ای در سیستم وجود داشت که با اجرای طرح تحول نظام سلامت آسیب دید، آسیب‌دیدگان کسانی بودند که با دلالی و واسطه‌گری پول‌های بادآورده‌ای را در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی به دست آورده بودند.

به گزارش ندای اصفهان، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در همایش معاونان و مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از مسئولیت‌های حوزه سلامت و به‌ویژه بیماری‌های غیرواگیر در اختیار سایر دستگاه‌ها است و منابع مالی تعریف شده مشخصی در این مورد برای وزارت بهداشت مشخص نشده است.

وی با انتقاد از روش‌های تصدی‌گری در حوزه سلامت گفت: با مدل‌های موجود تصدی‌گری نمی‌توان سلامت جامعه را تأمین کرد.

وزیر بهداشت افزود: متأسفانه در طول ۲ دهه گذشته شاهد ورشکستگی بسیاری از بیمارستان‌ها بودیم و اداره‌کرد بیمارستان‌ها بازدهی مناسبی نداشته است.

هاشمی با تأکید بر ضرورت توجه به بخش بهداشت، گفت: دولت موظف است تمامی هزینه‌های مرتبط با این بخش را تأمین کند.

وی با اشاره به انتقادات صورت گرفته در مورد نحوه عملکرد این وزارتخانه، اظهار داشت: منتقدان باید به‌دور از موارد حاشیه‌ای، مسائل ملی را سرلوحه عمل خود قرار داده و حرف‌های مأیوس‌کننده نزنند.

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه دست‌های آلوده‌ای در این سیستم وجود داشت که با اجرای طرح تحول سلامت آسیب دید، آسیب‌دیدگان کسانی بودند که با دلالی و واسطه‌گری پول‌های بادآورده‌ای را در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی به دست آورده بودند.

هاشمی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت شاهد کاهش ۳۵۰ میلیون دلاری واردات دارو، کاهش قیمت برخی از داروها تا سقف ۹۰ درصد و کاهش قیمت برخی از تجهیزات پزشکی تا سقف ۷۰ درصد بودیم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت روزهای سخت‌تری در پیش داریم و شایعات زیادی وجود دارد اما باید با رویکرد اقناعی مسیر خود را ادامه دهیم.

وزیر بهداشت توجه به حوزه سلامت را متذکر شد و گفت:‌ متأسفانه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه آموزش وجود ندارد و تنها اسم آموزش باقی مانده است و بیمارستان‌های آموزشی به درمانی تبدیل شده‌اند.

هاشمی افزود: بهداشت و درمان نیازمند نگاه‌های بنیادی است و در این راستا باید بیمارستان‌هایی مجهز ویژه آموزش ساخته شود و معتبرترین اساتید در این بیمارستان‌ها به کار گرفته شوند.

وزیر بهداشت اجرای طرح تحول سلامت را یکی از اقدامات برجسته دولت تدبیر و امید دانست و گفت:‌ اول مهرماه برنامه‌های طرح تحول آموزش به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز