ندای اصفهان

پوستر شماره 12: پرندگان خشمگین +تصاویر ایران هراسی و اسلام هراسی

کدخبر: 46746
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ در ساعت ۸:۵۷ ق٫ظ

به گزارش ندای اصفهان، «جنگی که نمی بینیم» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۱۴ شخصیت کارتونی و ۳ کمپانی بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، این سیر نمایشگاهی کاری از گروه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن به طور اختصاصی در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منعکس می شود. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

در ادامه با بازی پرطرفدار پرندگان خشمگین و صحنه های ایران هراسی و اسلام هراسی آن آشنا می شویم.

***

پرندگان خشمگین يا همان Angry Birds در سال 2009 توسط شرکت فنلاندی راویو اینترتینمنت (Rovio Entertainment) روانه بازار شد.

سود حاصله این شرکت در سال 2011، 48 میلیون یورو بوده است.

در بازی Angry Birds شما در نقش پرندگانی ظاهر می‌شوید که تخم مرغهایتان توسط چند خوک بدطینت دزدیده شده و شما نیز با تمامی بستگان خود که شامل انواع پرنده می‌شود، برای آزاد کردن تخم مرغها و از بین بردن این حیوانات بدجنس، به آنها حمله می‌کنید. هر مقدار که بتوانید با پرتاب تعداد کمتری پرنده، خوکهای بیشتری را از بین ببرید، دارای امتیاز بالاتر و درنتیجه ستاره های بیشتری خواهید بود که به ارتقاء امتیاز و رتبه شما در بین دوستان خود کمک فراوانی خواهد کرد.

انگری بردز

شما باید با استفاده از منجنیق، پرندگان خود را به سوی ساختمان‌های نامتعادل خوک ها پرتاب کنید تا بتوانید تخم مرغهای دزدیده شده خود را پس بگیرید.

اما داستان به همینجا ختم نمی شود. در نسخه بازی «Angry Birds Space» و در یکی از مراحل آن، شما مجبور هستید به موانعی حمله کنید که شباهت بسیار زیادی به برج میلاد در تهران و همچنین نقشه کشور ایران دارد. پیروزی شما در گرو حمله به این نمادها خواهد بود!

در نسخه دیگری از این بازی «Rovio mobile ltd ver: 2.2.0» شما موظف به تخریب موانعی هستید که شباهت خاصی به مساجد و اماکن مذهبی مسلمانان دارند. برای رسیدن به اهداف بازی، باید بارها و بارها مسجدی را خراب کنید و همچنین خوک هایی که داخل مسجد ساکن هستند را از بین ببرید!

شکی نیست که لابی های صهیونیست در طراحی چنین بازی هایی نقش زیادی را ایفا می کنند. اما جالب توجه است که بسیاری از این بازی ها در ابتدای کار خود، ازجذابیت های فراوانی استفاده کرده و در ادامه ی راه، اهداف خود را به کاربران خودشان نشان می دهند و ذهن آنها را به طور مدیریت شده ای کنترل می کنند.

انگری بردز

انگری بردز

انگری بردز

شرکت راویو همراه با روانه ساختن بازی های خود، شروع به چاپ کتاب های کمدی از این شخصیت ها نیز کرده است. این شرکت به همراه مجله مشهور National Geographic، کتابی پیرامون دانش فضایی به چاپ رسانده است.

برچسب‌ها: , , , , , ,