سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
اوباما:
 توافق هسته‌ای همه مشکلات ما با ایران را حل نمی‌کند   

رئیس‌جمهوری آمریکا در یادداشتی ادعاهای پیشین درباره ایران را تکرار کرد و گفت نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای به معنای حل مشکلات واشنگتن با تهران نیست.

به گزارش ندای اصفهان، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در یادداشتی جدید که تا اندازه زیادی تکرار اظهاراتش در دانشگاه «امریکن» است ضمن طرح اتهامات بی‌پایه خاطرنشان کرده «توافق هسته‌ای» با ایران مشکلات آمریکا با تهران را حل نمی‌کند.

اوباما در این یادداشت در پایگاه خبری – تحلیلی NJ.com به دوران جنگ سرد کشورش با شوروی سابق اشاره کرده و می‌نویسد در آن زمان جان اف‌کندی، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از رویکرد تقابل شتابزده اجتناب کرد.

او این رویکرد را بنیادی دانست که در طول دهه‌های اخیر روسای جمهور آمریکا، اعم از دموکرات یا جمهوری‌خواه به آن پایبند بوده‌اند. اوباما می‌نویسد به همین دلیل است که واشنگتن جنگ سرد را بدون شلیک یک گلوله به سمت شوروی به نفع خود به اتمام رساند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه می‌نویسد: «دولت من بر اساس پایبندی به همین سنت دیپلماسی اصولی و قدرتمند به دنبال برداشتن یکی از بزرگترین تهدیدهای پیش روی جهان امروز بوده است: چشم‌انداز ایران مسلح به سلاح هسته‌ای.»

اوباما به سیاق گذشته با متهم کردن ایران به تلاش برای دست‌یابی به سلاح‌های اتمی «برجام» را ضامن قطع تمامی چهار مسیر ایران برای رسیدن به این هدف دکر کرده اما نوشته است: «این توافق تمامی مشکلات ما با ایران را حل نمی‌کند.»

رئیس دولت آمریکا در ادامه اتهاهات واهی پیشین علیه ایران را تکرار کرده و می‌نویسد: «رژیم ایران، خطرناک و سرکوبگر است. از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کند، ناقض حقوق مردم خودش است، امنیت شریکان ما در منطقه، از جمله اسرائیل که متحد ما است را تهدید می‌کند.»

«اوباما» علاوه بر این قول داده به سیاست مقابله با آنچه «فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران» خوانده شده ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز