ندای اصفهان

(جنگی که نمی بینیم!) پوستر شماره ۱۱: پاندای کونگ فو کار

کدخبر: 46579
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ در ساعت ۱۲:۴۹ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، «جنگی که نمی بینیم» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۱۴ شخصیت کارتونی و ۳ کمپانی بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، این سیر نمایشگاهی کاری از گروه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منعکس می شود. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

برای تهیه سیر نمایشگاهی «جنگی که نمی بینیم» می توانید به سایت farhangeaval.ir مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۳۱۹۵۰۱۹۵۹۰ تماس بگیرید.

پاندا

پاندای کونگ فو کار (Kung Fu Panda)

پو، بچه پاندایی است که با ناپدری خود (لک لک) زندگی می کند و بسیار شکم پرست و تنبل است اما با این حال علاقه ی زیادی به کونگفوی چین دارد. در قسمت سوم پاندای کنگ فو کار او پدر اصلی خود را می یابد. از ویژگی های این جنگجوی اژدها شکم پرست بودن، تنبل، سست و منعطف پذیر، کنجکاو، مهربان، سرسخت و مقاوم در برابر دشمن، دارای آرامش درونی زیاد و تمایل زیاد برای منجی بودن می توان اشاره کرد.

در واقع پروژه منجی سازی در طی ساخت این مجموعه سه قسمتی به عنوان هدف مشخص شده است.

هرچند در این انیمیشن ها معمولا حرفها و نکات اخلاقی مثبت هم یافت می شود، اما تحریف منجی الهی و ناکارآمدی دین، تمسخر و تحریف داستان حضرت موسی(ع)، نمادسازی های شیطانی (به عنوان مثال: بز به عنوان پیشگو در فیلم دارای قداست است- بز یکی از نمادهای مقدس شیطان پرستان است)، القای جبرگرایی به مخاطب و ترویج خشونت و بی رحمی، از آثار مخرب انیمیشن پاندای کنگ فو کار است.

کمپانی های بزرگ انیمیشن سازی دنیا که غالباً توسط صهیونیست ها اداره می شوند، داستان زندگی حضرت موسی را در گونه های مختلف انیمیشنی به تصویر کشیده اند و با تحریفات خود، تفکرات صهیونیستی را در آن ها دنبال می کنند.

در ساخت این انیمیشن، دو شرکت مشهور اسرائیلی اچ پی (hp) و اینتل (intel) همکاری داشته اند.

در طول این فیلم حیواناتی به مانند خوک (نماد نجاست و بی غیرتی)، اردک و خرگوش (نماد شهوت گرایی و تکثر نسل) به چشم می خورد که نویسنده، به دنبال نمایش یک جامعه اباحی گر، لیبرال و دموکراتیک است.

در ژوئن ۲۰۱۶، محصول جدید کمپانی دریم ورکز با نام پاندای کونگ فوکار۳ به سینمای انیمیشن آمده است.

برچسب‌ها: , , , , ,