شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
مجموعه پوسترهای سیر نمایشگاهی
 (جنگی که نمی بینیم!) پوستر شماره ۱۰: بن تن   

تشویق به خشونت مکرر، ایجاد تخیل و توهم در کودکان، بروز هیجان خواهی در مخاطب، کابوس های شبانه، به وجود آمدن شبهات اعتقادی در کودک و نوجوان، ترویج دوستی دختر و پسر، ضدیت با عفاف و حیای انسانی از آثار مخرب شخصیت بن تن است

به گزارش ندای اصفهان، «جنگی که نمی بینیم» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۱۴ شخصیت کارتونی و ۳ کمپانی بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

این سیر نمایشگاهی کاری از گروه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن به طور اختصاصی در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منعکس می شود. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

در ادامه با ابعاد این شخصیت کارتونی و آسیب های آن بیشتر آشنا می شویم.

***

بن تن (Ben 10) پسری با موهای قهوه ای و کاپشنی سبز رنگ که شماره ۱۰ بر روی آن حک شده است، او بازیگوش و خوش اندام است که در یک سفر تفریحی به جنگل، به همراه پدربزرگ و دختر عمویش (گوئن)، با سقوط یک شهاب سنگ مواجه می شود که ساعتی خارق العاده را به همراه دارد. آن ساعت (Omnitrix) به دست چپ بن تن نصب می شود و این قدرت را به او می دهد تا خود را به ده موجود فضایی با قدرت خیالی تبدیل کرده و با نیروهای شر مبارزه کند. در واقع سازندگان این اثر به دنبال شخصیت سازی فردی هستند که آن را به عنوان ابرقهرمان و منجی جهان برای کودکان به نمایش بگذارند. (توجه شود که در بن تن جبهه حق و باطل وجود ندارد بلکه او برای مبارزه با بدی ها خود به هیولا تبدیل می شود).

بن تن

انیمیشن بن تن یکی از تأثیرگذارترین کارتون هایی است که عقاید الهی و مذهبی کودکان به ویژه در جوامع یکتاپرست را هدف قرار داده است. تشویق به خشونت مکرر، ایجاد تخیل و توهم در کودکان، بروز هیجان خواهی در مخاطب و افزایش نامتعادل دوپامین در مغز، کابوس های شبانه، به وجود آمدن شبهات اعتقادی در کودک و نوجوان، برقراری ارتباط جنسی در سنین کم، ترویج دوستی دختر و پسر، ضدیت با عفاف و حیای انسانی از آثار مخرب شخصیت بن تن است.

با فروش سریال های این مجموعه در طی سال های ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۲، شرکت سازنده ۴٫۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

تا کنون ۸ سری بازی از شخصیت بن تن در دنیای بازی دیجیتالی راه پیدا کرده است که در کشور ما ایران نیز قابل دسترسی است.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق