یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام كرد:
 اصفهان بر سکوی سوم باسوادی در کشور   

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اينكه ۱۳۴ هزار نفر در استان اصفهان بي سواد هستند، گفت: در سال جاري سهميه تحصيل ۲ هزار كشاورز ۱۰ تا ۶۰ سال به استان اصفهان ارائه شده است.

به گزارش ندای اصفهان، محمد براتی در گفتگو با ایمنا با اشاره به اینکه استان اصفهان رتبه سوم باسوادی را در کشور دارد، بیان داشت: سه دهه تلاش خالصانه و مداوم مجموعه سوادآموزی استان باعث شده است افزایش باسوادی استان از زیر ۵۰ درصد به ۹۶ درصد برسد.
وی با بیان اینکه نزدیک به یک سوم جمعیت بزرگسال کشور بی سواد یا کم سواد هستند، عنوان کرد: طبق آمار سرشماری سال ۹۰ تعداد ۱۳۴ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال معادل ۴٫۶ درصد گروه فعال و مولد جامعه در استان اصفهان بی سواد هستند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۸۰۰ نفر در استان باسواد شدند، گفت: در سال جاری سهمیه تحصیل ۲ هزار کشاورز ۱۰ تا ۶۰ سال به استان داده شد که با کمک جهاد کشاورزی جامعه هدف شناسایی شدند که دوره های نهضت آنها تا پایان سال پایان می یابد.
براتی با اظهار اینکه نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ آموزش دهنده از بخش خصوصی برای سواد آموزی در فعالیت هستند، تصریح کرد: شخص بی سواد پس از گذراندن ۴۰۰ ساعت در ۴ ماه پس از قبولی در آزمون مدرک سوم ابتدایی دریافت خواهد کرد و فرد کم سواد پس از دوره ۶ ماهه مدرک‌ پایان ابتدایی را دریافت می کند.
وی در خصوص انتظارات استانی برای تحقق به صفررسانی بی سوادی گفت: میثاق و عزم استانی در تمام ارکان مدیریتی و اجرائی استان برای حضور در پیشبرد و تحقق به صفررسانی یک نیاز ضروری به حساب می آید، همچنین بیداری استانی نسبت به پیامدهای مثبت باسوادی و اثرات منفی بی سوادی بر روند سلامت، توسعه و پایداری فردی و اجتماعی توسط تمامی دستگاه های اجرایی، تبلیغی، رسانه ها، مجامع و … استانی اجتناب ناپذیر است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق