شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام كرد:

اصفهان بر سكوي سوم باسوادي در كشور

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اينكه ۱۳۴ هزار نفر در استان اصفهان بي سواد هستند، گفت: در سال جاري سهميه تحصيل ۲ هزار كشاورز ۱۰ تا ۶۰ سال به استان اصفهان ارائه شده است.

به گزارش نداي اصفهان، محمد براتی در گفتگو با ايمنا با اشاره به اينكه استان اصفهان رتبه سوم باسوادي را در كشور دارد، بيان داشت: سه دهه تلاش خالصانه و مداوم مجموعه سوادآموزی استان باعث شده است افزایش باسوادی استان از زیر 50 درصد به 96 درصد برسد.
وي با بيان اينكه نزدیک به یک سوم جمعیت بزرگسال کشور بی سواد یا کم سواد هستند، عنوان كرد: طبق آمار سرشماري سال 90 تعداد 134 هزار نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال معادل 4.6 درصد گروه فعال و مولد جامعه در استان اصفهان بي سواد هستند.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اينكه از ابتداي سال تاكنون يك هزار و 800 نفر در استان باسواد شدند، گفت: در سال جاري سهميه تحصيل 2 هزار كشاورز 10 تا 60 سال به استان داده شد كه با كمك جهاد كشاورزي جامعه هدف شناسايي شدند كه دوره هاي نهضت آنها تا پايان سال پايان مي يابد.
براتي با اظهار اينكه نزديك به يك هزار و 400 آموزش دهنده از بخش خصوصي براي سواد آموزي در فعاليت هستند، تصريح كرد: شخص بي سواد پس از گذراندن 400 ساعت در 4 ماه پس از قبولي در آزمون مدرك سوم ابتدايي دريافت خواهد كرد و فرد كم سواد پس از دوره 6 ماهه مدرك‌ پايان ابتدايي را دريافت مي كند.
وي در خصوص انتظارات استانی برای تحقق به صفررسانی بی سوادی گفت: میثاق و عزم استانی در تمام ارکان مدیریتی و اجرائی استان برای حضور در پیشبرد و تحقق به صفررسانی یک نیاز ضروری به حساب می آید، همچنين بیداری استانی نسبت به پیامدهای مثبت باسوادی و اثرات منفی بی سوادی بر روند سلامت، توسعه و پایداری فردی و اجتماعی توسط تمامی دستگاه های اجرایی، تبلیغی، رسانه ها، مجامع و … استانی اجتناب ناپذیر است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715