جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۹

روی موج اشرافیت...

فائزه یا فاجعه ی انقلاب؟

اخیرا (بعد از سفر آمریکا) فعالیت هایی جهت دار از سوی فائزه هاشمی کلید خورده است؛ از جمله دیدارهای علنی با بهائیان و نطق در مذمت حکومت های دینی! در تحلیل چرایی این رفتارها سخن خواهیم گفت

ندای اصفهان- تحریریه/

انسان ها همواره در معرض لغزش هستند و هرچه از جایگاه دینی و اجتماعی بیشتر و بهتری برخوردار باشند، باید مراقبت و دقت بیشتری در رفتار و گفتار خود داشته باشند. از جمله مواردی که دقت بسیار طلب می کند، حساسیت و وسواس پیرامون تربیت فرزند است؛ چراکه از طرفی تربیت فرزند بر عهده ی والدین به عنوان یک مسئولیت نهاده شده است و از دیگرسو در تاریخ بسیار دیده شده لغزش فرزندان سر از انحراف والدین درآورده است. زبیر یکی از بزرگترین مصادیق این مدعاست.

این مقدمه از آنرو ذکر شد تا برخی گمان نکنند آنچه در ادامه می آید با اهداف مغرضانه ی سیاسی است؛ بلکه ریشه در اندیشه و حقیقت دارد.

اخیرا (بعد از سفر آمریکا) فعالیت هایی جهت دار از سوی فائزه هاشمی کلید خورده است؛ از جمله دیدارهای علنی با بهائیان و نطق در مذمت حکومت های دینی!! در تحلیل چرایی این رفتارها جلوتر سخن خواهیم گفت.

بهاییت

چند نکته پیرامون صحبت های اخیر او لازم است:

یک. وی گفته: «خطای حاکمان موجب بدنامی حکومت های دینی است»(+)؛ یعنی رفتار آنان موجب لکه دار شدن دین و رفته رفته کم رنگ شدن دین داری در بین مردم خواهد شد. ای کاش کسی غیر از فائزه چنین صحبتی می کرد؛ چراکه این سخن بیشترین تخریب را برای پدر او به ارمغان دارد؛ کسی که با جهت گیری های لیبرالی و مانور اشرافیگری بزرگترین لطمات را به اهداف انقلاب خمینی کبیر(ره) وارد ساخت. اقدامات پدر او بود که عمیق شدن هرچه بیشتر اختلافات طبقاتی را دامن زد و نطفه ی نسل زرسالاران و ثروتمندانی که از قِبَل انقلاب به جایگاه های ویژه رسیدند را رقم زد؛ افرادی که از خون شهدا بالا رفتند و روی موج اشرافیت به مردم صاحب انقلاب فخر فروختند.

سخنی که از فائزه مطرح است اینکه اگر حکومت دینی تشکیل نمی شد، طلبه ای همچون پدر شما هیچگاه توفیق نشستن بر مناصب مختلف حکومتی نمی یافت و امروز شما جایگاهی نداشتید که بخواهید نطق کنید.
دو. فائزه گفته اگر مجتهدین به وظایف خود عمل می کردند و احکام عقلی و مسائل جدید را مورد توجه قرار می دادند اوضاع بهتری داشتیم. براستی شما که به اذعان خود نصیبتان از نمره ی دینی بیش از ۴ نبوده (+)! چگونه این قدر راحت دم از فهم دینی می زنید و برای مراجع و زعمای دین تعیین تکلیف می کنید؟! ای کاش قدری درک می کردید در هر عرصه ای فقط صاحب نظران آن عرصه حق تصمیم گیری و اعلام نظر دارند.
به هر حال از خانواده ای که روز تاسوعا را برای تفریح و اسکی روی آب انتخاب می کند(+) بیش از این انتظار نمی رود. از مسؤولینی که منش شاهانه دارند و کاخ شاه را برای تفریح انتخاب می کنند نیز بیش از این انتظار نمی رود حتی اگر در لباس دین باشند! بله این رفتار باعث بدنامی دین است، اما موجب نمی شود که حکم کنیم دین از صحنه ی حکومت بیرون رود و تنها در گوشه ای بخزد. اگر در همان تعلیمات دینی خوانده بودید دین برنامه ی جامع زندگی است؛ یقینا بیش از این مسائل دینی را فهم می کردید.

اما در اینکه فائزه از این اقدامات، چه در سر دارد گمانه هایی مطرح است: از جمله اینکه شاید بتوان با هوچی گری، کوتاهی های دولت را پوشش داد و حواس مردم را از فیش های حقوقی، نچرخیدن چرخ کارخانه ها و توقف چرخ سانتریفیوژها و بی برنامگی دولت به مباحث جنجالی جهت داد؛ لذا فائزه دارد انجام وظیفه می کند تا انتخابات آتی تضمین گردد.
همچنین با طرح چنین مباحثی از سوی فائزه قبح برخی مسائل شکسته می شود و راه برای قلم زنی شبهه افکنان علیه نظام و انقلاب بیش از پیش باز خواهد شد.
اما فائزه اعتبار پدر خود را سر دست گرفته و برای به مقصود رساندن اهدافش از آن خرج می کند. نمی دانم فائزه می داند که این قمار دو سو دارد یا خیر؟

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. فاجعه انقلاب گفت:

  من وقتی مطالبی از این دست می خوانم یا می شنوم تعجب می کنم که چرا عده ای انقلاب را با آقای هاشمی رفسنجانی یکی می دانند؟! انقلاب عمق دریاست نه […] که زمانی خودنمایی کردند. اگر او را یک شخص بدانید مثل 80 میلیون بقیه پس ناراحتی ندارد که چرا این را گفت و آن را نگفت و… اما اگر مقام و منصب او شمارا وادار می کند که اعتراض کنید پس نام از شخص او را پررنگ نکنید بفرمایید رئیس مصلحت نظام و بعد انتقاد کنید که ایهاالناس، ایهاسیاسیون، ایهاالاعلما ، ایهالاعقلاء فلان شخص با این مشخصات شایسسته این مقام نیست و ما خواستار عزل یا جابجایی او هستیم.
  اما حرفهای فائزه که شما را واداشته تا آنرا واکاوی و آنرا فاجعه ای برای انقلاب بدانید دقیق از همان قماش بالاست. اگر او یک شخص است مثل من و تو که آنقدر بگوید تا حنجره اش خسته شود اما اگر مقام و منصب اوست که فاجعه ای برای انقلاب شده است من باب امر به معروف از مسئولین مطالبه کنید که او را خلع منصب و تریبون کنند.
  و اما نکته سوم اینکه حرفهایی که فائزه در مورد دین زده است درست است با این توضیح و تاکید که به دین اسلام کامل است و اشکال ندارد حتی حکومتش هم درست است و مشکلی ایجاد نمی کند اما آنچه دین زندگی می آفریند نحوه حکومت و سیاست تو و پدر تو امثال تو و پدر توست. یعنی بهتر است بفرمایی پدر من و دار ودسته او و رفتار و منش او باعث دین گریزی در این چهاردهه در ایران شدند نه اینکه بگویی حکومت اسلامی. یعنی درد را فهمیده ای اما غده را نمی دانی کجاست که جراحی کنی و انرا خارج نمایی لذا نسخه وارونه می پیچی…

 2. ناشناس گفت:

  […] فتنه گر را اگه دیر مجازات کنی ، نتیجه میشه همین که الان می بینید.
  فائزه و امثال فائزه می دونن اگه تو انتخابات رای نیارن مجازاتشون قطعیه و برای همین خودشونو دارن به در و دیوار می زنن تا رای جمع کنن و خودشونو حفظ کنن.
  مگه بهائیت تو ایران چقدر رای داره که بخاطر این چند تا رای تبعات این ملاقات را قبول کنه؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715