سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷

حجت الاسلام نیلی پور در تشییع شهدای اصفهان:

استمرار در حرکت جهادی رمزی است که ما را به پیروزی می رساند/ سرنوشت شیعیان شهادت بوده و هست

مراسم تشییع شهدا با حضور امام جمعه محترم اصفهان، استاندار اصفهان، مسئولین شهری، جمعی از نیروهای مسلح و به همراه خیل عظیمی از مردم اصفهان از فلکه فیض به سمت گلستان شهدا برگزار شد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مراسم تشییع شهدا عصر امروز با حضور آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان، رسول زرگرپور استاندار اصفهان، حجت الاسلام مهدی نیلی پور، جمعی از نظامیان و نیروهای مسلح اصفهان به همراه خیل عظیمی از مردم در فلکه فیض اصفهان برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن، حجت الاسلام مهدی نیلی پور پیرامون شهدا و ادامه راه و اهداف آنها سخنرانی کرد. وی اظهار داشت: اصل انقلاب که با رهبری امام خمینی (ره)، مجاهدت شهدا  و قیام مردم اتفاق افتاد خیلی مقدس بود ولی باری که امروز بر دوش ماست حفاظت و حراست از آن منویات و اصول و اهداف است.

همه خواهران و برادران باید برای ادامه و استمرار خط شهدا مجاهدت کرده و در استمرار مکتب اهل البیت نیز کوشا باشند. استمرار در عمل از خود عمل بسیار مهمتر است.

نیلی پور گفت: مکتب اسلام مکتبی علمی و فرهنگی است. مذهب تشیع، مذهب جعفری است چون سرمایه اصلی مذهب تشیع و علم و معرفت توسط امام باقر علیه السلام و امام صادق علیه السلام ایجاد شد و مهمترین سرمایه علمی که جهان تشیع در اختیار دارد میراث این امامان است. امروز باید بار علمی، اعتقادی و ایمانی نسل جوان را به اطلاعاتی که از امام صادق علیه السلام به ما رسیده است، گره بزنیم.

وی ادامه داد: امروز ما در جنگ گسترده جهانی به سر می بریم که همه خانه ها را هدف قرار داده است و باید همگی در برابر توطئه های دشمن  افسران جنگ نرم باشیم. در زمان جنگ تحمیلی ما فقط یک خط حمله داشتیم ولی امروزه همه خانه ها، بازارها، دانشگاه ها و حتی وسایل حمل و نقل عمومی ما مظهر هجوم دشمن است.

این کارشناس فرهنگی گفت: امروزه هجوم به مغزهاست و ما نهضت قرآنی و مذهبی نیاز داریم چون اعتقادات جوانان ما مورد حمله دشمن است. ربا و رشوه در بازار و اقتصاد و خطا و اشتباهات در جامعه، به خاطر ضعف باورهای دینی و فراموش کردن اهداف و آرمان های شهداست.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: شما سربازان فرهنگی نیستید بلکه افسران فرهنگی هستید و باید برای اجرای دستورات رهبری برنامه ریزی و مدیریت اجرایی داشته باشید. باید وظیفه را بشناسید و به درستی در انجام آن کوشا باشید و به نتیجه کار نداشته باشید.

حجت الاسلام نیلی پور برای داشتن روحیه انقلابی به داشتن چند مشخصه اشاره کرد:

  • یکی از مشخصات شهدا حرکت به سمت وجه الله است. تمام معامله باید با خدا باشد.
  • هر سنگر و هر موضعی که دشمن به سمت آن حرکت می کند را بشناسیم و دشمن ستیزی کنیم.
  • رهبر معظم انقلاب جهت حمله دشمن را نشان می دهد. امروز دشمن هدف فرهنگی دارد؛ به عنوان مثال باید پیوند خانوادگی انسجام پیدا کند که یکی از اهداف مهم دشمن متزلزل کردن آن است.
  • روحیه جهادی و مدیریت جهادی در ما خستگی ناپذیر باشد که این از صفات اصحاب امام زمان (عج) است.

وی در آخر تاکید کرد: سرنوشت امامان و شیعیان شهادت بوده و هست. استمرار در حرکت جهادی رمزی است که ما را به پیروزی می رساند. اگر تاریخ جنگ و اسرا را مطالعه کنید می بینید که آنان در دوران جهاد شب را از روز تشخیص نمی دادند و استراحت برای آنها بی معنا بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715