یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

به همت بسیج مهندسین استان اصفهان برگزار شد؛

همایش نظام مهندسی از دید شما/ حاشیه سازی از سوی اداره کل راه و شهرسازی +تصاویر

برگزاری همایش «نظام مهندسی از دید شما» سعی داشت نقش نخ تسبیحی را ایفا کند تا پنچ سازمان مرتبط با ساخت و ساز شهری و معماری را در کنار هم گردآورد. مدیرکل راه و شهرسازی اما نه تنها خود به جلسه نیامده بود که طی ارسال پیامک انبوه به اعضا اعلام کرد نماینده ای هم به آن همایش نمی فرستند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، یکی از اولین خصوصیات خصلت بسیجی و جریان بسیجی حضور است، غایب نبودن در آنجایی که باید حاضر بود. مقام معظم رهبری می فرمایند «بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند. هرجا حضور بسیج و حرکت بسیجی در هر میدانی احساس شده است ما پیشرفت داشته‌ایم این یک تجربه‌ی مهمی است».

***

ظهر امروز پیامک انبوهی از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان (با ریاست حجت اله غلامی) برای جامعه مهندسی اصفهان ارسال شد که به نوعی خبر از تحریم یک همایش داشت. «پیرو اطلاعیه شماره 8 هیات اجرایی انتخابات، اعلام می دارد، همایش اعلام شده امروز توسط بسیج مهندسین، بدون هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی بوده و هیچ نماینده ای از آن اداره کل در همایش مزبور شرکت نخواهد کرد.»

نظام مهندسی

بسیج مهندسین با برگزاری همایش امروز خود در تالار فرشچیان (نظام مهندسی از دید شما) نقش نخ تسبیحی را ایفا کرد تا پنچ سازمان مرتبط با ساخت و ساز شهری و معماری را در کنار هم گردآورد.

جلسه برخلاف انتظار با نیم ساعت تاخیر شروع شد. مخاطبینش همه مهندس بودند با رشته های مرتبط به همین سرفصل. بعضی با دعوت بسیج مهندسین آمده بودند و بعضی با دعوت نظام مهندسین اما همه آمده بودند تا همدلی و همزبانی را رقم بزنند. آمده بودند تا سوالاتی که در اذهانشان بود بپرسند. خواسته هایی که داشتند مطرح کنند و جواب بشنوند.

پاسخگو اما که بود؟! مدیرکل راه و شهرسازی نه تنها خود به جلسه نیامده بودند که طی ارسال پیامک به اعضاء به استناد اطلاعیه شماره 8 نظام اعلام کرده بود که این جلسه بدون هماهنگی با ایشان برگزار گردیده است و لذا نماینده ای هم به آن همایش نمی فرستند. البته آیا منظور از نماینده همان نماینده اداره خودشان بود یا نماینده شهرداری، شورای شهر و هم نماینده انبوه سازان بخش خصوصی؟!! (و نقش ایشان در تصمیم گیری به جای دیگران چیست؟!)

البته معنای لغت «هماهنگی» را در لغتنامه های اداری یا انتخاباتی یا تبلیغاتی… باید جستجو کرد چرا که مهندس مجید حمزه رئیس بسیج مهندسی می گوید از ده روز پیش نامه نگاری کرده ایم و پس از آن کتبی و شفاهی پیگیری شده حتی دو مرتبه درخواست برگزاری جلسه مشترک داشته ایم اما نه فقط دعوتمان را اجابت نکردند که آن را تحریم هم کردند و دلیشان را نزدیکی انتخابات هئیت مدیره نظام مهندسی و اجرای دستورالعمل منع برگزاری هرگونه جلسات گروهی عنوان نمودند. (یعنی اگر می آمدند تبلیغ می شد یا ضد تبلیغ؟!)

این درحالی است که محورهای اعلام شده در 2 بنر تبلیغاتی همایش (یکی در ورودی تالار فرشچیان و یکی در ورودی ساختمان بسیج) بررسی راهکارهای افزایش رضایتمندی از خدمات مهندسی ساختمان و افزایش مشارکت اعضاء در انتخابات نظام مهندسی بوده است. و فرق بسیار است میان افزایش مشارکت با تبلیغات برای کاندیدایی خاص.

نظام مهندسی

زیرساخت محور اول مطالبه گری مردم از مسئولین بوده است تا قدمی باشد در جهت رفع مشکلات و نواقص و معایب و درنتیجه افزایش همدلی و همزبانی بین آنها.

اما دلیل محور دوم حضور 20 درصدی اعضاء در انتخابات قبلی بوده است و اگر کسی این دلیل برایش روشن یا کافی نیست لازم است به بررسی تفاوت میان تلاش برای افزایش مشارکت اعضاء در انتخابات و جلسات تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی بپردازد.

بگذریم؛ سوالات حاضرین را مهندس مهدویان از معاونت شهرسازی و مهندس ترابی مدیر مالی نظام مهندسی جواب دادند:

نحوه استخدام در سازمان نظام مهدنسی، دلیل شهرداری برای اخذ 3% عوارض از مهندسین، دلیل عدم اجرای سیستم یکپارچه صدور پروانه ساختمانی، وجود یا عدم وجود پیوست فرهنگی معماری، شیوه نامه پلیس ساختمان، سرمایه گذاری نظام مهندسی در چهار پروژه مهم و… اینها از مهمترین سوالات چالشی مطرح شده توسط اعضاء بود که در حین پاسخگویی به مناظره میان حاضرین و مسئولین منجر می شد و البته مدیریت همایش و نظارت خوب مجری مانع از ایجاد یا بروز هرگونه تنش یا عدم مدیریت هیجانات می گردید و همایش با طرح مباحث فنی به اتمام رسید.

»»» لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715