پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
بسیجیان خامنه ای کجایند؟
 نمایندگان مجلس بر سر جلسه آزمون   

می گویند خردمندانه برخورد کنید. مگر تا حالا غیر خردمندانه برخورد کرده بودیم؟! مگر قرار است که وحدت شکنی کنیم؟ رعایت این موارد که از وظایف همیشگی ما بوده و خواهد بود. عده ای هم با یأس هرچه بیشتر که: کار تمام است و دیگر کاری از دست ما ساخته نیست به این تنور خاموش خاکستر می ریزند...

ندای اصفهان- یاسر مرکزی/

می گفت این کش و قوس دادن مذاکرات – و نهایتا بعد از نزدیک به دو سال به یک متن مشترک رسیدن – خود از حیله های مکارانه دشمن دغل باز مکرآفرین است، تا مردم و جماعت حزب الله خسته شوند. از نقد و هر ماه و هر روز به صحنه آمدن زده شده و به کنج عافیت بخزند. گویی این تحلیل که آن موقع (اوایل سال ۹۳) فقط جایی در ذهنم برایش باز کرده بودم حالا به عینیت زندگی حزب اللهی ها ورود کرده است. صدایی از کسی بلند نمی شود. تک صداهایی هم که گوشه و کنار بلند است – که گاها ناشی از عدم تحلیل درست و شناخت دقیق صحنه نبرد نرم دیپلماتیک است- شنیده نمی شود. گویی بسیجیان خامنه ای هنوز این ندای وحشت انگیز را به گوش تن و البته جان نشنیده اند.

البته این رکود یک عامل مهم دیگر هم می تواند داشته باشد و آن هم سکوت خواص و موضع گیری های غلط آنان است. آنان که تا چندی پیش جزو منتقدین و دلواپسان بودند حالا سکوت کرده اند و به بهانه اینکه آقا همه چیز را زیر نظر دارند لگد به سرنوشت این مملکت می زنند. سال های سال است که گفته ایم و فریاد زده ایم که ای حضرات: نظام ما یک نظام «امام و امت» است و نه امام تنها. اما دریغ از اندکی دقت و شجاعت برای بعضی. و البته بعضی هم با تحلیل های آبکی جماعت حزب الله را به رکود کشانده اند. می گویند که حضرت آقا گفته اند خردمندانه برخورد کنید. مگر تا حالا غیر خردمندانه برخورد کرده بودیم؟! مگر قرار است که وحدت شکنی کنیم؟ رعایت این موارد که از وظایف همیشگی ما بوده و خواهد بود. عده ای هم با یأس هرچه بیشتر که: کار تمام است و دیگر کاری از دست ما ساخته نیست به این تنور خاموش خاکستر می ریزند. اما روی سخن ما با این خواص نمایان نیست. روی سخن با جوانان حزب الله و تک تک مردم است.

به تعبیر استاد رحیم پور ازغدی (حفظه الله و ایده الله تعالی) «شرایط حساس کنونی» هیچ گاه برای ما فرزندان خمینی تمامی ندارد. هر روز شرایط حساس داریم. علت واضح است: چون دشمن هنوز در صحنه است. چون ضعف های درونی ما هنوز اصلاح نشده است. این شرایط حساس دائمی را همه باید مد نظر داشته باشند و بدانند که برای ما همیشه اول راه است. چرا که ما در هر لحظه و مکان وظیفه ای داریم که باید آنرا انجام دهیم. پیروزی ما در انجام وظیفه مان است البته و صد البته به نحو احسن. در نورانیت انجام وظیفه است که خداوند راه های برون رفت از «شرایط حساس کنونی» را به ما نشان خواهد داد و تا «شرایط حساس کنونی» بعدی هم خدا بزرگ است. پس فقط یک چیز می ماند و آن هم تشخیص وظیفه است. به راستی وظیفه ما در این شرایط چیست؟ ولی فقیه چه دستوری را برای ما صادر کرده است؟ مسوولیت فعلی ما نسبت به انقلاب و مردم چیست؟ در ادامه به چند مورد از این وظایف عیان اشاره خواهیم کرد:

مجلس شورای اسلامی

۱– تکلیف استکبارستیزی بعد از مذاکرات که روشن است. امام خامنه ای در ماه مبارک امسال در دیدار با دانشجویان فرموده اند:

«یک نکته‌ی دیگری که سؤال کردند [این بود که]، تکلیف مبارزه‌ی با استکبار پس از مذاکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟ مبارزه‌ی با استکبار، مبارزه‌ی با نظام سلطه تعطیل‌پذیر نیست. این هم جزو همین حرف هایی است که اتّفاقاً امروز من یادداشت کرده‌ام که به شما بگویم. این جزو کارهای ما است، جزو کارهای اساسی است، جزو مبانی انقلاب است. یعنی اگر مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم. مبارزه‌ی با استکبار که تمام نمی شود. در مورد مصادیق استکبار، آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است. ما به این مسئولین محترمی که در قضیّه‌ی هسته‌ای مذاکره می کنند -که حالا اینها اجازه پیدا کرده‌اند که مسئولین روبه‌رو با هم حرف بزنند؛ البتّه سابقه داشت، در این سطح نه، در سطوح پایین‌تر سابقه داشت؛ در این سطح، اوّلین‌بار بود- گفته‌ایم که فقط در مسئله‌ی هسته‌ای شما حق دارید مذاکره کنید؛ در هیچ مسئله‌ی دیگری حق ندارید مذاکره کنید، و نمی کنند. آن طرف مقابل، گاهی مسائل منطقه و سوریه و یمن و مانند اینها را پیش می کشد، اینها می گویند ما در این زمینه‌ها با شما صحبتی نداریم و صحبت نمی کنند. مذاکره فقط در زمینه‌ی مسئله‌ی هسته‌ای است، آن هم به همان دلایلی که من گفتم و چندبار تکرار کردم که چرا در قضیّه‌ی هسته‌ای ما این گرایش را، این رویکرد را انتخاب کردیم؛ من این را مفصّل تشریح کردم. مبارزه‌ی با استکبار تعطیل‌پذیر نیست، تکلیفش کاملاً روشن است و خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ی مبارزه‌ی با استکبار

البته نباید فراموش کرد که در دوران توافق نامه هسته ای این وظیفه خطیر بیش از پیش خودنمایی می کند. لازم و ضروری است که برنامه ها و جلسات و تبلیغات حزب الله در این اوضاع و احوال تمرکز بیشتری بر این موضوع داشته باشد. این کار حداقل دو فایده برای ما خواهد داشت: اول اینکه دشمن عینیت بیانات امام جامعه در خطبه های عید فطر را در عملکرد امت به وضوح خواهد دید. دوم آنکه تحلیل دشمن را از شرایط داخلی به نحو واقع بینانه تری رقم خواهیم زد. لذا توصیه می کنیم که از سالگرد ۲۸ مرداد غفلت نشود.

۲- همان طور که قبلا هم مقام معظم رهبری ذکر کرده اند چیز محرمانه ای وجود ندارد و نباید وجود داشته باشد. جریانی در تلاش است که با توسل به انواع و اقسام روش ها اجازه ندهد مردم در جریان متن توافق قرار بگیرند. مسلما روزی که مردم بفهمند که در متن توافق نامه چه بر سر حقوق حقه شان آمده ساکت نخواهند نشست و در آن موقع سیل انتقادات و مطالبات است که روانه مسوولان امر خواهد شد. پر واضح است که در این شرایط ولی فقیه به عنوان اصلی ترین حافظ حقوق ملت با بسط ید بیشتری ورود خواهند کرد. پس یک وظیفه هم این است که تا دیر نشده در همین یکی دو ماه باقیمانده و البته با نوآوری در روش مردم را از متن توافق بخصوص وضعیت تحریم ها آگاه نماییم.

۳– بر خلاف اظهار نظر غلط بعضی از اعضای محترم دولت (دکتر نوبخت) مبنی بر اینکه مجلس حق ندارد متن توافق را بررسی و اظهار نظری در مورد آن نماید، همه باید بدانیم که طبق قانون مصوب مجلس این حق و البته وظیفه نمایندگان محترم است که با دقت نظر هر چه بیشتر این متن را بررسی و بدون ملاحظه کاری های معمول آنچه را که احساس می کنند به نفع مردم است بیان نمایند.

بر طبق آنچه تاکنون از متن دیده و شنیده ایم این توافق به صراحت خطوط قرمز مقام معظم رهبری را زیر پا گذاشته است امنیت کشور را در درازمدت با خطر جدی مواجه نموده و مهمتر اینکه سرنوشت تحریم های اساسی با ابهامات جدی مواجه است.

لذا وظیفه ماست که از نمایندگان شهر خودمان مطالبه نماییم که اولا متن را به دقت مطالعه کنند و با در نظر گرفتن رضای الهی رای خود را در صندوق توافق وین قرار دهند. به راستی که ننگ است برای مجلسی که مدعی اصولگرایی است به موافقت نامه ننگین رای مثبت دهد و بدون تردید این ننگ تا ابدالدهر دامان مجلس را خواهد گرفت. این وظیفه مجلس است اما اینکه حالا شورای امنیت ملی و مقام معظم رهبری چه تصمیمی خواهند گرفت بحث دیگری است. امیدواریم که تک تک نمایندگان مجلس درک کنند که بر سر جلسه آزمون اند و الحق که آزمون دشواری هم نیست.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز