پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

بذرپاش در نشست اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

روز پرداخت یارانه به مردم باید روز شادی دولت باشد/ برگرداندن پول مردم به خودشان عزا ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روز پرداخت یارانه به مردم باید روز شادی دولت باشد، گفت که برگرداندن پول مردم به خودشان عزا ندارد.

به گزارش ندای اصفهان، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در دومین روز از نشست سالانه اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به روند مذاکرات از ابتدا تاکنون گفت:‌ هر کدام از بازه‌‌های مذاکراتی که تاکنون داشته‌ایم یک هدف خاص را دنبال کرده است اولین آن رفع اتهام از ایران بود بعد از آن از آغاز دولت احمدی‌نژاد تا سال 89 هدف از مذاکرات جلوگیری از صدور قطعنامه بود و از سال 89 تاکنون نیز هدف مذاکرات رفع تحریم‌ها ناشی از قطعنامه 1929 است.

وی افزود: ما باید ببینیم چه چیزی باعث شده که تحریم شویم و علیه ما قطعنامه صادر شود فعالیت هسته‌ای ما که سال‌ها قبل‌تر از آن آغاز شده بود شما که دغدغه دارید و نگران هستید برعکس آنان که دل‌آرام هستند باید بررسی کنند و ببینند چه شد که کار ما به اینجا رسید.

بذرپاش در ادامه با اشاره به پلمپ تأسیسات‌ هسته‌ای در سال‌های گذشته و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر رفع پلمپ تأسیسات گفت: در سال 85 حدود 100 نفری مانند شهید احمدی‌‌روشن وارد تأسیسات هسته‌ای شدند و ما کار را جدی آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: بعد از انتخابات سال 88 با توجه به اتفاقاتی که رخ داد اوباما رسماً اعلام کرد حکومت ایران مشروعیت ندارد وزرای کشورهایی مانند انگلیس و آلمان هم چنین حرف‌هایی را زدند و وزیر دفاع آلمان گفت الان که مردم در خیابان‌ها هستند می‌توانیم با تحریم به حکومت ایران فشار بیاوریم برخی‌ها نیز از داخل گفتند تحریم کنید تا حکومت در مقابل جنبش سبز سر تعظیم فرود آورد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: با توجه به این مسائل که گفته شد تحریم‌هایی به صورت غیرقانونی علیه ایران وضع شد آقای روحانی خوب می‌دانند که سهم سران فتنه در ارجاعی پرونده ایران به شورای سازمان ملل و وضع قطعنامه 1929 چقدر است با این حال حالا می‌گویند در گذشته خراب کردند و ما داریم آباد می‌کنیم.

بذرپاش تصریح کرد: ما بعد از تسخیر لانه جاسوسی تحریم شدیم چطور شده که تحریم‌ها اخیراً بیشتر بر ایران اثر می‌گذارد آیا تحریم‌ها متفاوت‌تر شده یا آمریکا قوی‌تر شده است. امروز سازمان‌ تحریم‌ها قوی‌تر شد چون متریال آن که اطلاعات بود توسط برخی‌ها در اختیار طرف مقابل گذاشته شد. اسامی شهدای هسته‌ای و برخی از افراد دیگر که در گزارش آژانس آمده بود توسط چه کسانی به آژانس صادر شد؟

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به روند مذاکرات در دولت‌های قبل خاطرنشان کرد: مجادله هسته‌ای ما از سال 82 و در دولت اصلاحات آغاز شد پس مجادله‌ای را که در آن زمان آغاز شده را به دولت گذشته نسبت ندهیم و نگویید دولت قبل خراب کرده و ما داریم درست می‌کنیم. البته انتقاداتی نسبت به دولت قبل وجود دارد ولی نباید در این مورد اشتباه کرد.

وی در ادامه افزود:برخی‌ها پروژه پشیمان‌سازی را در کشور دنبال کردند و می‌خواهند نشان دهند ملت پشیمان است این افراد کسانی هستند که خودشان خسته و پشیمان شده‌اند و البته خودشان بیشترین سهم را در اتفاقات گذشته داشته‌اند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در بحث اقتصادی نیز ما شاهد پروژه پشیمان‌سازی و اشتباه جا انداختن تصمیماتی که در گذشته گرفته شده است، هستیم. در مورد یارانه‌ها هم یکی از مسئولان گفته که در این رابطه عزا گرفته‌ایم آیا برگرداندن پول ملت به خودشان عزا است با این ادبیات صحبت کردن با مردم درست نیست.

بذرپاش اضافه کرد: در بحث اقتصادی در دولت قبل کارهای بسیار خوبی صورت گرفت البته اشکالاتی هم وجود داشت و یکی از اشکالاتی که وارد است استفاده از افرادی در دولت بود که سنخیتی با دولت نداشتند مانند استفاده از خاوری که امروز به کانادا فرار کرده است.

وی گفت: باید کارهای خوب دولت گذشته هم ببینیم سیاه‌نمایی هم حدی دارد و اگر از حد بگذرد شیب انتظارات بالا می‌رود بعد چون خدمات‌شان به گرد پای خدمات دولت قبل نمی‌رسد مردم متوجه خواهند شد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در 8 سال دولت سابق ما در حدود 400 هزار میلیارد تومان رشد نقدینگی داشتیم که می‌گفتند بخش زیادی را دولت در مسکن مهر خرج کرده و چون باعث تورم شده طرح بدی است.

بذرپاش گفت: در این 2 سال دولت یازدهم 330 هزار میلیارد تومان براساس اعلام بانک مرکزی نقدینگی افزایش پیدا کرده حال این نقدینگی کجا تولید و کجا مصرف شده است مشخص نیست، گفتند خزانه خالی است ولی وقتی به آمارها نگاه می‌کنیم چیز دیگری را می‌بینیم.

وی ادامه داد: در صحنه سیاسی کشور روش دولت‌داری اینگونه نیست اینکه گذشته را سراسر سیاه نشان دهیم درست نیست در این موارد عدد و آمار حرف می‌زند و نمی‌شود دروغ گفت.

بذرپاش اظهار داشت: بعد از توافق در آذرماه سال 92 شاخص کل بورس 89 هزار و 500 و امروز در حدود 65 هزار و 300 واحد است. ببینید چقدر از دارایی‌های مردم بعد از توافق ژنو از دست رفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: گاهی اوقات می‌بینیم با محبت و احترام و با متانت با آمریکایی‌ها صحبت می‌شود یک بار هم با منتقدان با محبت و متانت صحبت کنید. در کنگره آمریکا وزرا را انگار بازجویی می‌کنند ولی اگر ما چنین کاری کنیم خون‌مان مباح می‌‌شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715