چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹

در نامه دبیر اتحادیه دانشجویان مستقل به ظریف مطرح شد

انتقاد از موضع منفعلانه دستگاه دیپلماسی به کشتار مسلمانان در کشمیر

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای به ظریف از موضع‌ منفعلانه وزارت خارجه در مقابل جنایات در کشمیر انتقاد کرده و خواستار اقدام قاطع این وزارتخانه در مقابل این جنایات شد.

به گزارش ندای اصفهان، علیرضا احمدی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در نامه‌ای به ظریف از موضع‌ منفعلانه وزارت خارجه در مقابل جنایات در کشمیر انتقاد کرده و خواستار اقدام قاطع این وزارتخانه در مقابل این جنایات شد.

احمدی در ابتدای این نامه نوشت: 9 روز از شروع درگیری‌ها میان مردم مسلمان و مظلوم کشمیر با نیروهای نظامی هند می‌گذرد و متاسفانه هیچ اقدامی در این باره از سوی وزارت‌خانه متبوع جناب عالی منعکس نشده است. این در حالی است که تا کنون حدود 1500 نفر از مسلمانان ساکن کشمیر کشته یا زخمی شده‌اند و با مشکلات جدی دارویی و غذایی مواجه‌اند و فشارهای نیروهای نظامی هند بر این مردم بی پناه نیز رو به افزایش بوده و خشونتها بیشتر شده است.

در ادامه این نامه تاکید شد: علاوه بر وجدان انسانی که هر شخصی را نسبت به این حوادث متالم و دردمند می‌کند؛ برادری اسلامی به حکم قرآن کریم و دلبستگی این مردم مظلوم به آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی ایران و علاقه زائدالوصف آنان به امام راحل (ره) و رهبرمعظم انقلاب، کوچک‌ترین بهانه‌ای را برای سکوت و بی‌توجهی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به این جنایت انسانی باقی نمی‌گذارد.

احمدی در ادامه این نامه تصریح کرد: متاسفانه عملکرد و رهیافت سیاست خارجی دولت محترم در سه سال گذشته بسیاری از دوستداران و حامیان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان را دلسرد کرده است و حتی سایر نهادها مجبور به انجام برخی از اقدامات ضروری به جای وزارت‌خارجه در این زمینه شده‌اند.

در ادامه این نامه تصریح شد: اکنون که ابعاد این جنایت در حال گسترش است و سکوت مجامع بین‌المللی نیز از سویی دیگر فریادهای تظلم‌خواهی این مردمان شریف را در هیاهوی رسانه‌ای خاموش کرده است رسالت دستگاه دیپلماسی را در دفاع از ستمدیدگان منطقه کشمیر چندین برابر کرده است لذا از جنابعالی و دستگاه تحت نظرتان می‌خواهیم که به طور جدی و هر چه سریعتر نسبت به این حادثه ورود کرده و از حق برادران و خواهران مسلمانمان در منطقه کشمیر دفاع کنید که بیش از این سکوت و تعلل قابل پذیرش نیست. در پایان این نامه برای موفقیت هر چه بیشتر جناب عالی در انجام وظایف و ادای دین در حوزه مسئولیتتان از خداوند منان طلب توفیق می‌کنم.

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715