سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

انتشار گزارش راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱

گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از تسنیم، گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد.

آمانو در این گزارش هفت صفحه‌ای خود برای اعضای شورای حکام، پیامدهای اجرای مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را تشریح کرده و در گزارش خود اقدامات خاصی را به‌منظور شروع راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات مندرج در برجام بیان داشته است.

در این ارتباط مدیرکل آژانس اتخاد اقدامات ذیل را توسط شورای حکام توصیه کرده است:

۱ ــ بررسی گزارش دبیرکل

۲ ــ اجازه دادن به مدیرکل جهت اجرای اقدامات لازم برای راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات مندرج بر برجام و ارائه گزارش مستمر در این خصوص در طول مدت اجرای برجام

۳ ــ دادن مجوز به آژانس برای مشورت و تبادل اطلاعات با کمیسیون مشترک پیش‌بینی شده در برجام.

همچنین مدیرکل آژانس در این گزارش پیش‌بینی کرده است که هزینه فعالیت‌های آژانس در ارتباط با نظارت بر اجرای تعهدات قطعنامه شورای امنیت حداقل قریب به ۱۰میلیون یورو در سال باشد.

قرار است نشست یک‌روزه‌ای برای بررسی راستی آزمایی برجام و تبعات مالی آن بر بودجه آژانس در تاریخ ۲۵ آگوست (سوم شهریورماه) درمقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین برگزار شود.

سرگئی گاس، مدیر روابط عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین در این باره گفت که شورای حکام در این نشست یک‌روزه, گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص درخواست‌های قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و هزینه‌های مالی مربوط به آن برای آژانس را بررسی می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز