دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۶

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

احتمال ایجاد بروز بحران در اصفهان به دلیل مشکلات یکی از مؤسسات مالی/ ریزگردها تهدیدی جدی برای سلامت مردم

امینی با اشاره به مشکلات پیش‌آمده توسط یک موسسه مالی اعتباری برای مردم، تصریح کرد: مشکلاتی که این موسسه به وجود آورده به‌زودی خدای‌نکرده شهر را دچار بحران و تنش می کند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از صاحب نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در یک‌صد و چهلمین جلسه علنی این شورا اظهار کرد: از شهروندان به‌واسطه حضورشان در راهپیمایی روز عفاف و حجاب تشکر و قدردانی داریم.

رضا امینی با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط کشور گفت: این قطعنامه سند محکمی از حقانیت و مظلومیت مردم ایران است که پای اقتدار، عزت، شرف و خاک خود ایستادگی کردند.

وی بابیان اینکه اقدامات تروریستی تروریسم‌ها روزی دامن حامیان خودشان را خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: زمانی که کشورها به‌جای مبارزه با تروریست از آن‌ها حمایت کرده و به تربیت این افراد می‌پردازند باید بدانند که جنایات آن‌ها دامانشان را خواهد گرفت، اتفاقات ترکیه و فرانسه را نیز از همین موضوع می‌توان نتیجه گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به جلسه هفته گذشته کمیسیون تقویم املاک در مجلس شورای اسلامی و بررسی ماده ۶۴ قانون مالیات‌های مستقیم از نمایندگان مجلس درخواست کرد:  اجرا و اصلاحیه این قانون مبنی بر تعیین قیمت منطقه بندی به ارزش ۲ درصد از املاک و سالانه ۲۰ درصد افزایش عامل آشفتگی در محاسبات مالی سایر دستگاه‌های مرتبط مخصوصاً شهرداری‌ها می‌شود.

امینی بابیان اینکه هراز چند گاهی شاهد این هستیم که مجموعه‌ای از نظام مالی اقدام به ثبت موسسه مالی در شهر و کشور می‌کنند و وعده‌ و وعیدهایی را به مردم می‌دهند اخذ سپرده می‌کنند، تصریح کرد: بعضاً در رقابت‌های اقتصادی ناتوان هستند و سپرده‌های مردم گاها با سختی به آن‌ها بازگردانده می‌شود که دائماً مورد گلایه مردم قرار می‌گیرد و ما نیز به آن‌ها قول داده‌ایم تا این مطالب را به مسئولان انتقال دهیم.

وی ادامه داد: تکرار این واقعه تلخ اثر عدم نظارت مناسب زمانی است که مؤسسات مالی می‌خواهند فعالیت خودشان را شروع کنند و در مرحله بعد نظارت بر اقدامات، محاسبات و توانمندی‌ها آن‌ها را انجام دهند، تا مردمانی که در این شرایط سخت اقتصادی و رکود اقدام به سپرده‌گذاری سرمایه خود می‌کنند دچار مشکل نشوند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با درخواست از بانک مرکزی برای نظارت بیشتر بر این‌گونه مؤسسات، به مشکلات پیش‌آمده توسط یکی از موسسه مالی اعتباری اشاره و تصریح کرد: مشکلاتی که این موسسه به وجود آورده به‌زودی خدای‌نکرده شهر را دچار بحران و تنش می‌کند.

امینی همچنین به اشاره به ورود ریز گردها از هفته گذشته به استان گفت: اصفهان متأسفانه شرایط بدی را سپردی کرده و برای عموم شرایط در حالت ناسالم قرار گرفته است و این تهدیدی جدی برای سلامت مردم هست.

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715