دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵

گفتگو با ندا واشیانی پور عضو شورای اسلامی شهر اصفهان

تندروی و کندروی در زمینه حجاب ممنوع/در مصاحبه ای از مسئله حجاب دفاع کردم و عده ای به من حمله کردند

ندا واشیانی پور عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:ایرانی ها در تمام ادوار تاریخ از زمان هخامنشیان تا دوران اسلام مردمی نجیب، عفیف و دارای پوشش قابل قبولی بوده اند لذا طبیعی است در چنین سرزمینی نسبت به فرهنگ و مذهب حساسیت بیشتری داشته باشیم که یکی از مهم ترین آن مسئله حجاب است.

ندا واشیانی پور عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان در رابطه با مسئله حجاب بیان داشت: علی رغم تمام تلاش هایی که از بعد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون در رابطه تقویت و توسعه حجاب انجام شده، امروز شاهد معضلات و مشکلات قابل تاملی در این زمینه هستیم، مسئله فرهنگی در تمام کشورها مسئله مهمی به شمار می رود و هر کشوری سعی دارد تا فرهنگ خود را از تهاجم فرهنگ های بیگانه حفظ کنند لکن تمام تلاش خود را می کند تا فرهنگ بومی خود را حفظ کند فلذا یکی از مشکلاتی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته با آن مواجه هستند مسئله پوشش است درنتیجه ما که یک کشور اسلامی، ایرانی هستیم طبیعتا می بایست با حساسیت بیشتر این مسئله را بررسی کنیم و باید اذعان کرد که مسئله پوشش یک مسئله زنانه نیست و در مردان نیز می بایست پوشش مناسب مورد توجه قرار بگیرد، اما امروزه با توجه به اینکه مردم در معرض بار اطلاعاتی فرهنگی و تهاجم این اطلاعات از طریق استفاده از اینترنت و یا بعضا ماهواره هستند، اگر فردی بخواهد تجزیه و تحلیل کند و راه درستی را انتخاب کند می بایست از دانش فرهنگی، مذهبی بالایی برخوردار باشد .

 

وی در رابطه با پوشش بانوان ایرانی در ادوار مختلف تاریخ اذعان داشت: ایرانی ها در  تمام ادوار تاریخ از زمان هخامنشیان تا دوران اسلام مردمی نجیب، عفیف و دارای پوشش قابل قبولی بوده اند لذا طبیعی است در چنین سرزمینی نسبت به فرهنگ و مذهب حساسیت بیشتری داشته باشیم که یکی از مهم ترین آن مسئله حجاب است که متاسفانه در یک دهه اخیر دچار معضلات جدی شده که برای حل آن نیازمند طرح های قوی هستیم البته تذکرهای لسانی، راهپیمایی برای حجاب و عفاف و … خوب و لازم است اما باید قبول کرد کشورهایی که می خواهند فرهنگ خودشان را به عنوان مهاجم به ما تحمیل کنند برنامه ای قوی تر از ما دارند لذا می بینیم امروز بدحجابی و بد پوششی فقط مخصوص زنان و جوانان نیست و در برخی شهر های ما شاهد سالمندان و حتی مردان بد پوشش هستیم درنتیجه حل این معضل نیازمند تشکیل کارگروه هایی متشکل از شخصیت های دانشمند علمی و مذهبی هستیم تا با آسیب شناسی به برنامه ریزی علمی و دقیق بپردازند.

 

وی افزود ما در زمینه حجاب به کمک رسانه ها نیازمندیم چنانچه که می بینیم ما به مردم یک پوشش را توصیه می کنیم ولی هنرپیشه ها در سینما از پوشش دیگری استفاده می کنند و این در جامعه ایجاد تعارض می کند لذا برای حل این معضل به ایجاد وحدت رسانه و فرهنگ نیازمندیم تا با اصلاح وضعیت پوشش هنر پیشه ها در سینما و تلویزیون این معضل در جامعه نیز اصلاح گردد.

واشیانی پور در ادامه در رابطه با روش های تبلیغ حجاب و عفاف در جامعه بیان داشت: ما می بایست در کنار روش های سنتی تبلیغ حجاب از روش های نوین، علمی و دقیقی استفاده کنیم تا بتوانیم با تکنولوژی کشورهای توسعه یافته در زمینه تهاجم فرهنگی مقابله و رقابت نمائیم.

 

وی در رابطه با اظهارات متفاوت جامعه درباره حجاب بیان داشت: در زمینه حجاب تندروی و کندروی هردو آسیب زا است، همانطور که در قانون اساسی کشور توصیه شده خانم ها با حجاب و پوشش مناسب باشند و نوع آن اختیاری می باشد، البته چادر حجاب برتر است اما نمی توان برای جامعه یک نسخه واحد پیچید لذا لازم است جامعه به آنچه در قانون اساسی کشور توصیه شده پایبند باشد و زنان با پوشش مناسب چه با مقنعه و چه با روسری یا چادر برای ما قابل احترام هستند.

 

سخنگوی شورای شهر اصفهان در ادامه در رابطه با روش اجرای قانون حجاب و عفاف اظهار کرد: حجاب یک مسئله فرهنگی است و مسائل فرهنگی ریشه در ذهنیت افراد دارد لذا برای پذیرش حجاب توسط همه افراد جامعه می بایست بر روی ذهنیت افراد با روش های اقناعی عمل نمود چرا که تفکر افراد را نمی توان با روش های سلبی تغییر داد.

 

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم برای تبلیغ حجاب، گشاده رویی و اخلاق نیکوست همانطور که چهره های برجسته و تاثیر گذار در دین و مذهب ما خوش خلق ترین افراد جامعه بودند و این امر یکی از لازمه های این عرصه می باشد.

 

واشیانی پور در ادامه در پاسخ به خبرنگار ندای اصفهان در رابطه با اقدامات شورای اسلامی شهر اصفهان در راستای اجرایی شدن قانون حجاب و عفاف گفت: شورای اسلامی شهر اصفهان از لحاظ مادی هر ساله بودجه ای را برای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر پیش بینی و تصویب می کند همچنین اقدامات معنوی این شورا در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای شهر، برگزاری جلسات مختلف و بهره گیری از حضور اساتید برجسته و تصویب و اجرای برنامه های علمی و قوی در راستای حجاب و عفاف می باشد.

 

ندا واشیانی پور در پاسخ به این سوال که آیا احساس نمی کنید حجاب برای زنان ایجاد محدودیت می کند افزود: قوانین شرعی قوانینی هستند که از جانب خداوند وضع شده و در عقبه آن علم الهی قرار دارد لذا اگر ما دینی را پذیرفتیم می بایست تمامی قوانین آن را بپذیریم حتی اگر احساس کند برای اجرای یکی از احکام الهی پاسخی مجاب کننده پیدا نمی کند باز هم لازم است تمامی قوانین و احکام الهی را پذیرفت زیرا علم ما محدود است و علم الهی بر همه چیز احاطه دارد.

 

وی در پایان در حاشیه این گفتگو افزود: یکی از رسانه ها در رابطه با مسئله حجاب و عفاف با بنده مصاحبه ای گرفت و من در آن مصاحبه از این مسئله دفاع کردم و گفتم این امر نیازمند تفکر و کار قوی دارد و جالب اینجاست که پس از این مصاحبه بعضی ها به من حمله کردند که چرا از حجاب و عفاف دفاع می کنی در حالی که چادر نداری؟ و من در پاسخ به آن ها گفتم در کشور ما به دلیل اسلامی بودن حجاب امری اجباری است لکن این اختیار به زنان جامعه داده شده که از میان چادر، مقنعه و … حجاب مناسب را اختیار کنند و محدود به یک حجاب نیستند و باید توجه داشت، حجاب پوشش مناسب است.

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. سعید گفت:

    با سلام .قبلا تو فیلم ها حجاب و رعایت میکردن اما الان زنان بازیگر موی جلوی سرشون تو فیلما بیرونه این شروع یک …؟؟

  2. حدوسط گفت:

    سرکار خانم حد وسط حجاب چیه؟ البته ما خیلی هم گیر حدوسطش نیستیم شما اول و آخرش را درست کنید وسط خود به خود میاد.حتما خط کش را قبل از بکار گیری معرفی کنید ما هم بشناسیم.

  3. ناشناس گفت:

    مشکل اصلی ماهواره است. بازیگران هم برای اینکه از ماهواره عقب نیفتن این کارها را می کنن. مگه نباید راه ورود دشمن به افکار مردم را بست؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715