پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

به دانشجویان باید تبریک گفت

تجمع اعتراضی در برابر مجلس/ درسی قرآنی از عذاب قوم ثمود

در این تجمع دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن شعارهایی مانند «مجلس در رأس امور است، همه چیز در رأس امور تعیین تکلیف شود»، «مرگ بر آمریکا»،‌ «نمایندگان اجازه ندهند حق ملت پایمال شود» خواستار بررسی برجام توسط مجلس شدند...

ندای اصفهان- دکتر سیدرسول ذاکر (عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان)/

در راستای مطالبات رهبر عزیز انقلاب از دانشجویان مبنی بر حساس بودن در مقابل انحرافات سیاسی اجتماعی پیرامونی، روز گذشته تعدادی از دانشجویان در مقابل مجلس با چهره های ماسک دار و با تصاویری از رئیس جمهور، رئیس مجلس و وزیر خارجه که عبارت «هیس» بر روی آن نقش بسته بود اعتراض خود به سکوت در مقابل متن وین را نشان دادند.

دانشجویان می گفتند رهبری معظم نه تنها درخواست سکوت نکردند که برعکس از دولتیون خواستند که انتقاد منتقدان را تحمل نمایند پس چرا حتی اجازه مرگ بر آمریکا گفتن که از اساسی ترین شعارهای انقلاب ما هست نیز داده نمی شود. مبنای اعتراض این دانشجویان را در آموزه های قرآنی وقتی پیگیری کنیم یکی از موارد آن را به روشنی در واقعه قوم ثمود و معجزه پیامبرشان حضرت صالح علیه السلام می توان یافت.

* قرآن در سوره «شمس» می فرماید:

«کذبت ثمود بطغویها* اذ انبعث اشقیها» وقتی قوم ثمود علیرغم مشاهده معجزه روشن الهی که دیدند صخره شکافته شد و ناقه (شتر) از دل آن بیرون آمد و حضرت صالح به قوم خود گفت این شتر را سیراب کنید، به تصریح قرآن شقی ترین فرد قوم انتخاب شد تا این آیت الهی را با قطع کردن ساق های پایش (پی کردن) بکشد. یک نفر برای اینکار برگزیده شد ولی در ادامه خداوند می فرماید: «فکذبوه فعقروها فدمدم علیهم ربهم بذنبهم فسویها»؛ قرآن نمی فرماید یک نفر ساق های پای شتر را قطع کرد، می فرماید: «فعقروها»، ساق های پایش را قطع کردند. یعنی خداوند همه کسانی که در صحنه حاضر بودند و با سکوتشان و با استهزائشان و با سطحی گرفتن مسایل این عمل را تایید کردند در عمل کشتن آیت الهی شریک شقی ترین فرد قلمداد می کند و می گوید مثل این بود که همه این کار راانجام دادند! و به دلیل اینکه همه شریک شدند خداوند شهرشان را باخاک یکسان کرد.

به دانشجویان عزیز و همه کسانی که اعتراض خود را به عبور از خطوط قرمز نظام در متن بیانیه هسته ای اعلام کردند به طوری که موجب دو دستگی مردم نشود باید تبریک و دست مریزاد گفت چرا که هم به وظیفه شرعی و الهی خود عمل کردند و هم موجبات سوء استفاده دشمنان را فراهم نکردند و هم با احساس مسئولیت و عدم بی تفاوتی، خشم و قهر الهی را مانع شدند. مولای متقیان علی علیه السلام فرمود: «العامل بالظلم و المعین له و الراضی به شرکاء ثلاثه»؛ کسی که ظلمی کند و کسی که او را در این ظلم یاری کند و کسی که راضی به این ظلم باشد هر سه در ظلم شریکند!

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    من نمیدونم که اینها واقعا فاجعه را نمی فهمند یا خودشونو به […] زدن

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715