یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
آقا تهرانی:
 در صورت عدم ارسال لایحه برجام توسط دولت به مجلس، توافق در قالب طرح بررسی می‌شود   

نماینده تهران در خصوص انتخاب کمیته ۱۵ نفر مجلس برای بررسی برجام گفت: این کمیته متشکل از ۵ موافق، ۵ مخالف و ۵ نفر به صورت توافقی شکل گرفته و خروجی آن در صحن علنی بررسی می‌شود

به گزارش ندای اصفهان به نقل از نسیم، مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دومین روز نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که در دانشکده فنی دانشگاه تهران در حال برگزاری است در خصوص ایراد وارده به توافق هسته‌ای اظهار داشت: بزرگترین مشکل وارد به توافق هسته‌ای این است که به صورت یک جا بخچه‌ای عرضه شده است و باید قبول یا رد کرد و  با توجه به هزینه‌هایی که شده باید داده‌ها و ستانده‌های توافق بررسی شده و این امر باید جدی گرفته شود.

آقاتهرانی افزود: متاسفانه از نمایندگان کسی دقیقا در مورد توافق هسته‌ای اطلاعات دقیقی ندارد و بیشتر بعد از تاکیدات رهبری حساسیت‌ها نسبت به این مساله شکل گرفت.

وی با تاکید براینکه دولت باید لایحه‌ای را در خصوص برجام به مجلس ارائه دهد اظهار داشت: در صورت عدم ارسال این لایحه توافق در مجلس به صورت طرح بررسی خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص انتخاب کمیته ۱۵ نفر مجلس برای بررسی برجام اظهار داشت: این کمیته متشکل از ۵ نفر موافق ۵ نفر مخالف و ۵ نفر به صورت توافقی از طرفین شکل گرفته و خروجی آن در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

وی افزود: مجلس پس از بررسی، نتایج را به شورای نگهبان ارسال خواهد کرد.

آقاتهرانی با بیان اینکه اختلاف جبهه پایداری با اصولگرایان در مصادیق است نه در اصول خاطر نشان کرد: در سیاست اسلامی و تاکیدات رهبری انتخاب اصلح موکد است و در صورت رعایت این اصل وحدت اصولگرایان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه سه فقیه بر اصولگرایان و جبهه پایداری نظارت دارند اظهار داشت: این موجب جلوگیری از تحزب و باعث فصل الخطاب نمودن این بزرگان در مواقع اختلاف است.

دبیر جبهه پایداری اظهار داشت: موتلفه، پایداری و ایثارگران تا به حال بیش از ۵٠٠ ساعت جلسه مشترک داشته‌اند و هدف این جلسات اتفاق در اصول بوده و مهم نیست که فرد منتخب از کدام جناح باشد بلکه مهم تابع اصول بودن فرد منتخب است.

وی خبر داد: فهرستی برای انتخابات مجلس تهیه شده است که فعلا به دلیل فضای خاص سیاسی کشور که متاثر از بحث‌های هسته‌ای است منتشر نمی‌شود.

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز