پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
فاطمه هاشمی:
 درخواست محرمانه رحیمی از مهدی هاشمی در زندان   

فاطمه هاشمی بیان داشت که این ملاقات فرصتی را برای رحیمی فراهم کرده تا درخواست‌هایی از برادرش داشته باشد و خواهان پیگیری آنها شود.

به گزارش ندای اصفهان، پس از اینکه مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی به حکم دادگاه روز هجدهم مرداماه روانه زندان اوین شد، این سؤال به وجود آمد که وی در کدام بند از این زندان نگهداری می‌شود.

یکی از خبرگزاری‌ها در این زمینه گزارش داد، فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این روزها در یکی از اتاق‌های اندرزگاه ۷ زندان اوین به سر می‌برد.

اندرزگاه واحد ۷ زندان اوین شامل ۶ اندرزگاه ۲۲۰ نفره است، در هر یک از این اندرزگاه‌ها ۱۰ تا ۱۲ اتاق وجود دارد که مهدی هاشمی هم در یکی از این اتاق‌ها تحمل کیفر می‌کند.

مهدی هاشمی در اتاقی که ۱۵ تا ۲۰ متهم مالی دیگر در آن حضور دارند روزهای محکومیت خود را سپری می‌کند.

این خبرگزاری اعلام کرده بود که هم‌بندی و حتی هواخوری مشترک مهدی هاشمی و محمدرضا رحیمی و بابک زنجانی شایعه است اما فاطمه هاشمی در گفت‌وگویی با روزنامه‌ اصلاح‌طلب شرق از ملاقات وی به همراه عفت مرعشی همسر آیت الله هاشمی و پسر مهدی هاشمی گفته و خبر داده است که مهدی هاشمی،‌شب اول زندان در سوئیت محمدرضا رحیمی در بند ۲۴۱ میهمان معاون اول احمدی‌نژاد و استاندارسابق پدرش بوده است.

فاطمه هاشمی در ادامه بیان داشت که این ملاقات فرصتی را برای رحیمی فراهم کرده تا درخواست‌هایی از برادرش داشته باشد و خواهان پیگیری آنها شود.

فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی در این زمینه توضیح داده است که رحیمی از مهدی هاشمی دو درخواست داشته است. یکی از این دو درخواست که فاطمه هاشمی درباره آن توضیح داده، پیگیری بازنشستگی رحیمی بوده است. او می‌گوید: «رحیمی خواسته تا درباره بازنشستگی او صحبت شود و کار بازنشستگی انجام شود. که من هم پیگیری‌هایی را در این باره انجام دادم».

فاطمه هاشمی البته از بیان درخواست دیگر رحیمی خودداری کرده است.

وی همچنین در توضیح بیشتر درباره هم‌بندی‌های برادرش به نقل از او گفته است: «مهدی گفت کنار او هم زندانی‌های سیاسی هستند و هم مالی. آدم‌های خوبی هستند. مثلا یک برقکار هست که به‌خاطر چک برگشتی دومیلیون تومانی در زندان است و دیگری هم به خاطر پنج میلیون تومان.»

فاطمه هاشمی همچنین بیان داشت که تاکنون خانواده هاشمی طی مدت زمان زندانی شدن برادرش دو ملاقات را با مهدی هاشمی در زندان اوین داشته‌اند که اطلاعات اخیر از این دو دیدار اخذ و نقل شده است

انتهای پیام/

منبع: مشرق

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز