یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
به نوشته روزنامه صهیونیستی؛
 سند محرمانه راهبردی رژیم صهیونیستی/ ایران تا ۲۰۲۵ به تعطیلات رفته است!   

همزمان با "به تعطیلات رفتن" ایران هسته ای تا سال ۲۰۲۵، اینک ایران در فهرست تهدیدات پیش بینی شده برای ارتش اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس یک سند منتشر شده عبارتند از: سازمان های اسلام گرا شامل داعش، اما به طور ویژه حزب الله و حماس.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” (Haaretz) به نقل از رئیس ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: «اسرائیل در ۵ سال آینده ایران را تهدید اصلی خود نمی بیند.»
به نوشته هاآرتص، بر اساس یک سند راهبردی در مورد برنامه ۵ ساله ارتش رژیم صهیونیستی که توسط “گادی آیزنکوت” رئیس ارتش این رژیم منتشر شده است، ایران در تهدیدات پیش بینی شده برای اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس سند منتشر شده عبارتند از: داعش، و به طور ویژه حزب الله و حماس.

 

 

دراین سند آمده: «غیرنظامیانی که در معرض تهدید موشک ها یا تونل های زیرزمینی قرار می گیرند تخلیه می شوند تا حزب الله و حماس به صورت نمادین به پایگاه هایی دست یابند، اما در ادامه بیرون رانده خواهند شد و اولویت با “محروم کردن دشمن از گرفتن سرزمین در پایان درگیری” است. همچنین، تا بیرون رانده شدن دشمن هیچ گونه آتش بسی پذیرفته نخواهد شد.»

 

 

هاآرتص می نویسد: «آیزنکوت از این اطلاع دارد که ارتش تا چه میزان از مشکلات نظم و نبود نظارت بر تصمیمات حین عملیات رنج می برد.»

 

این روزنامه همچنین نوشت:«طرح چندلایه ارتش از ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۱۶) بسته به تخصیص بودجه، وارد مرحله اجرا شده یا نخواهد شد. به نوشته هاآرتص، ارتش اسرژیم صهیونیستی تحت تنگنای شدید مالی و محدودیت منابع قرار دارد. چنان که در سند منتشر شده آمده: «هزینه تسلیحات، اطلاعات و حفاظت از ارتش اسرائیل در برابر چالش های دشمن با هزینه هایی بسیار پایین تر، بسیار سرسام آور است.»
هاآرتص همچنین نوشته است ارتش رژیم صهیونیستی از ابتدا با این هدف شکل گرفت که در تقابل با نزاعی به رهبری مصر از یک سو و دیگر کشورهای عربی غیرهم مرز با فلسطین اشغالی به سرکردگی عراق قرار داشت. پس از پیمان صلح مصر و اردن با اسرائیل، و آشوب افکنی در سوریه که مقامات رژیم اسرائیل آن را “شکست و از هم پاشیدگی کشور سوریه” نام می نهند، و همزمان با “به تعطیلات رفتن” ایران هسته ای تا سال ۲۰۲۵، اینک ایران در تهدیدات پیش بینی شده برای اسرائیل جایی ندارد و تهدیدات اصلی رژیم صهیونیستی بر اساس سند منتشر شده عبارتند از: سازمان های اسلام گرا شامل داعش، اما به طور ویژه حزب الله و حماس.
همچنین در این سند، پیروزی رژیم صهیونیستی در جنگ ها چنین تعریف شده است :«دستیابی به اهداف دیپلماتیک تعیین شده برای جنگ به طوری که به بهبود اوضاع امنیتنی پس از درگیری بینجامد.»

هاآرتص می نویسد: «ساقط کردن حزب الله یا حماس یا کنترل طولانی مدت بر نواحی اشغالی در لبنان و غزه مشمول جزئیات دستیابی به این اهداف در نظر گرفته نشده است.»
نسخه محرمانه این سند یک ماه پیش به رده های بالایی بخش عملیات ارتش اسرائیل ابلاغ شده و در نسخه علنی شده جزئیات حساس عملیاتی و سیاسی مخفی نگه داشته شده اند.
این روزنامه می نویسد: «اهداف ملی اسرائیل [اشغالی صهیونیستی] شامل “کسب اطمینان از موجودیت اسرائیل” و “حفاظت از تمامیت ارضی” و “امنیت شهروندان” خود است.» هاآرتص با انتقاد از نامفهوم بودن تعاریف این سند می نویسد: «مشخص نیست تمامیت ارضی به چه معناست، و چطور سرباز زدن از تبادل سرزمین ها با هدف ایجاد صلح، با هدف ادعایی “پیگیری صلح با همسایه ها” همخوانی دارد؟»

 

 

هاآرتص می نویسد: «از ایران در این سند به عنوان پشتیبان حزب الله و حماس یاد شده و نه یک تهدید هسته ای. آیزنکوت اسرائیل را “کشوری” تعریف کرده که به دنبال “صلح” برای دوری از درگیری است. اما واژه صلح باید با عبارت “حفظ وضعیت موجود” جابجا شود.»

 

 

 

۵۰

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز