شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا:
 با سران فتنه در سال ۸۸ نامه نگاری داشتیم   

مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا نامه نگاری محرمانه دولت آمریکا با سران فتنه در سال ۸۸ را افشا کرد.

به گزارش ندای اصفهان، مایکل لیدن مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا در یادداشتی در نشریه فوربس که به موضوع مخالفت چاک شامر سناتور دموکرات آمریکا و مهم ترین چهره یهودی ها در کنگره با توافق هسته ای ایران پرداخته است.

وی در بخشی از این یادداشت متن نامه‌ای که از سوی سران فتنه خطاب به مقامات آمریکایی ارسال شده است را آورده است و علت مخالفت شامر با توافق هسته‌ای را وساطت در انتقال این پیام محرمانه دانسته است. به گفته مایکل لدین سناتور شامر نقش مستقیمی در نامه نگاری محرمانه بین دولت اوباما و سران آشوب علیه دولت ایران در سال ۱۳۸۸ و در پی انتخابات ریاست جمهوری داشته است.

این سیاستمدار نومحافظه کار آمریکا می‌افزاید: در این زمان حساس دولت آمریکا تصمیم گرفت پیامی برای گروه موسوی، جنبش سبز، بفرستد، و سناتور شامر دوستی در وال استریت داشت که با سبزها در ارتباط بود و همان فرد به عنوان رابط انتخاب شد.

از شامر خواسته شده بود تا از رهبران سبزها تا از طرف دولت آمریکا پرسیده شود:”سبزها بدانند که این سوالات از سوی وزیر خارجه آمریکا مطرح  می‌شود:‌ چه کاری باید انجام دهیم؟ چه کاری نباید انجام دهیم؟ ”

پاسخ این پیام در یک یادداشت ۸ صفحه ای در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ (۹ آذر ۸۸) دریافت شد.به نوشته لیدن:”نویسندگان محتاط بوده‌اند، و متن امضا نشده و من دلایل روشنی دارم که چند نفر در تهران روی آن کار کرده‌اند.”

این نامه تصویری از ایران با عبارت‌های بسیار خشنی آماده است که این کشور تحت” حکومت استبدادی” ،” رژیمی خشن”، “دیکتاتوری” است که با سرکوب مردم، چپاول منابع عمومی ادامه حیات می‌دهد. همچنین در این نامه تاکید شده است که” حکومت قابل اصلاح نیست اما نیروهای حامی تغییر در داخل قوی هستند و به خوبی هدایت می شوند.”

لیدن می‌افزاید: به گفته دوست شامر در وال استریت ژورنال که من با وی صحبت کردم، یادداشت به شامر تحویل داده شد. وزارت خارجه(آمریکا) می گوید هیچ اطلاعی در این زمینه ندارد و دفتر شامر هم از اظهار نظر در این باره امتناع کرد، اما نمی توانم تصور کنم که نامه را به هیلاری کلینتون  دوست و همکار سابقش نداده باشد.  سبزها به دولت اوباما دقیقا گزینه‌های واقعی را گفتند: یا از رژیم حمایت کنید یا از آزادی حمایت کنید و تغییر دموکراتیک در ایران را تشویق و حمایت کنید.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز