جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
مجموعه پوسترهای سیر نمایشگاهی
 (جنگی که نمی بینیم!) پوستر شماره ۷: باب اسفنجی   

در انیمیشن باب اسفنجی فقط یک فروشگاه غذایی محبوب وجود دارد و آن هم همبرگر فروشی آقای خرچنگ است که تمام شهر به خوردن آن اعتیاد دارند. همبرگر نماد کشور آمریکاست، ضمن آنکه فرهنگ زندگی فست فودی را نیز ترویج می کند...

به گزارش ندای اصفهان، «جنگی که نمی بینیم» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۱۴ شخصیت کارتونی و ۳ کمپانی بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، این سیر نمایشگاهی کاری از موسسه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منعکس می شود. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

برای تهیه سیر نمایشگاهی «جنگی که نمی بینیم» می توانید به سایت farhangeaval.ir مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۳۱۹۵۰۱۹۵۹۰ تماس بگیرید.

باب اسفنجی

باب اسفنجی در یک فروشگاه تهیه مواد غذایی؛ همبرگر سرخ کن است و به کار نسبتا ساده ای مشغول است. او بسیار فعال، خوش بین، مهربان، عاشق حباب سازی و شکار عروس های دریایی است.

آقای پلانگتون که فردی تک چشم، جستجوگر و خبیث است به دنبال به دست آوردن فرمول همبرگر آقای خرچنگ است. خرچنگ پیراهنش به رنگ پرچم امریکا بوده و مالک یک همبرگر فروشی است.

در انیمیشن باب اسفنجی فقط یک فروشگاه غذایی محبوب وجود دارد و آن هم همبرگر فروشی آقای خرچنگ است که تمام شهر به خوردن آن اعتیاد دارند. همبرگر نماد کشور آمریکاست، ضمن آنکه فرهنگ زندگی فست فودی را نیز ترویج می کند.

باب اسفنجی به عنوان قهرمان این داستان همواره دوستان خود را آزار می دهد اما با خنده و مسئولیت نشناسی از کنار اعمال خود عبور می کند.

عده ای معتقدند که رابطه ی دوستی باب اسفنجی و پاتریک فراتر رفته و آنها را به عنوان نماد همجنس گرایی می دانند.

باب اسفنجی و دوستانش با وجود اینکه صاحب پدر و مادر هستند اما خانواده آنها را نمی بینیم و سال ها است تنها زندگی می کنند (نهایتا باب اسفنجی یک حیوان خانگی دارد) و زندگی مجردی را بر زندگی اجتماعی ترجیح می دهند و همه چیز را در گرو خواست خود می دانند.

آقای خرچنگ فرزندی دارد که از جنس خرچنگ نیست بلکه یک بچه وال است. این فیلم به کودکان القا می کند که در زمینه جنسی دید بازتری داشته باشند و می توانند با هر مخاطبی ارتباط جنسی برقرار کنند. این در حالی است که آمریکا به دنبال ترویج همجنس گرایی و ارتباط جنسی انسان با حیوانات است.

پوستر جنگ نرم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز