دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
پوند در فرانسه بی‌ارزش شد؛
 تأثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر یورو ۲۰۱۶   

ساعتی پس از انتشار خبر رسمی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا اتفاقات جالبی در خاک فرانسه رخ داده که زیر ذره بین سان لندن و گاردین انگلیس قرار گرفته است.

به گزارش ندای اصفهان،  در نگاه اول موضوع خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا و محدوده یورو لباسی سیاسی بر تن دارد و قرار نیست ارتباطی به رقابت های یورو ۲۰۱۶ فرانسه داشته باشد.

البته که از ابتدا هم قرار نبود یورو ۲۰۱۶ ارتباطی به دنیای سیاست و اقتصاد و فرهنگ و هر چیز غیر فوتبالی داشته باشد اما وقتی زیردریایی پوتین نزدیک آبهای تحت کنترل بریتانیا رویت شد و گاردین از ارتباط این شیطنت قدرت طلبانه با دیدار دو تیم ملی فوتبال انگلیس و روسیه نوشت، وقتی وزیر اقتصاد ایسلند از افزایش رونق اقتصادی و وزیر فرهنگ این کشور از افزایش ضریب شادی و نشاط مردم پس از صعود تیم ملی این کشور به یک هشتم نهایی مسابقات سخن گفتند، وقتی نامه وزیر ورزش روسیه خطاب به پوتین درباره هشداری راجع به آبرو ریزی فرهنگی به بهانه یورو ۲۰۱۶ رسانه ای شد و خلاصه وقتی بسیاری از سیاسیون کشورهای جهان متوجه اهمیت یک تورنمنت به ظاهر ساده به نام یورو ۲۰۱۶ شدند، دیگر مشخص بود که یورو ۲۰۱۶ ارتباطی عمیق با مقولات مختلف داشته و کمی به فوتبال ربط دارد.

اتفاق اخیر مبنی بر جدایی کشور انگلیس از اتحادیه اروپا نیز یکی همین مقولات است که شاید به ظاهر با یورو ۲۰۱۶ بیگانه و بی ربط باشد اما پشت پرده ماجرا چیز دیگری است.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و یورو 2016

پس از همه پرسی در انگلیس، مقرر شد این کشور از اتحادیه اروپا جدا شود که البته این جدایی و ساز مخالف زدن، شاید از همان روز اتحاد با اتحادیه به چشم می خورد، عدم تبدیل پوند به یورو، عدم تبدیل واحدهای اندازه گیری به واحدهای تحت استاندارد اروپا، عدم همکاری بورسهای لندن و منچستر با بورسهای اروپایی و بین المللی تنها بخش کوچکی از شنا در جهت مخالف رودخانه منطقه یورو بوده است.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و یورو 2016

تیم ملی فوتبال انگلیس در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ به حضور در جمع بزرگان و حتی قهرمانی در رقابت بزرگ می اندیشد اما درست ساعتی پس از انتشار خبر رسمی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا اتفاقات جالبی در خاک فرانسه رخ داده که زیر ذره بین سان لندن و گاردین انگلیس قرار گرفته است.

بیشتر مغازه های بزرگ و فروشگاه های بین المللی و زنجیره ای از دریافت پوند انگلیس که تا چند روز پیش مورد قبول بازار فرانسه هم بود، خودداری کرده و حتی تابلوهایی بر سر در فروشگاه خود نصب کرده اند که نشان از عدم دریافت پوند و لزوم تغییر آن به یورو دارد.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و یورو 2016

گردشگران انگلیسی که پیش از این به خاطر درگیری را روسها در خیابانهای مارسی و بوردو و پاریس، خاطره خوشی از فرانسه ندارند، این به اطلاح توهین فرهنگی را نیز باید به کلکسیون سفر پر مخاطره خود به یورو ۲۰۱۶ اضافه کنند.

داوطلبان تازه نفس برای کمک به برگزار کنندگان یورو ۲۰۱۶ از همه کشورهای اروپایی و حتی برخی کشورهای عربی و آسیای جنوب شرقی از پیش ثبت نام کرده اند و نکته قابل تامل در این بخش این که از میان بیش از ۴۰۰ داوطلب تازه نفس برای کمک به مقامات فرانسوی، فقط ۲۰ جوان انگلیسی پذیرفته شده و بقیه این شهروندان با پاسخ منفی به درخواست خود برای سفر از انگلیس به فرانسه مواجه شده اند. این در حالی است که شرط انتخاب داوطلبان، به صورت مشخص شایستگی آنها بوده و بعید است از میان حداقل ۲۰۰ داوطلب جوان انگلیسی فقط ۲۰ نفر مورد قبول یوفا باشند!

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و یورو 2016

طبق قانون اتحادیه اروپا، ارسال ملزومات و مایحتاج اردوها و کاروان های فرهنگی، اقتصادی و ورزشی در شاخه نمایشگاه ها، تورنمنتهای ورزشی و بازارهای مشترک اروپایی شامل گمرک و یا هزینه پست بین المللی و اخذ مالیات نخواهد شد اما نکته جالب این که دو بسته سفارشی از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس که روز گذشته از لندن به سمت پاریس ارسال شده، شام مالیات بر درآمد و هزینه گمرکی شده است، این مرسولات شامل مواد اولیه جهت بخش آشپزخانه کاروان تیم ملی فوتبال انگلیس و ۴ سری کامل، لباس تیم ملی بوده که اتحادیه فوتبال انگلیس به خاطر گرداخت مالیات و هزینه گمرک این بسته های پستی بسیار دلخور شده و این را عادلانه ندانسته است.

به هر حال انگلیس یا عضو اتحادیه اروپا هست یا نیست! یوفا هم یک سازمان اروپایی و به ظاهر مردم نهاد و ورزشی است که چه بخواهد و چه نخواهد مطیع دستورات اتحادیه اروپا بوده و خواهد بود. امنیت نداشته یورو ۲۰۱۶ را نیز نیروهای ناتو تامین کرده اند و فارغ از عملکرد آنها، به هر حال از همین نقطه می شود به نفوذ اتحادیه اروپا در فوتبال اروپا هم پی برد.

حامیان مالی یوفا نیز با ضمانت اجرایی اتحادیه اروپایی تصمیم به حمایت از فوتبال اروپا گرفته اند و اگر مقامات منطقه یورو اراده کنند، صدها مالک باشگاه عرب و سنگاپوری و چینی یک روزها خاک قاره سبز را به مقصد کشورشان ترک خواهند کرد.

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز