جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
 (جنگی که نمی بینیم!) پوستر شماره ۶: تام و جری   

یهودیان به دلیل طمع زیاد در کسب ثروت و سرمایه در میان اروپائیان به لقب موش کثیف شناخته می شدند. بنگاه های صهیونیستی به فکر تطهیر این تفکر افتادند و با ساخت انیمیشن هایی مانند «میکی موس» و «تام و جری» در تلاش برای از بین بردن این لقب بودند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، «جنگی که نمی بینیم» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۱۴ شخصیت کارتونی و ۳ کمپانی بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است

گفتنی است، این سیر نمایشگاهی کاری از موسسه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منعکس می شود. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

برای تهیه سیر نمایشگاهی «جنگی که نمی بینیم» می توانید به سایت farhangeaval.ir مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۳۱۹۵۰۱۹۵۹۰ تماس بگیرید.

موسسه فرهنگ اول

تام و جری

یهودیان به دلیل طمع زیاد در کسب ثروت و سرمایه در میان اروپائیان به لقب موش کثیف شناخته می شدند، در همین راستا بنگاه های صهیونیستی به فکر تطهیر این تفکر افتادند و با ساخت انیمیشن هایی مانند «میکی موس» و «تام و جری» در تلاش برای از بین بردن این لقب بودند.

می توان تام و جری را به نوعی دنباله ی انیمیشن میکی موس دانست.

در این داستانها می بینید که جری (موش)  همواره مورد اذیت و آزار قرار می گیرد و در همین حال با ذکاوت و هوش خاصی از مخمصه خارج می شود. در انیمیشن های تام و جری نه تنها بلاهایی که بر گربه می آید ناراحت کننده نیست بلکه خنده دار هم هست.

در طول داستان این دو نیروی متضاد که در واقعیت هیچگاه نمی توانند با هم تعامل داشته باشند بر اساس وجدانشان و به اقتضای محیط با هم همکاری می کنند. در قسمت های نادری از این انیمیشن ها نیز شاهد هستیم که تام بر جری پیروز می شود و انتقام می گیرد.

اکثر قسمت های تام و جری در غروب خورشید خاتمه می یابد و یا نشان می دهد که جری و تام به سمت غروب خورشید حرکت می کنند که نماد سرزمین موعود یهودیان است و این موضوع از آنجا قابل توجه است که در انیمیشن های ساخته شده دیگر مانند «لوک خوش شانس» نیز شاهد همین صحنه هستیم. (در قسمت های قبل(+) توضیح آن داده شد).

نقش سوم داستان یعنی همان سگِ حامی همیشه از جری حمایت و دفاع می کند و با دقت بر این نکته که «سگ» منعکس کننده حمایت های همه جانبه آمریکا از اسرائیل است و یا نماد سرمایه و تکنولوژی یهودیان می باشد در تمام حوادث حامی و یاور جری است، که همان موش کثیف از دیدگاه اروپائیان و نماد رژیم غاصب صهیونیستی است.

ترویج خشونت و بی رحمی، عادی سازی آزار و اذیت در جامعه، تشویق حرص و آز در کودکان، به نمایش در آوردن سبک مختلفی از زندگی آمریکایی، پیامدهای مخربی است که می تواند در کودکان و مخاطبان اثر بگذارد.

اولین قسمت های تام و جری در سال ۱۹۴۰ ساخته شد و اکنون تعداد انیمیشن های ساخته شده از آنها عددی سه رقمی شده است. لوازم التحریر، کیف، پوشاک و پارچه، بازی های رایانه ای و اسباب بازی، محصولاتی است که تا کنون در ارتباط با این انیمیشن تولید شده است.

تام و جری

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. مهجور گفت:

  احسنت
  بسیار عالی
  لازم به ذکر است که شبکه های هدهد فارسی انگلیسی و عربی که در حوزه کودک و نوجوان است پخش انیمیشن تام و جری در آن ها ممنوع است و اصلا پخش نمیشود.
  0  0
 2. dvs گفت:

  خیلی چرت گفتی. از خودتون حرف در میارین.
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز